Skocz do zawartości

Moja pierwsza fabryka


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 25.01.2012 o 17:28, chak510 napisał:

A teraz doś wstydliwe pytanie . Czy dobrze zrobiłem dodając do mojego kompleksu fabryke mikroczipów

No źle nie zrobiłeś zawsze będzie jakiś zysk.

W dniu 23.01.2012 o 16:59, Yacek napisał:

PS. Największa ładownię to ma Prom Atmosferyczny.

A to sie zmieści w bramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawie wszyscy mówią, że te samowystarczalne kompleksy są najbardziej opłacalne, ponieważ nie trzeba ich zaopatrywać. Tak samo jak innych graczy odpycha mnie, jeżeli kompleks jest za duży a zwykle jeśli chcemy robić jakiś samowystarczalny (zwłaszcza z dużą ilością fabryk produkujących towar końcowy) to po prostu patrząc na koszty nie mogę się na nie zdecydować. Podobnie jak np. Yacek, lubię kompleksy małe 3-5 fabryk. Przykładowo w Home of light postawiłem 5 Wytwórni osłon 1MJ połączyłem je i kupiłem trzy TS-y do zaopatrzenia. Obniżyłem cenę o 1kr i towar schodzi tak szybko że stan magazynu nigdy nie wzrasta nawet do 36. Co mnie cieszy jak sobie spoglądam na stan konta to co 5 min mi skacze o 75 tysięcy. Super 😀 . A teraz tak: Co jak by mieć całą sieć podobnych ale jednak mniejszych kompleksów?

Cz robienie jednego dużego zbytnio nie nasyci rynku i nie zmniejszy zysku? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka X-universum jest bardzo prosta, oparta na skryptach, które co określony czas czyszczą stacje handlowe z nadmiaru towarów i dodają do DOK-ów brakujące towary (broń, osłony, amunicję). Handlowcy NPC działają głównie dzięki skryptowi podobnemu do skryptu Handlowych Poleceń Mk3, czyli latają i kupują gdzie jest najtaniej, sprzedają gdzie będzie największy zysk. Tylko nieliczni działają pod rozkazami innych skryptów, wożąc tylko jeden określony towar (np. piraci handlujący GW).

Tak więc nie ma szans na zapchanie rynku w 100%. Choć można doprowadzić do tego, że początkowo bardzo zyskowny towar, będzie schodził coraz wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi stejki 😀 w Argon Prime schodzą tak szybko że nie nadążam nad dostawami (mówię tu o kupnie surowców po najniższych cenach). Z kolei fabryczka płytek krzemowych także jest oblegana w Omicron Lyrae ale wole sam sprzedawać swoim TS bo większy zysk, taka sama sytuacja z kopalnią rudy w Sektorze argońskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2012 o 16:45, Yacek napisał:

Gospodarka X-universum jest bardzo prosta, oparta na skryptach, które co określony czas czyszczą stacje handlowe z nadmiaru towarów i dodają do DOK-ów brakujące towary (broń, osłony, amunicję). Handlowcy NPC działają głównie dzięki skryptowi podobnemu do skryptu Handlowych Poleceń Mk3, czyli latają i kupują gdzie jest najtaniej, sprzedają gdzie będzie największy zysk. Tylko nieliczni działają pod rozkazami innych skryptów, wożąc tylko jeden określony towar (np. piraci handlujący GW).

Tak więc nie ma szans na zapchanie rynku w 100%. Choć można doprowadzić do tego, że początkowo bardzo zyskowny towar, będzie schodził coraz wolniej.

Tak? A tacy handlarze OTAS, co oni robią? Bo ja widzę ich konwoje które są over-power ale czy oni mają takie proste zadania kierowane skryptami to ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym wybudować stacje ale nie wiem jaką chciałem żeby była w sektorach argonów pierwsze myślałem nad fabryką rakiet moskit lub Fazowych dział samopowtarzalnych.

Jeśli do dobry pomysł lub inne fabryki są bardziej opłacalne to powiedzcie gdzie by się to opłacało wybudować fabrykę która daje dobry zysk.Mój budżet to 10 milionów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w gogle kalkulator x3tc

Sprawdź sobie fabryki i co tam chcesz.

Sytuacja ekonomiczna jest zawsze inna, ale są mniej i bardziej opłacalne fabryki. Jednak w końcu i tak wszystko się sprowadza do tego, żeby twoje fabryki tworzyły sprzęt do nowych okrętów budowanych przez HQ.

Z mojego doświadczenia najlepiej wspominam kopalnie krzemu w Pas Asteroid(złoże 70 i 64) i zrobienie kilku questów polegających na umiejscowieniu fabryk droidów/ satelitów i czegoś jeszcze na krzem w okolicach Omicrol Lyrea. Popyt na mój towar był cały czas, a produkcja wysoko efektywna. Tylko, że na produktach niewiele można zarobić, ale taki krzem przyda się w późniejszym czasie.

Jak jesteś w okolicach Omicron Lyrea to proponowałbym... może farmę pszenicy L. Jest na nią duży zbyt w Black Hole Sun. Jak dobrze zrobisz, to będą kupować tylko u ciebie w cenach ok 45-53 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...