Skocz do zawartości

- - - - -

Misje w DDTC

29 odpowiedzi w tym temacie

#11 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 styczeń 2010 - 00:25

To po co na upartego lecisz do sektora gdzie pojawia się konwój. Jak pisałem można to obejść w prosty sposób. Należy unikać spotkania z konwojem w jednym sektorze. Dostajesz informacje że konwój pojawi się w sektorze X, będzie leciał przez sektor Z do sektora Nieznany. To ty lecisz do sektora Y i czekasz na SETA, aż konwój spokojnie zadokuje do Bazy Bractwa w sektorze Nieznanym. Zamiast się denerwować, trzeba było przeczytać uważnie co pisałem i spróbować tego sposobu. Jak pisałem sposób działa na wszystkie misje typu ochrony konwoju, niezależnie z jakiej stacji są brane.

#12 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 14 styczeń 2010 - 10:24

Yacek napisał:

To po co na upartego lecisz do sektora gdzie pojawia się konwój. Jak pisałem można to obejść w prosty sposób. Należy unikać spotkania z konwojem w jednym sektorze. Dostajesz informacje że konwój pojawi się w sektorze X, będzie leciał przez sektor Z do sektora Nieznany. To ty lecisz do sektora Y i czekasz na SETA, aż konwój spokojnie zadokuje do Bazy Bractwa w sektorze Nieznanym. Zamiast się denerwować, trzeba było przeczytać uważnie co pisałem i spróbować tego sposobu. Jak pisałem sposób działa na wszystkie misje typu ochrony konwoju, niezależnie z jakiej stacji są brane.

Pisałem w moim pierwszym poscie... jak nie polece , konwój nie rusza.... jak wysle statki do ochrony , konwój nie rusza, dopiero jak sam tam polece konwoj... nie rusza... tylko eksploduje, wiec to pewnie jakis błąd pewnie wynikajacy z tego ze instalowałem moda DDTS na stara gre , teraz musze odpoczac od niej chwilke zainstaluje czysta wersje i dopiero wtedy zainstaluje DDTS bo swietny to mod jest , wielkie podziekowania za tłumaczenia , aczkolwiek w stoczni argonskiej sa one nieco drazniące :P
Pozdrawiam Dee

#13 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 styczeń 2010 - 15:26

Zainstaluj TC i patche zgodnie z kolejnością podana w FAQ. Ten problem mógł wynikać ze złej instalki lub braku patchy.
Co do argońskiej stoczni, tak było w oryginale, nic nie ubarwiałem :P

#14 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 luty 2010 - 15:17

Jaki właściwie możemy dostać najwyższy bonus za misję ze stoczni, tzn. czy jest to ograniczone do jakiejś konkretnej klasy statku ?. Na 10 poziomie reputacji (100% i już się nie podnosi) ze stocznią Yaki (Rycerz stoczni ...) dostałem Naginata, ale wykonując kilkanaście następnych misji (13-15) nie dostałem nic poza tym M6. W nowej stoczni Yaki jedynym M2 do kupienia jest Akuma (czy w DDTC nie ma nowych M2 ?).

Poza tym ze stoczni Bractwa (nieznany sektor), od bardzo długiego czasu nie dostaję żadnej misji (stanąłem na poziomie 3 reputacji) i nie wiem z czym to powiązać, bo jedyne co wpadło mi do głowy (na okoliczność braku nowych misji), jest instalacja SCS 3.28 oraz ... rozpoczęcie misji HUB'a i Poszukiwacz skarbów jednocześnie (odpuszczałem te misje bardzo długo), ale nie wiem czy można w ogóle kojarzyć ze sobą te fakty.

#15 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 luty 2010 - 16:00

Jeśli odblokowałeś w stoczni wszystkie statki (M2 i M1 są ostatnimi) to nic oprócz standardowych nagród za misję nie otrzymasz. Darmowe statki kończą się na M6 resztę musisz kupić.
Zobacz do tego tematu: nowe statki w DDTC, Akuma nie powinna być statkiem dostępnym w nowej stoczni Yaki, jeśli tak masz, to coś masz źle.
Co do Bractwa to sprawdzałeś brak misji w Bractwie, czy tylko czekasz na wiadomość? Też zauważyłem że nie dostaję teraz wiadomości o dostępnych misjach w Bractwie mimo że one się tam pojawiają. Ale nie wiązałem tego z SCS 3.28.9 a raczej z moim profilem Man Machine i niską reputacją wszędzie. Na początku gry dostałem info ze stoczni Yaki iż reputacja u nich pozwala mi na dostęp do ich misji. Po podniesieniu reputacji u jednej z ras do wysokiego poziomu (+5 reputacja) nie dostałem zaproszenia do stoczni tej rasy, ale jak wleciałem do sektora z tą stocznią, to po chwili otrzymałem wiadomość że pierwsza misja już czeka na mnie.

#16 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 luty 2010 - 16:45

Jeżeli Akuma nie powinna być dostępna w nowej stoczni, to już na wstępie wiem że coś jest nie tak (bo u mnie to jedyny M2 do kupienia w tej stoczni). Co do misji, to sprawdzam co 2-3 godz. (realnego czasu gry), czy nie ma nowej misji w stoczni Bractwa ... i żadna z trzech osób (o ile można to tak nazwać) nie ma nic do powiedzenia. Spróbuję przeinstalować wszystko i zobaczę jak to będzie wyglądać ... Dzięki za odpowiedź.

B) EDIT:

Niestety, pomimo moich usilnych starań, jedynym statkiem M2 do kupienia w nowej stoczni Yaki jest Akuma (gdy go zaznaczam to nie tylko widzę opis od Akumy w dolnej ramce, ale również słychać komentarz słowny, jak to zazwyczaj ma miejsce przy oryginalnych statkach). Dziwne to troszkę, bo reszta statków do kupienia jest z dodatku DDTC (Kyoto, Musashi, Shingen, Naginata itd.). W "normalnej" stoczni Yaki (Senator's Badlands) również jedynym M2 jest Akuma. Zaczynam się obawiać że sama reinstalacja nic tu nie pomoże, bo na zaistniałą sytuację mają wpływ moje save'y z gry. Nie używam jakichś wymyślnych skryptów i staram się szukać ich najnowszych wersji : M.A.R.S (for X3:TC 2.5), Shiploot 1.04 (dołączona do DDTC wersja to 1.03), WingHotKeys v1.30 i SCS 3.28.9 (nie używam NPC Bail więc służy mi tylko jako skaner i czasami jakiś malutki stateczek sobie zawłaszczę bez wysiadania). W katalogu 'types' : Jobs.txt (brak statków cywilnych), TBackgrounds.txt (brak mgły w DDTC) i Globals.txt (500 kilometrowa komunikacja). Z pustym katalogiem 'types' sytuacja się nie zmienia. Nie żebym jakoś strasznie tęsknił za tym Daimyo, ale obawiam się że w innych stoczniach może być podobnie ...

#17 Cyberstorm

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 02 luty 2010 - 17:53

W związku z tym że temat "Daimyo" nie daje mi spokoju, zacząłem przeglądać pliki mod'a DDTC i natrafiłem na coś co moim zdaniem "odbiega od normy" i może świadczyć że ja mam po prostu jakąś "wybrakowaną" wersję tego pliku (oczywiście mój proces myślowy jest czysto łopatologiczny i nie ma jakichkolwiek solidnych podstaw opierających się na znajomości czegokolwiek).
Spoiler

#18 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 25 luty 2010 - 11:51

Dziwna sprawa dotyczaca Misji Ochrony bractwa..... ale opisze pokrótce co i jak:
Jako ze miałem problem z wydolnoscią mojego kompa(chodz słaby nie jest Asus czterordzeniowy I5 2,67 GHz 4GB ramu oraz GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB i działam pod oknami 7 64 bit wiec teoretycznie powinien chodzić dobrze a po kilku godz grania mam stop klatki ...)
oraz z błedami w niektorych misjach np. Misja MMRS nie działała , postanowiłem przeinstalowc gre i zacząć od nowa , jako ze to juz ktorys raz z rzędu nie chciało mi sie robić misji podstawowych wiec skorzystałem z profilu startowego "Lucky Heir Gamestart " czyli mam juz swoje HQ , mam HUBa, postanowiłem robic misje dla stoczni pojedynczo, najpierw poszli Paranidianie, potem Yaki (tam niestety równiesz ja zamiast Yaki "Daimyo" M2 Class Light Auxiliary Destroyer mam Akume (wiec ten bład jest dość popularny) ale zrobiłem misje do odblokowania wszystkich statków i smigam do Bractwa... 1 misja ochrony stacji, wylatuje okolo czterech M6 plus M3+ rozwalam je w kilka chwil , za chwile komunikat o odebranym połaczeniu, lece na wyznaczony kurs skanuje asteroide , za moment polecenie zniszczenia konwoju, skacze w wyznaczone miejsce rozwalam 3 statki wycofuję sie pod ostrzałem stada rozszalałych M3 i kilku M6 i..... dostaje komunikat ze gdzies w Nieznanym sektorze stoi wypełnimy Marines i HQ TL i czeka na mnie..... hmmmm czy to nie zaszybko to HQ w prezencie czy moze ten profil startowy ma na to wpływ... Teraz jestem szczesliwym posiadaczem 2 HQ i do tego z gildi nagród dostałem Placówke Wojskową w zasadzie tylko po misjach dla Yaki i Paranidian ...
Troszkę to wszystko za łatwe moim zdanie ... ale moze to wpływ Lucky Jeir Gamestart, jak ktoś ma podobnie prosiłbym o komentarze...
Pozdrawiam Dee

#19 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 luty 2010 - 12:13

To normalne w DDTC 1.0, to znaczy ta szybkość zdobywania HQ w misji Bractwa.
Ma to być poprawione w wersji 1.1, zwiększy się odstęp czasowy pomiędzy misja. Ale jak będzie naprawdę, to nie wiem. Mam co prawda betę 1.1, ale jeszcze żadnych misji DDTC nie robiłem w niej, jakoś mi nie spieszno. Podobno w ten weekend może będzie publicznie dostępny DDTC 1.1. Ale czy na pewno?

#20 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 25 luty 2010 - 18:50

deedol napisał:

Dziwna sprawa dotyczaca Misji Ochrony bractwa..... ale opisze pokrótce co i jak:
Jako ze miałem problem z wydolnoscią mojego kompa(chodz słaby nie jest Asus czterordzeniowy I5 2,67 GHz 4GB ramu oraz GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB i działam pod oknami 7 64 bit wiec teoretycznie powinien chodzić dobrze a po kilku godz grania mam stop klatki ...)

Dla zainteresowanych posiadających system 64 bitowy:
Adres do sprawdzenia: http://forum.egosoft...c.php?p=3070084
Do pobrania łatka zmieniająca zarządzanie pamięcią. Testuję u siebie, na razie jest ok.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych