Skocz do zawartości

- - - - -

Karta graficzna

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 21 styczeń 2010 - 10:35

Wiem, że takie tematy już były ale mam problem. Potrzebuje karty graficznej na PCI-E. Jeśli chodzi o cenę to prosiłbym o polecenie trzech lub więcej kart (z najniższej, ze średniej i najwyższej półki cenowej). Najlepiej z chipsetem NVidia bo jakoś nie mam zaufania do ATI. Moja wiedza odnośnie kart graficznych zatrzymała się jeszcze na poziomie GF 7900, późniejszych zmian w tej dziedzinie już nie rejestrowałem i zostałem trochę w tyle :P
Czy opłaca się kupować kartę z tech. CUDA? Daje ona zauważalny wzrost wydajności czy to tylko pic na wodę?

#2 psorek

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 135 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 15:33

Pomogę tylko co do półek cenowych:

GF 250 GTS 1gb ram 500 zł - średnia
GF 295 GTR 1gb ram 2500 zł - wysoka

#3 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 21 styczeń 2010 - 17:57

GTS 250 jest nawet niezla, sam na niej smigam i nie mam problemow i zaciec przy wysokich detalach poza koslawym TC (c2d @3300). Dobry kompromis miedzy wydajnoscia i cena (jest w miare oszczedna rowniez). Zalezy w jakiej rozdzialce smigasz, jesli w jakies mega duzej to proponowalbym, wziasc z 1 GB.

Majac w kieszeni 650 zl na pniu wzialbym GTX 260 z 896 MB. Mialem okazje troche smigac na tej kartce, jest rewelacyjna pod wzgledem wydajnosci. Testowalem na Arma II i L4D2 czy Colin Dirt. AAx12, Anizox16, gladziutko i bez przycinki. Lubi prad, rekomendowany proc E8400.

W jakies GTX 280 i 290 nie pchalbym sie, no chyba ze ktos ma parcie by pochwalic sie na forum "paskiem" w 3d marku i wiekszym rachunkiem za prad he he.

#4 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 18:13

Sorkvild na jakich ustawieniach grasz w X3:TC i jaką masz resztę konfiguracji ?
Bo u mnie na SETA i przy sporych walkach zacina, a w Ore Belt gdzie mam spory kompleks (ze 20 stacji) FPS spada do 15 :P

#5 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 19:35

|Hydra| napisał:

Sorkvild na jakich ustawieniach grasz w X3:TC i jaką masz resztę konfiguracji ?
Bo u mnie na SETA i przy sporych walkach zacina, a w Ore Belt gdzie mam spory kompleks (ze 20 stacji) FPS spada do 15 :P

Podobnie jak u ciebie. Zamula w Ore Belt i Aladna Hill! Przy wiekszych walkach, co jest denerwujace. Generalnie chodzi dobrze, poza koszmarnym zuzyciem pamieci i spadkach w czasie walk i odwiedzin w gestych sektorach. Detale wysokie, 1280x1024, AAx4 Aniso 8. Smigam na E5300@3300, 2GB, GTS250, MSIP45 MOA. generalnie jak czytam forum Ego, gdzie ludzie pisza na jakich maszynach TC kulawi to prosi to o pomste do nieba. Ktos pisal: Core i7, GTX260, 4Gb a gra wciaz muli.
Z kolei Reunion+XTM. Detale wysokie AAx8 Aniso16. Zadnych modow polepszajacych wydajnosc. Skrypty typu RRF i inwazje Xenon i Khaak, migracje. Zadnych przycinek i spadkow, chodzi jak zloto i to lubie.

#6 psorek

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 135 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 19:39

Na 250gts tylko jedno mi ciachało: oblivion na full detalach z 5gb visual patchów.

#7 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 19:43

Mozna odniesc wrazenie ze karty wyprzedzily wymagania gier w wiekszosci przypadkow. Kiedys trzeba bylo kupowac cos najlepszego. Dzis wystarczy proc i karta ze sredniej polki by cieszyc sie plynnymi grami. Gdy malo, to podkrecic proca i odrazu skrzydelka rosna.

#8 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 20:32

Sorkvild masz racje X3:R śmiga aż miło, pamiętam jak testowałem nowy sprzęt (obecny) na tej grze. Poprzednio miałem i grałem na Sempron2800+ (SocketA), GF6600GT, 1GBRAM w 1024x768 spokojnie śmigało. Teraz proca mam wykręconego 2660@3400 MHz i jakoś daje redę. Podobno gry na skryptach tak mają. Homeworld 2 też chyba na skryptach jest oparty bo przy Oryginalnej wersji śmiga aż miło ALE po dodaniu modyfikacji "Complex" (która zwiększa ilość jednostek i ich opcje oraz poprawia grafikę) przy sporej liczbie jednostek ścina że szok nawet na niskich detalach i bez AA i AF najwyraźniej silnik gry nie wyrabia.

#9 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 20:39

Tez mialem podobny komp. Sempron 2800+, 1GB, GF7600. W srednich detalach XTM nabity skryptami calkiem niezle chodzil, choc czasami przy wiekszych akcjach przymulalo. Jakis czas pozniej probowalem bezskutecznie na tej platformie uruchomic TC. Jak mowilem, bezskutecznie.

#10 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 21 styczeń 2010 - 20:49

Witam, HYDRA - mam podobny konfig do Twojego. Nie używam AA ani Anizo.
A może to: ASUS HD5750 1GB?
http://www.proline.p...US+HD5750+1GB+F

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych