Skocz do zawartości


Peroox

Rejestracja: 31 sty 2012
Poza forum Ostatnio: maj 11 2019 19:24

Moje posty

W temacie: Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -

02 marzec 2019 - 18:25

Nie sprawdzałem wszystkich linków, które są na stronie 1, ale odnośnik, który prowadzi do głównej strony moda działa i tamtejszy link do pobierania też działa.

http://forum.egosoft...3636813#3636813

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

03 grudzień 2018 - 18:10

Ogółem z chęcią przeczytałbym recenzję od ciebie facemob,

I nie nie da się porównać X4 do ED, po za tym, że oba dzielą temat latania statkiem w kosmosie. W ED masz miliardy systemów, z których każdy możesz odwiedzić skakaniem pomiędzy kolejnymi systemami gwiezdnymi, a więc silnie rozbudowana eksploracja, w tym możliwość lądowania na części planet skalistych czy księżyców. Ma jednak bardzo mocno limitowaną interakcję ze światem poprzez walkę (lub jej brak) oraz misje (w tym community goal) i w bardzo małym stopniu poprzez handel. Świat gry budowany jest przez to co stworzyli devowie + system kontroli frakcji, odgórne wydarzenia i RNG.

W X4 interakcja ze światem jest o wiele głębsza, bo każdy zestrzelony handlarz ma znaczenie, oczywiście jest również masa statków spawnowane sytuacyjnie, w tym większość wrogów. Świat gry jest stworzony przez devów, a potem w trakcie gry ulega zmianie w zależności od oskryptowanych wydarzeń, które maja losową szansę na to, że się wydarzą począwszy od inwazji wrogiej floty na dany sektor, aż po powstanie nowej stacji lub jej usunięcie ze względu na niską opłacalność. Dlatego to czy z daną stacją handlujesz ty i NPC-e ma znaczenie dla tej stacji. Świat jest o wiele mniejszy, ale bardziej upakowany (choć dużo osób i tak narzeka na pustkę), wiec oblecenie całego dostępnego świata gry nie zajmie ci długo. Możesz tworzyć własną flotę nie tylko wojenne ale i handlowe, stacje, włączać się w walki pomiędzy frakcjami lub po prostu zostać piratem mającym wpływ na świat gry.

No nie ma tu planet i dobrze. Do poprzedniej odsłony X:Rebirth moderzy próbowali tak przerobić grę, aby każda frakcja miała swój fundusz i maksymalnie ograniczyć sztuczny respawn statków. Nie wiem czy im to się udało, ale developerzy powiedzieli, że jest to możliwe, ale gdyby sami mieli to zrobić to musieliby to mocno zoptymalizować i żeby nie powodowało to błędów i bugów. Coś czego w Elite nigdy nie uświadczysz i możesz cały dzień niszczyć okręty wojenne jednej frakcji i one nigdy się nie skończą a jedyny wpływ jaki przez to wywrzesz to przez oddanie zasług wojennych, które przeliczą się na % w kontroli systemu oraz do aktualnego stanu tej frakcji.

W Elite masz znaczny wpływ na wyposażenie swojego statku, gdzie jego predefiniowana rola zależy od tego jakie komponenty w niego włożysz i ile grindu w inzynierów. W X-ach statki mają swoje role/kategorie, w X4 wygląda na to, że kwestia zarządzania wyposażeniem statku może zostać w przyszłości rozbudowana patchami/dlc/modami, ale ogranicza się tylko do wyboru w kilku rodzajach sprzętu (silnik,tarcze,broń). Za to X-y (po za X:R) pozwalają na sterowanie prawie każdym dostępnym w grze statkiem (jak nie w podstawce to w modzie), nawet liniowymi okrętami bojowymi czy czymś co w Elitce byłoby megashipem.

W Elite pograsz sobie ze znajomymi, ale tak naprawdę to po za głównymi sektorami (systemy z inżynierami, bliskie centrum czy inne ważne np. stolica polskiej frakcji w Elite) to cały aspekt grania online z innymi ludźmi ciebie jako pojedynczego pilota praktycznie nie dotyczy bo po pierwsze, musicie znaleźć się w jednym z miliardów systemów, a po drugie musicie obaj grać na open.

Więcej nie powiem bo sam nie grałem jeszcze w X4.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

30 listopad 2018 - 22:47

Wyświetl postUżytkownik facemob dnia 30 listopad 2018 - 20:27 napisał

Oglądam te lajwy itp i wygląda zwyczajnie...


Pytanie co rozumiesz przez zwyczajnie.

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

29 listopad 2018 - 18:18

https://www.twitch.t...ions/videos/all - jeszcze trzy inne osoby

https://twitch.tv/burkeblack - tu był live ale nie ma nic w archiwum

W temacie: No to mamy datę wydania X4!

29 listopad 2018 - 16:43

Z tego co się orientuje to jeszcze trochę streamerów/youtuberów dostało grę w postaci beta i jest jeszcze kilka innych filmików z X4, w tym jeden rosyjski.

Szczerze, to obejrzenie połowy wczorajszego streama OA i później poczytanie komentarzy od innych zrobiło mi taki hype jaki nie zrobiłaby inna reklama.

P.S Gdzieś na streamie ObsidianAnt był Boron, ewidentnie ukłon w stronę fanów.