Skocz do zawartości

Planowanie trasy autopilota


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość zaplanowania trasy dla autopilota np. aby leciał przez z sektora A do sektora E (poprzez sektory B, C i D) oraz aby w sektorze np D zadokował w jakiejś konkretnej stacji (autosave).

Pytanie także chciałbym skierować do statków handlujących, czy np mogę ustawić kurs dla statku aby poleciał sobie do jakiejś stacji po towar, a następnie wrócił do innej stacji aby sprzedać dany towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jest możliwość zaplanowania trasy dla autopilota np. aby leciał przez z sektora A do sektora E (poprzez sektory B, C i D) oraz aby w sektorze np D zadokował w jakiejś konkretnej stacji (autosave).

Bez skryptów nie, czy jest jakiś skrypt na to, to nie wiem, nie latam tak skomplikowanie na autopilocie. Do tego używam Napędu Skokowego, więc przelot przez kilka sektorów to raczej bardzo wczesna gra, potem to skoki załatwiają sprawę. A kupno/zdobycie Napedu Skokowego to u mnie priorytetowa sprawa w nowej grze.

Cytat

Pytanie także chciałbym skierować do statków handlujących, czy np mogę ustawić kurs dla statku aby poleciał sobie do jakiejś stacji po towar, a następnie wrócił do innej stacji aby sprzedać dany towar.

Handel Ręczny w rozkazach handlowych. Wymagane oprogramowanie dostawa. Można to zapętlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja rozwinę, dlatego że dla przeciętnego gracza który zaczyna grę, musi dużo oblecieć a to zajmuje kupę czasu (bez skoku) nim otrzyma/znajdzie/kupi napęd skokowy. Może dla Was to pestka (skończenie kampanii i otrzymanie napędu), dla mnie nie jest i podejrzewam że innym nowym graczom także, uzbieranie pierwszej kasy na statek który będzie handlował i powoli zarabianie dalszej... a co jeśli piraci zniszczą go 😛 (mi prawie zniszczyli z całym ładunkiem 😎).

Poza tym jest to wygodne, można sobie zaplanować jakąś wycieczkę i iść robić obiad 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rozgrywka to bylo polowanie na wraki i ograbianie ich ze wszelkiego rodzaju systemow. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jaka frajda bylo znalezienie np. automatu dokujacego, czy napedu skokowego.

W jednym z sektorow xenonskich byl opuszczony statek wlasnie z napedem skokowym. W innym byl teleporter. Ile bylo planow i kombinacji, nie wspominając o samych emocjach by najpierw przechwycic statek, wyrzucic z niego teleporter, przechwycic go, nastepnie podleciec do drugiego statku, przejac go i przerzucic naped skokowy. Wszystko przy asyscie wrednych xenonow ktorzy chcieli za wszelką cene pozbawić mnie życia.

To były emocje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym jest to wygodne, można sobie zaplanować jakąś wycieczkę i iść robić obiad 😛

Wrócić z obiadku o zobaczyć że autopilot rozwalił się na .... (staw sobie co chcesz).

Do czasu zdobycia/kupienia Napędu Skokowego jak latam na autopilocie to pilnuje gry, jak od niej odchodzę włączam PAUZE. Nie ma zaufania do autopilota, do żadnej sztucznej inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie wszystkiego o skrypty zmniejsza frajdę z grania. Właśnie początek stawia wyzwania przed każdym. Korzystanie od razu na starcie z wszelkiej maści skryptów, aby było łatwiej, sprawia że to już nie jest to, co zaplanowali twórcy gry. Bo przecież niby wszystko można ulepszyć, zautomatyzować. A jeśli tak - to po co grać? Przy tej grze wymagana jest odrobina myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tym wiesz ale autopilotowi da się wyznaczyć stację w innym sektorze aby do niej zadokował jedynie trasy nie da się wybrać a on wybiera zawsze najkrótszą. Wydajesz się być bardzo nowym graczem więc tego możesz nie wiedzieć.

Wystarczy otworzyć mapę wybrać sektor do którego chcemy się udać a następnie stację w sektorze i wydajemy polecenie zadokuj do bezpośrednio na mapce a autopilot starał będzie się dolecieć do tego miejsca poprzez znane mu już sektory i jak najkrótszą drogą. A co do planowania trasy to bez skryptu się nie da.Podczas takiej drogi odpalasz seta i czekasz aż doleci w tym czasie można spokojnie sobie zrobić kanapkę. Aczkolwiek po wlocie do każdego nowego sektoru seta pasowało by odpalać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie omija. Często z tego korzystam i wysyłam tak jakieś szybkie statki żeby odkrywać nieznane mi jeszcze sektory.

Potwierdzam, też tak odkrywam nowe sektory. Choć wole zakupić oprogramowanie Eksploracja i przy jego pomocy odkryć i sektory i to co jest w sektorach. Kilka szybkich statków z tym oprogramowaniem i cała mapa odkryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie omija. Często z tego korzystam i wysyłam tak jakieś szybkie statki żeby odkrywać nieznane mi jeszcze sektory.

Potwierdzam, też tak odkrywam nowe sektory. Choć wole zakupić oprogramowanie Eksploracja i przy jego pomocy odkryć i sektory i to co jest w sektorach. Kilka szybkich statków z tym oprogramowaniem i cała mapa odkryta.

Też tak robię ale to trwa dłuższą chwilę, więc staram się najpierw puścić ręcznie jakiś statek o ile jest taka możliwość. Potem do akcji wkraczają odkrywcy z odpowiednim oprogramowaniem i zajmują się resztą, czyli dokładnym sprawdzaniem tych nowo odkrytych i jeszcze nieznanych sektorów. Za nimi podążają statki automatycznie umieszczające satelity w każdym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...