Skocz do zawartości

- - - - -

Moja pierwsza fabryka

110 odpowiedzi w tym temacie

#1 Omicron

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaOmicron Lyrae
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 14 styczeń 2010 - 19:47

Odpowiedzi nie znalazłem na forum :P wiem, że zaraz padnie odpowiedź: "zależy od sektora i/lub innych czynników...

Chciałbym się dowiedzieć w jaką fabrykę/kopalnię powinienem zainwestować najpierw czyt. moja pierwsza... Elektrownie słoneczne produkują ogniwa które są kupowane przez wszystkich, tylko pytanie czy opłaca się ją budować? (koszt sprzedaży to 12-19Kr). Może powinna to być jakaś kopalnia na asteroidzie? a może w ogóle coś innego?

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 styczeń 2010 - 19:55

Bimbrownie w TC.
Szukaj też tematu Wątek handlowo-produkcyjny, te zagadnienia niewiele zmieniły się od X3R.

#3 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1477 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 14 styczeń 2010 - 21:17

Może warto odświeżyć taki temat? Niektórzy pewnie zajmują się nie tylko walką i fajnie byłoby wymienić te bardziej aktualne doświadczenia, zrobić ranking najbardziej opłacalnych inwestycji, itd :P

Jeśli nie wypali to zajrzyj np. tutaj http://xudb.pl/topic...nej-inwestycji/

#4 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 14 styczeń 2010 - 22:51

Prowler napisał:

Może warto odświeżyć taki temat? Niektórzy pewnie zajmują się nie tylko walką i fajnie byłoby wymienić te bardziej aktualne doświadczenia, zrobić ranking najbardziej opłacalnych inwestycji, itd

W sumie to racja. Idąc za ciosem ujawnię swój sposób na fortunę :P
Otóż ostatnio (parę dni temu) postawiłem swój pierwszy (w histori moich rozgrywek w serii X) kompleks. Nigdy nie bawiłem się w przemysłowca zawsze walka, ewentualnie handel ręczny. Kompleks składa się z 2 Plantacji Konopii L i 2 rajskich Ogrodów L. Produktem jest oczywiście teladichuana. Zaopatrzenie to jeden TS (Firefly o poj. ok 5000) i cztery Błotniaki, które pierwotnie przeznaczone były do rozprowadzania teladichuany lecz wobec faktu, iż klienci zaczęli walić drzwiami i oknami, nie przydały się do dystrybucji więc przeznaczyłem je do zaopatrzenia B) Zysk całkiem niezły w godzinę ok 500000. Handel narkotykami to całkiem opłacalne zajęcie B)

#5 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 14 styczeń 2010 - 23:30

Wiele zalezy od umiejscowienia fabryki. Mozna typowac tu swego rodzaju pewniaki jak:

Legendarna juz produkcja wodki w Akeelas Beacon. Chodz w TC ta inwestycja czesto bywa atakowana przez Argonow. Hmm zawsze mozna postawic sie przeciwko nim :P

Kilka innych sprawdzonych inwestycji. Zaczerpniete z forum ego:

Cytat

Examples of good Station placement (going from lowest profitability to highest)

1. Wheat Farm in the Wall (your target is Boron so set to 4-5 jumps)
2. Silicon mine in Ore Belt (26 Yield)
3. Biogas in Siezwell
4. Shield 1MJ Facility in Argon Prime
5. Stott Spices in Hurron’s Nebula
6. Rastor Oil in Tharkar’s Sun
7. Soyery in Parinid Prime
8. Bofu in Kingdom End (my first and fav)

Czym warto jeszcze ? Postaraj sie przebrnac przez to http://forum.egosoft...pic.php?t=98222 duzo sie rozjasni.

#6 Omicron

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 02:09

Ciekawe, gram na nieoskryptowanej wersji X3:TC bo taką wole... jestem Argonem, a także moimi najlepszymi przyjaciółmi są ziemianie. Chciałbym rozszerzyć działalność moich frakcji bez ingerencji w nielegalne fabryki. Szanuje Teladi są dla mnie partnerami biznesowymi, nie wykluczam postawienia u nich fabryki aczkolwiek nie stawiam na destylarnie lub fabrykę teladihuany.

#7 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 15 styczeń 2010 - 11:05

Cytat

Azakal napisał:
Handel narkotykami to całkiem opłacalne zajęcie :P

Ja robie podobnie, tylko że stawiam farmę pszenicy i destylarnie gwiezdnej wódki i kasa leci jak trzeba.
Ja zawsze zaczynam od sprzedawania wódki potem inwestuję w teladihuanę stawiając przy tym olbrzymi kompleks. Staram się też pod koniec doczepić do niego elektrownię, po to by kompleks był samowystarczalny.
Na początku wystarczy mieć od 8 do 10 mil kredytów na zakupienie statku TS i w pełnie wyposażeniu go w różne oprogramowanie jak i tuning. ( ja w tym przypadku kupuje Mistral super frachtowiec), farma pszenicy L i destylarnia gwiezdnej wódki. Dodatkowo przelewam tez na konto fabryki 1.500.000 kr na zakupienie ogniw. Potem to już tylko powoli dostawiam fabryki produkujące wódzie i teladihuanę do mojego kompleksu.
Najistotniejsze jest to że na te dwa produkty zawsze jest zapotrzebowanie, zawsze jest ktoś koto to kupi B)

#8 Omicron

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 11:51

Dilerzy... pozamykać was tylko !!! :P

Polegalnemu to już się nie da tak? B)

#9 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1387 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 15 styczeń 2010 - 12:02

A co! Czarny biznes jest podstawa kosmicznej gospodarki. Alkohol, narkotyki, niewolnicy, bron i nielegalna cybernetyka.

#10 Omicron

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 12:03

A gdzie seks :P ... fakt pilot nie "poużywa" sobie tutaj hehe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych