Skocz do zawartości

- - - - -

No civilians DDTC

15 odpowiedzi w tym temacie

#11 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 16 styczeń 2010 - 08:30

U mnie działa bez problemu jako fake patch. DDTC jako 10.dat, potem kilka mniejszych modów i no civilians Azakala z 18.dat.

Jeśli ktoś używa DDTC z folderu mods to niestety on ma najwyższy priorytet i wszelkie fake patche nie są brane pod uwagę.

#12 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 styczeń 2010 - 08:34

Prowler napisał:

U mnie działa bez problemu jako fake patch. DDTC jako 10.dat, potem kilka mniejszych modów i no civilians Azakala z 18.dat.

I działa ci DDTC poprawnie? Ja jak próbowałem DDTC jako fake patch nie działał tak jak gdy jest jako główny mod. Nie pamiętam czego, ale czegoś brakowało.

Prowler napisał:

Jeśli ktoś używa DDTC z folderu mods to niestety on ma najwyższy priorytet i wszelkie fake patche nie są brane pod uwagę.

Nie wszelkie. Jako fake nie działają tylko te pliki, które są w głównym modzie (DDTC). Inne mody można spokojnie instalować jako fake, ale trzeba wiedzieć jakie pliki jaki mod zmienia.

#13 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 16 styczeń 2010 - 08:38

Yacek napisał:

Prowler napisał:

I działa ci DDTC poprawnie? Ja jak próbowałem DDTC jako fake patch nie działał tak jak gdy jest jako główny mod. Nie pamiętam czego, ale czegoś brakowało.

Prowler napisał:

Nie wszelkie. Jako fake nie działają tylko te pliki, które są w głównym modzie (DDTC). Inne mody można spokojnie instalować jako fake, ale trzeba wiedzieć jakie pliki jaki mod zmienia.

DDTC jak dotąd działa bez problemu. Co do reszty, pisałem na szybko i miałem teraz sprecyzować ale już napisałeś swojego posta i nie zdążyłem zedytować tamtego :P

#14 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 16 styczeń 2010 - 09:35

Ja również mam DDTC wrzucony jako fake patch i działa. Oczywiście nie obyło się bez komplikacji. Na początku zanim znalazłem poprawną konfigurację trochę trwało a mod niestety nie działał poprawnie. Dopiero za którymś razem odkryłem kolejność wg której muszą być ponumerowane pliki cat/dat żeby DDTC pracował prawidłowo. Najpierw próbowałem ustawić DDTC jako 10.dat ale czegoś brakowało. Wtedy spróbowałem ustawić go jako ostatni plik dat (chyba 17), ale rezultat ten sam. Dopiero ustawienie DDTC z numerem 13 :P okazało się prawidłowe. Wszystko zależy od tego jakich ktoś używa fake patchy. U Prowlera DDTC działa z numerem 10 a u mnie dopero z 13.
A wszystko przez moją niechęć by wrzucać pliki do folderu mods B)

#15 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 16 styczeń 2010 - 11:26

Nie żebym się na tym znał, ale z kolejności odczytu plików w zwykłym filemon (opcja filtry na *.dat;Jobs.txt), można przyjąć że plik Jobs jest czytany w kolejności (pliki dat są czytane sukcesywnie "w górę" więc każdy kolejny w którym występuje Jobs "nadpisuje" poprzedni) :

katalog główny gry -->> katalog mods -->> katalog types.

Wynika z tego że jeżeli zarzucimy Jobs jako fake-patch to nie zadziała bo zostaje "nadpisany" przez ten z katalogu mods, a że katalog types czytany był na końcu, więc plik Jobs w nim zawarty "nadpisał" ten z mod'a ... Chyba tak to działa.

Powinno grać - LeWaR

#16 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 styczeń 2010 - 15:20

Chyba tak, tylko kolory takie że przeczytać ciężko :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych