Skocz do zawartości

- - - - -

Misje w DDTC

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 07 styczeń 2010 - 11:36

Misje ze stoczni DDTC. Są to standardowe misje spotykane w czystej grze TC, więc ten poradnik może też przydać się w normalnej grze, jednak w DDTC są one o wiele trudniejsze ze względu na ilość i jakość wrogich statków.
Co do rodzaju misji jakie będziemy otrzymywać to wydaje mi się, że wpływ na to ma nasza reputacja bojowa i handlowa. Jeśli mamy większą (wyższy poziom) reputacji bojowej to będą przeważały misje bojowe, jeśli natomiast reputacja handlowa jest większa od reputacji bojowej to będziemy mieć przewagę misji typu dostarcz wymagane towary.
Ale nie jestem tego do końca pewny, mnie trafiają się same misje bojowe, transportowe i Taxi. Rzadko kiedy skanowanie. Ale ja zawsze mam większą reputacje bojową niż handlową, dlatego takie wnioski. Mogę się mylić.
Pierwsze misje stoczni są misjami sprawdzającymi i zawsze są takie same. Na przykład w stoczni Terran zawsze pierwszą misją będzie transport pasażera statkiem TP, a w stoczni Argonów misja eskorty konwoju handlowego.

Misja eskorty konwoju handlowego
Spoiler

Misja transportu pasażera statkiem TP
Spoiler

Skanowanie statków w poszukiwaniu nielegalnych, cennych towarów
Spoiler

Misje szybkiej taksówki
Spoiler

Misje Obrony stacji
Spoiler

Misje patrolu sektorowego
Spoiler

\\EDIT: byłbym zapomniał, jeśli nie uda się wykonać misji, nie ma problemu, za chwilę pojawi się następna, może tym razem się uda.
Może macie inne, lepsze sposoby wykonania misji, pochwalcie się.

#2 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 07 styczeń 2010 - 13:41

Dorzucę swoje 2 grosze w jednej kwestii...

Do wykonywania tych szybkich misji przewozu pasażerów najlepszy jest teladiański Kestrel. Ma ładownię na tyle dużą by przetransportować nawet parę osób, a dzięki prędkości ponad 600 m/s przy odrobinie wprawy w manewrowaniu można zwiać praktycznie przed każdym wrogim statkiem czy rakietą.

#3 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 07 styczeń 2010 - 13:54

No ja używałam w poprzednich grach tego teladiańskiego Kestrela do przewozu niewolników do mojego Obiektu Rehabilitacyjnego. Tam z niewolników szkoliłam Piechotę morską. Przydatna, bo za pomocą Persolnet pransporter mogłam obsadzać mechaników, nawigatorów i innych członków mojej załogi o zróżnicowanych profesjach. Ci natomiast dawali bonusy do prędkości, zwrotności lub obrony statku. Ale co było najciekawsze nigdy mi nie przeskanowali mojego tatku :P może dlatego właśnie że był szybki B)

#4 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjagdzieś na pólnocy...
  • Rasa: Paranid
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 12 styczeń 2010 - 23:13

A ja jak zwykle z problemami....
Sytuacja wygląda następująco, robie misje w Stoczni Prezydenckiej idzie mi niezle ... w międzyczasie zacząlem robić misje w Stoczni Zysku TerranX ale tam mam misje szybkiej taksówki do sektora MARS do ktorego niestety nie mam narazie dostępu , wiec zacząlem kombinowac z piraratami... dostałem misje eskortowania konwoju (1 misja) i lecę sobie do wyznaczonego układu ale zanim dolecą do konwoju on sie rozwala sam , postanowiłem wysłac tam eskorte posłałem kilka Apachy, Eagla , Achilles Gunboata i wydełem rozkaz ochrony danych jednostek , niestety konwój dopóki ja sie tam nie pojawie stoi jak wryty i czeka... wiec ruszyłem tam swoja Naginatą z rozkazem skocz do pozycji , pojawiłem sie tuż obok jednego statku z konwoju ... i po kilku chwilach po kolei zaczeły wybuchac... trzy wybuchy i po misji... nikt ich nie atakował , po prostu buum i pustka... czy to jakis błąd czy nie moge miec kilku misji w stoczniach ... Dodam jeszcze ze stoczi jako takiej nie widze w sektorze pirackim jest jedynie Siedziba Bractwa .. ale to chyba bardziej dok zaopatrzeniowy ... i druga ciekawostka.. mam tam do wyboru misje od niejakiego Komandora Kallana Doss, DTS oraz od Komandora Kallana Doss, MMRS misje MMRS wykonuje bez zarzutu ale mija 1 od DTS sie sypie :P
Jak ktoś zna rozwiązanie prosze o pomoc...
Pozdrawiam Dee

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 styczeń 2010 - 06:36

1. Stocznia Terran to Nigatta, Źródło Zysku to stocznia Taledian, zdecyduj się o jakiej piszesz.
2. Może czas misji się skończył, dlatego statki wykonały skok, a nie wybuchły. Skok jest podobny do wybuchu, błysk i statku nie ma.
3. Nie ma stoczni, jest siedziba Bractwa, to DOK, zajawka była pisana dawno temu, musze ją poprawić.
4. Pierwsza misja DTS, wykonana, zresztą nie tylko ja ją wykonałem. Jest trudna, ale możliwa. Powiedź dokładnie co znaczy "sypie się" mnie to nic nie mówi. Mój samochód nie jeździ, możesz mi powiedzieć dlaczego?
Spoiler

#6 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 09:54

Yacek napisał:

1. Stocznia Terran to Nigatta, Źródło Zysku to stocznia Taledian, zdecyduj się o jakiej piszesz.
2. Może czas misji się skończył, dlatego statki wykonały skok, a nie wybuchły. Skok jest podobny do wybuchu, błysk i statku nie ma.
3. Nie ma stoczni, jest siedziba Bractwa, to DOK, zajawka była pisana dawno temu, musze ją poprawić.
4. Pierwsza misja DTS, wykonana, zresztą nie tylko ja ją wykonałem. Jest trudna, ale możliwa. Powiedź dokładnie co znaczy "sypie się" mnie to nic nie mówi. Mój samochód nie jeździ, możesz mi powiedzieć dlaczego?
Spoiler

1. Zgadza sie ... stocznia terran to NIigatta... ale to po prostu pomyłka mało istotna w moim pytaniu.
2. W tej misji nie ma czasu, zreszta wykonuje ja od razu po dostaniu zlecenia...., statki równiesz nie wykonały skoku gdyż jest dzwiek eksplozji.. a nie błysk wejscia w nadprzestrzeń
3. Popraw bo laicy tacy jak ja mogą sie gubić B)
4. Sprecyzuje... misja DTS to własnie ta misja konwoju , misja sprawdzająca moją przydatność do pomocy bractwu....a "sypie się" było po prostu nazwaniem problemu opisanego wyżej

Pozdrawiam Dee

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 styczeń 2010 - 13:38

Pierwsza misja DTS składa się z kilku etapów:
1. Obrona Bractwa przed piratami - proste.
2. Zadanie odszukania statków lub asteroid w sektorze gdzie znajduje się Bractwo. Gdy je znajdziesz musisz je zniszczyć. Tu już mały problem, statki lub asteroidy są bronione przez siły wroga, do tego w środku sektora pojawiają się kolejne wrogie statki, które lecą atakować Ciebie. Będą Cię goniły po wszystkich sektorach. Trzeba jak najszybciej zniszczyć wskazane statki lub asteroidy, potem dopiero wrogie statki broniące ich.
3. Dostajemy polecenie zniszczenia konwoju składającego się z 6 statków klasy M6. Konwój pojawia się w sektorze ziemskim. Należy jak najszybciej dolecieć do niego (skok do punktu polecany) i zniszczyć statki konwoju, jak i pozostałe statki broniące konwoju (dla misji wymagane jest zniszczenie tylko 6 M6 konwoju).

#8 Manigx

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Rasa: Teladi

Napisano 13 styczeń 2010 - 19:59

Misje Trybunału.

Problem w tym że w siedzibie Trybunału dostępne są także misje zlecane przez:
Komandora Kallana Doss, DTS - eskorta konwoju,oraz
Komandora Kallana Doss, MMRS - zlecenie zabójstwa.
Mam wrażenie że wykonanie jednej z nich także inicjuje cały ciąg zdarzeń taki jak przy misji obrony stacji dla przedstawiciela Trybunału Bractwa. O ile wcześniej właśnie nie wykonamy tej obrony stacji a następnie niszczenia konwoju. U mnie konwój M6 do zniszczenia pojawiał się w różnych sektorach, raz było to w sektorach borońskich niedaleko Nieznanego Sektora,kiedy indziej daleko za Black Hole Sun w sektorach splickich.

Problem misji ochrony konwoju.
Zalecasz Yacku w takich misjach by po ich rozpoczęciu lecieć w przeciwnym kierunku niż sektor startu konwoju. Jednak tylko raz taki konwój u mnie dotarł do celu w pozostałych przypadkach konwój wcale nie ruszył zaś po pewnym czasie dostaję komunikat o niepowodzeniu misji.

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 styczeń 2010 - 20:24

Przepraszam, w poprzednim poście nastąpiła pomyłka w nazwie misji, teraz poprawnie:

Misja Roid Base PHQ - jednorazowa misja:
1. Obrona Bractwa przed piratami - proste.
2. Zadanie odszukania statków lub asteroid w sektorze gdzie znajduje się Bractwo. Gdy je znajdziesz musisz je zniszczyć. Tu już mały problem, statki lub asteroidy są bronione przez siły wroga, do tego w środku sektora pojawiają się kolejne wrogie statki, które lecą atakować Ciebie. Będą Cię goniły po wszystkich sektorach. Trzeba jak najszybciej zniszczyć wskazane statki lub asteroidy, potem dopiero wrogie statki broniące ich.
3. Dostajemy polecenie zniszczenia konwoju składającego się z 6 statków klasy M6. Konwój pojawia się w sektorze ziemskim. Należy jak najszybciej dolecieć do niego (skok do punktu polecany) i zniszczyć statki konwoju, jak i pozostałe statki broniące konwoju (dla misji wymagane jest zniszczenie tylko 6 M6 konwoju).

Misje DTS
Misje wszelkiego typu, podobnie jak w Stoczniach DDTC. Nagrodami za misje są przekazywane nam za darmo, lekko uszkodzone statki lub namiary na kontenery zawierające np. unikatową, nigdzie nie produkowaną broń.

Misje MMRS
Misje wszelkiego typu, podobnie jak w Stoczniach DDTC. Nagrodami za misje są przekazywane nam za darmo, lekko uszkodzone statki lub namiary na kontenery zawierające np. unikatową, nigdzie nie produkowaną broń.

Odstęp pomiędzy kolejnymi misjami DTS i MMRS jest nieco większy niż między misjami w Stoczniach.
Można je brać równocześnie, lub naprzemiennie. Najgorsze pod względem wykonania są misje dostarczenie kogoś lub czegoś do Bazy Bractwa. Czas misji jest absurdalnie krótki, nawet ze skryptem Gateles Jumpdrive miałem czasem problem. Właśnie ze względu na te problemy z misjami nowa wersja DDTC jeszcze jest w fazie Beta.

Co do misji konwojów TS-ów. Zawsze mi się ta sztuczka udawała. Nie ważne czy brałem misję ze stoczni DDTC, Bractwa czy np. z Terracorp (pierwsza misja). Może na trasie przelotu konwoju była jakaś Twoja fabryka lub inny statek (TS) i to wystarczyło by piraci się pojawili.

#10 deedol

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:58

Wieć jak pisałem ... mam problem z 1 misja DTS ... co dostane zlecenie, natychmiast udaje sie do wyznaczonego sektora i kiedy tam juz jestem konwój zostaje zniszczony przez statek(i) widma... nic nie widac tylko eksplozje , po czym dostaje komunikat z bazy piratow co bym sie wynosił.... misje obrony dzialaja poprawnie...
Ale i tak juz pomoc Wasza sie nie przyda bo sie wsiciekłem i odinstalowłem gre... jak odpoczne to zainstaluje od nowa...
Pozdrawiam Dee

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych