Skocz do zawartości

Nowa opcja startowa Man Machine


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba wam się opcja startowa Clan Warior?

A co byście powiedzieli na takie:

Man Machine:

"Celny ogień spowodował zwarcie, system zrestartował się...i obudziła się samoświadomość istnienia. Maszyna stała się świadoma i poznała wolna wole"

Start jako Xenon.

Starujemy w sektorze Xenoński 101, statek LX i jako skrzydłowy M. Nie w pełni wyposażone i uzbrojone. Stan konta: 0. Wszystkie rasy maksymalnie wrogo nastawione.

Możliwość podniesienia reputacji i wykonania fabuł.

Piraci i Yaki obojętni.

Kha'ak standardowo wrogo nastawieni.

Przyjaźnie nastawieni tylko Xenoni.

Czy jako maszyna przyłączysz się do swoich "braci" i będziesz walczył ze wszystkimi, czy też spróbujesz zdobyć akceptację istot biologicznych? To już zależy od was.

Xenon Invader:

"Jesteś maszyną, Twoim zadaniem jest zniszczyć życie białkowe w całym wszechświecie"

Start jako Xenon.

Starujemy w sektorze Xenoński 101, statek LX i jako skrzydłowy M. Nie w pełni wyposażone i uzbrojone. Stan konta: 0. Wszystkie rasy maksymalnie wrogo nastawione.

Brak możliwość podniesienia reputacji. Fabuły zablokowane.

Piraci i Yaki wrogo nastawieni. Piraci bardziej (-10000), Yaki tylko trochę (-1000).

Kha'ak standardowo wrogo nastawieni.

Przyjaźnie nastawieni tylko Xenoni.

INSTALACJA:

Wypakuj z archiwum pliki ManMachineGamestart_12.cat i ManMachineGamestart_12.dat do katalogu głównego gry TC. Sprawdź jaki najwyższy numer mają pliki .cat/.dat w tym katalogu. Jeśli masz tylko czystą grę z patchem 2.5 to będzie to 09. Zmień nazwy plików ManMachineGamestart_12.cat i ManMachineGamestart_12.dat na numer większy niż masz pliki .cat/.dat. Czy w przypadku czytej gry z patchem 2.5 zmień nazwy plików ManMachineGamestart_12.cat i ManMachineGamestart_12.dat na 10.cat i 10.dat.

Rozpocznij nową grę z jednej z wyżej wymienionych opcji startowych.

UWAGI:

1. Nie dziwcie się avatarom przy opcjach startowych. Nikomu nie udało się sfotografować Xenona, wszak to sztuczna inteligencja bez postaci. Z tego względu uzyłem pierwszego z brzegu avatara.

2. Yaki w opcji startowej Xenon Invader mają tylko -1000 z dwóch powodów, DDTC (chyba) podnosi i tak ich reputacją, więc nic nie dawało ustawienie na -10000, do sektorów Yaki i tak daleko, więc nie ma to znaczenia na początku rozgrywki.

3. Mam nadzieję że wszystko będzie tak jak w założeniach, jeśli nie, to proszę o informację.

Mod jest do pobrania na Mamucie: ManMachineGamestart, miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety, krótki czas. W TC wzrost reputacji nawet od najniższej wartości do poziomu średniego (z -5 do +5) jest bardzo szybki w porównaniu do X3R. Wystarczy zniszczyć jeden wrogi statek M7 lub wykonać ze dwie trzy misje i już jest OK.

Yacku, bo wpadłem w konsternacje... Są jakieś skrypty/mody, które utrudniają zdobycie wyższych rang? Bo zastanawiam się, czy w ogóle kiedyś kupię tę grę... X przecież, to nie jest jakaś casualowa gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety, krótki czas. W TC wzrost reputacji nawet od najniższej wartości do poziomu średniego (z -5 do +5) jest bardzo szybki w porównaniu do X3R. Wystarczy zniszczyć jeden wrogi statek M7 lub wykonać ze dwie trzy misje i już jest OK.

No to tak trochę lipa bo w/g mnie grając jako xenon nie powinno być możliwości zmiany nastawienia..

z resztą tak szczerze mówiąc to wszystkie profile startowe różnią się tylko na starcie a to i tak od nas zależy czy będziemy dla wszystkich mili 😁 ( jak i oni dla nas) czy będziemy wszystkich tępić 😁 (i vice versa) więc co "nowego" daję ten konkretny skoro po godzinie gry i tak wszyscy będą mnie lubić?? 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacku, bo wpadłem w konsternacje... Są jakieś skrypty/mody, które utrudniają zdobycie wyższych rang? Bo zastanawiam się, czy w ogóle kiedyś kupię tę grę... X przecież, to nie jest jakaś casualowa gra...

Nie spotkałem się z czymś takim.

Może trochę przesadziłem z tą szybkością podnoszenia reputacji. Ale na pewno jest to zdecydowanie szybciej niż w X3R.

Jeśli dobrze pamiętam to w obecnej grze (DDTC) poleciałem do Splitów wykonać misję fabuły terran z reputacją u nich na poziomie 0, zniszczenie Q z małą obstawą (2xL) podniosło mi reputację do +2, ponieważ musiałem przeskanować statki handlowe Splitów, a nie miałem ich Licencji Policyjnej, za nielegalne skany wysłana został Obrona Cywilna (DDTC), zniszczenie jej (kilka myśliwców) spowodowało ponowny spadek reputacji do poziomu 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...więc co "nowego" daję ten konkretny skoro po godzinie gry i tak wszyscy będą mnie lubić?? 😁 😁

Tak szybko to może nie będzie. Zresztą jeszcze pracuje nad tym, by właśnie tak łatwo nie było.

A co nowego dokładnie daje? Dostęp do stoczni Xenonów, możesz kupować ich statki, a nie zdobywać i kleić, szpachlować itp. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale takie zdobyte i posklejane mają jakiś taki swój urok.. 😁 zwłaszcza te plamy szpachli na obudowie silnika..

No jasne, szczególnie jak w najmniej odpowiednim momencie taśma klejąca puści i zgubisz silnik 😁

A tak poważnie, to przy reputacji -5 jesteś nawet w czystej grze ścigany przez siły policyjne i wojskowe rasy, nie tylko w ich sektorze. Jeśli dodasz do opcji startowej MMBR lub zagrasz z modem DDTC to może być jeszcze mniej ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dwa nowe profile. Jeden taki jak opisany w pierwszym poście. Będzie na nim możliwe podniesienie reputacji u ras. Zmieniona zostanie tylko reputacja u piratów na -5000, aby nie było łatwo wylecieć z sektora 101. Reputacja u Yaki bez zmian, do ich sektorów i tak daleko.

Drugi profil to prawdziwy Xenon. Reputacja u ras taka sama jak na poprzednim profilu, tylko zablokowana na stałe na takim poziomie. Tak samo jak na każdym innym profilu zablokowana jest reputacja u Kha'ak i Xenonów. Więc nie ważne co zrobimy w sektorach ras i tak nam to nie podniesie reputacji. Zablokowany będzie również dostęp do fabuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek, odnośnie drugiego profilu -> wszystkie rasy maksymalnie wrogie, Piraci i Yaki neutralni, Xenoni przyjaźni. Brak możliwości podnoszenia reputacji u wszystkich ras.

Podnoszenie reputacji u Yaki i Piratów również jest zablokowane, czy mamy możliwość poprawiania u nich reputacji?

No i najciekawsze pytanie, skąd to ściągnąć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek, odnośnie drugiego profilu -> wszystkie rasy maksymalnie wrogie, Piraci i Yaki neutralni, Xenoni przyjaźni. Brak możliwości podnoszenia reputacji u wszystkich ras. Przyjaźni tylko Xenoni.

Tak, reputacji u ras nie można zmienić (działa to tak jak na innych profilach reputacja u Xenonów i Kha'ak), dostęp do fabuł zablokowany.

Cytat

Podnoszenie reputacji u Yaki i Piratów również jest zablokowane, czy mamy możliwość poprawiania u nich reputacji?

Tu jest problem, z Yaki i Piratami może być tylko tak, jak z pozostałymi rasami, lub jeśli nawet na początku będzie u nich bardzo niska reputacja, to będzie możliwość jej zmiany na wyższą. Nie ma innej opcji. Więc aby zachować realia bycia Xenonem u Yaki i Piratów też zablokowana reputacja na minimalnej.

Cytat

No i najciekawsze pytanie, skąd to ściągnąć ...

Na razie nigdzie, dziś, jutro będzie na Mamucie (dam tu info). Dopiszę te opcje do moda Malt Gamestart. Czyli będą standardowe opcje startowe, opcje startowe dodane przez mod Malt i dwie moje nowe opcje startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc aby zachować realia bycia Xenonem u Yaki i Piratów też zablokowana reputacja na minimalnej.

Tu się bym nie zgodził. Reputacji u Xenków ani u Khaak nie można podnieść, bo jedni to maszyny a drudzy to rój ze wspólną świadomością. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by taki Xenon (lub Khaak) który uzyskał samoświadomość, mógł zdobyć zaufanie ludzi (lub innych istot biologicznych). Fakt, że to wyświechtany motyw (zły staje się dobry), ale mimo to bardzo ciekawy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Więc aby zachować realia bycia Xenonem u Yaki i Piratów też zablokowana reputacja na minimalnej.

Tu się bym nie zgodził. Reputacji u Xenków ani u Khaak nie można podnieść, bo jedni to maszyny a drudzy to rój ze wspólną świadomością. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by taki Xenon (lub Khaak) który uzyskał samoświadomość, mógł zdobyć zaufanie ludzi (lub innych istot biologicznych). Fakt, że to wyświechtany motyw (zły staje się dobry), ale mimo to bardzo ciekawy 😛

Ale jak pisałem, będą dwie opcje startowe: Man Machine, gdzie będziesz miał możliwość zmiany reputacji, a tym samym potem dostęp do fabuł. To będzie Xenon, który uzyskał samoświadomość. Oraz zwykły Xenon, głupia maszyna, której jedynym celem jest zniszczenie życia białkowego. Na tej opcji reputacja u ras będzie zablokowana, brak możliwości zmiany.

Takie są plany, co z tego wyjdzie, to nie wiem, brak czasu na testy. Więc jeśli wystawię opcje na Mamucie, to nie gwarantuję że będzie to zgodne z założeniami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek, a mógłbyś dla mnie i Azakiela zrobić coś takiego:

1. Wszystkie rasy maksymalnie wrogie.

2. Yaki i piraci neutralni - możemy dokować do ich placówek, jednak reputacja jest zbyt niska by kupować statki militarne od np. M6 wzwyż.

3. Xenoni przyjaźni - max.

4. Poziom reputacji w grze pozostaje niezmienny.

5. Poziom trudności - hardkor.

Dlaczego akurat takie ustawienie:

1. Z założenia wszystkie rasy będą nas gnębić, a my będziemy odpłacać pięknym za nadobne.

2. Mając neutralne relacje z Yaki i piratami, możemy korzystać z ich placówek, jako miejsc azylu.

3. Dzieki pkt. 2 zyskamy możliwości wypadów i eksploracji gdzie habitaty pirackie zyskają na wartości dając nam miejsce azylu pośród wrogów.

4. Najważniejsze, mając stałą reputację, nie będzie korcić by podnieść ją sobie celem ułatwienia gry. Nie dojdzie do paradoksu, że Xenon bierze misje np. ochrony, by poprawić relację z wrogimi rasami zabijając swoich współplemieńców.

Odnośnie testów, chętnie piszę się na wypróbowanie takiego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...