Skocz do zawartości


Riess

Rejestracja: 01 kwi 2008
Poza forum Ostatnio: lis 19 2017 16:18

Moje tematy

Egosoft zapowiada streaming z prezentacji X4!

25 sierpień 2017 - 23:39

Jak zapewne wszyscy subskrybujący newsletter X-news już wiedzą, na sobotę 26 sierpnia, na godzinę 15 czasu środkowo-europejskiego Ego zapowiedziało prezentację nadchodzącego tytułu z X-universe.

Prezentację można będzie oglądać na kanale Egosoftu w serwisie Twitch.tv:

https://www.twitch.tv/egosoftofficial

Get hyped!

Netflix pokazał zapowiedź Star Trek: Discovery

30 lipiec 2017 - 22:16

Z polskimi napisami, dla ciekawych:

https://www.youtube....h?v=s1adh5qhzLE

Osobistego komentarza... nie mam. Z serialowych ST widziałem trochę oryginalnego który podobał mi się i oglądałem kiedy akurat był na CBS a ja siedziałem przed telewizorem, oraz Next Generation (to samo, ale już odcinki bez Wesleya).

Ciekawe czy dla odmiany postawią na efekciarstwo w stylu nowego uniwersum filmowego? Serialowy ST zawsze był serialem gadanym, z akcją sporadyczną, nigdy nie porywającą, mającą tylko popchnąć rozwój fabuły dalej.

Nowy Star Trek zadebiutuje na polskim Netflixie już 24 września.

Homeworld Cataclysm ponownie w sprzedaży jako Homeworld: Emergence

22 czerwiec 2017 - 21:29

WE LIVE! Po 16 latach ukazał się Homeworld: Cataclysm. Z powodu zamieszania ze znakami handlowymi, wydany tym razem pod nową nazwą Emergence:

https://www.gog.com/...world_emergence

Tym samym wszystkie Homeworld'y ponownie są dostępne w sprzedaży.

Cata został dostosowany do działania pod nowymi systemami i rozdzielczościami. Poza tym to ten sam dobry Homeworld 1.5 który wszyscy kochali w 2000 za masę usprawnień do sprawdzonej formuły i interesującą (choć diametralnie inną) opowieść.

(W międzyczasie od premiery prawa do nazwy Cataclysm w kontekście gier komputerowych przejął Blizzard)

Imperium Galactica 2: Alliances już na GoG!

20 styczeń 2017 - 20:10

AWWW YISSS!

Imperium Galactica 2: Alliances, jedna z pierwszych gier gatunku 4x czasu rzeczywistego dorobiła się odświeżonego wydania działającego ze współczesnymi systemami i rozdziałkami, oraz assetów wyższej jakości!

Grę odkryłem jako demko, kiedy byłem jeszcze młody, głupi i pozbawiony znajomości języka. Wtedy to nie byłem w stanie pojąć do czego służą te wszystkie ekrany z mordkami kosmitów, dlaczego na planetach są tylko moje czołgi, o co chodzi z nieklikalnymi planetami w połowie mojej przestrzeni, ani ocb z budowaniem budynków.

Demo IG 2 odkryłem na nowo kilka lat później. Wtedy to błyszkawicznie przebiłem się przez tutoriale, zabrałem się jeden z dwóch dostępnych scenariuszy... i zakochałem się. Jeśli ktoś odbijał się od serii Master of Orion, nie lubił turówek albo setek ekranów, i chciałby rozgrywki w czasie rzeczywistym z dyplomacją, szpiegowaniem, handlem, budową imperium, drzewkiem badań, bitwami na lądzie i w kosmosie, ale bez zmuszania do spędzania godzin klikania w ekrany będzie tutaj jak w domu.

Gra aktualnie dostępna jest w promocyjnej cenie 30zł:
https://www.gog.com/...ca_ii_alliances

Już kupiłem :]

Carrie Fisher, księżniczka Leia, odeszła w wieku 60 lat

28 grudzień 2016 - 04:17

Smutne wieści w cieniu gigantycznego sukcesu Rogue One - Carrie Fisher która kilka dni temu przeszła zawał serca odeszła od nas.

Planowałem założyć temat dla filmu, bo uważam że był to chyba najlepszy Star Wars od czasów oryginalnej trylogii, ale uznałem że ta wieść jest jednak ważniejsza.

Z tego co widzę fani pocieszają się że zdjęcia do następnego filmu zostały już zakończone, zaś postęp technologiczny sprawił że martwych aktorów można na potrzeby filmu ożywić cyfrowo. Przykładem jest Paul Walker bądź nie żyjący od 20 lat Peter Cushing w Rogue One, nie jestem jednak pewien że to dobry trend. Kiedy się połapałem że Tarkina gra komputer, oglądając sceny z nim miałem wrażenie jakbym patrzył na jakiś cinematik z gry komputerowej... takiej która mieszała CGI z aktorami, jak C&C.