Skocz do zawartości

Salvage Command Suite (dawne Salvage Claim Software Mk1)


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SCS przypomina mi ten "scyzor" 😉 https://www.youtube.com/watch?v=s5BeoWUYDmw polecam obejrzeć klip

@pshemozz

Jak SCS z jakiś względów Tobie nie pasuje, to przejmuj statki przez WWS (ang. SOS) lub po spełnieniu własnych wymagań za pomocą Cheat Package (nie oszukujemy!). Np. Gdy podlecisz do opuszczonego i namierzonego statku na odległość 1km, to możesz skorzystać z opcji "take ship" jaką ten dodatek oferuje.

Nie wydaje mnie się, by było to jakieś oszukiwanie, bo tego typu operację można wykonać innym skryptem jak chociażby ww. scyzorem. W podobny sposób korzystam też z opcji "set relation to you". Wykupując sobie akces na piracka stację, często mamy do czynienia ze zbuntowana wieżą, która za wszelka cenę (nie wiadomo dlaczego) chce cię zniszczyć. Ustawiam ją jako przyjazna, zaś na pobliskiej stacji wykupuję towarów na 100 tyś Cr i wyrzucam je w przestrzeń jako "wkupne". Podobnie sprawa się ma ze zbuntowanymi wieżami laserowymi w przestrzeni innych ras. Zwykła korekcja uperdliwego buga i wystarczy trochę "roleplayowego" podejścia do sprawy 😉

Są to dwie opcje z jakich sam korzystam w mojej właściwej grze. Reszta funkcji jakie oferuje Ch.P. przeznaczam na niezwiązane z właściwą grą testy statków, sprzętu, aspektów gry czy symulowania walk. Rzecz esencjonalna jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przez WWS specjalnie nie przejmuję - majtanie co chwila chipami hakerskimi z ładowni kapsuły naprawczej do statki i z powrotem to za dużo zabawy 😀

Do przejmowania M3/TS jest prostszy sposób - podlatujesz poniżej 100 metrów i przejmujesz spod prawego klawisza - identycznie jak w skafandrze tylko nie trzeba wysiadać. A z racji, że latam Hayabussą to siedze na samym dziobie i w ten sposób można przejmować - to chyba domyślny sposób w XRM o którym wcześniej nie wiedziałem a na który wpadłem przy próbach wykombinowania, jak przejąć SCSem, A wcześniej za każdym razem wyskakiwąłem w przestrzeń w samych gaciach, żeby przejmować bo tak mi się zapamiętało sprzed lat.

Co do scyzora pełna racja. Zapewne sporo opcji tam jest bardzo przydatnych itp ale nawet ich specjalnie nie rozkminiałem skoro nie mogłem tam za cholerę znaleźć tej jednej najczęściej stosowanej - noża (albo w przypadku takiego scyzora raczej otwieracza).

A Cheat Package się przydaje owszem na bzdurne sytuacje. Przez dłuższy czas na przykład pare wiez u Paranidian ciągle było na mnie złych. W sumie to chciałem nawet lecieć je przerobić na przyjazne (bo ranga +9 u Paranidian zobowiązuje) ale po paru dniach się okazało, że w końcu łaskawie sie zrobiły przyjazne. Albo wczoraj jeden z moich M2 stwierdził, że jedna z argońskich stacji hanldowych w przejętym przeze mnie sektorze jest do niego wrogo nastawiona i krzywo na niego patrzy - więc zaczął w nią ładować ze wszystkiego co miał pod ręką. Nie mogłem mu szybko przełączyć ustawienia, żeby celów nieprzyjaźnie nastawionych traktował jak wrogów bo był w skrzydle - a szczerze mówiąc skrzydła w TC to moja bolączka, za cholerę nie moge się tam sprawnie do końca połapać co jak działa.

Więc stacja poprzez Ch.P. szybko wyleciała zanim mi reputacja u Argonów zaczęła lecieć.

No i oczywiście bez Ch.P. bym sobie żadnego sektora nie przejął. Ale w sumie jakoś nie wpadłem, żeby przejmować nim opuszczone statki - i w sumie nie mam takiej potrzeby. Konieczność podlecenia poniżej 100 m. to nie jakiś wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2015 o 14:30, pshemozz napisał:

Do przejmowania M3/TS jest prostszy sposób - podlatujesz poniżej 100 metrów i przejmujesz spod prawego klawisza - identycznie jak w skafandrze tylko nie trzeba wysiadać.

Chyba się nie da :/ W prawdzie taka opcja się wyświetla, ale jest niedostępna będąc ze sterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę wyskakiwać jak chce w X3TC XRM bez WWS czy SCS przejąć statek. Może inny skrypt lub zestaw komend to dodał.

A SCSa polecam duży ale przydatny skrypt. Szczególnie przydatne są opcje rozbiórki wraków (jak ktoś robi Huba), zbierania kontenerów, droida szpiegowskiego, wysyłania astronautów do stacji (za kasę i reputację), oddawanie statków za reputację. Piracki statek "pole widzenia" hakuje dla nas stacje czy sprzedaje dowolny statek z gry (po wydaniu sporej kasy na usługi SCS).

Jest jeszcze sporo innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/

FAQ#6

Oprogramowanie "Wirus Włamań Systemowych” pozwala przejmować statki bez wychodzenia ze statku. Takie jest działanie tego wyposarzenie zarówno w czystej grze jak i w XRM. W XRM dodano możliwość hackowania obcych statków, aby można było je przejąć bez abordażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy dobrze rozumiem że już nie trzeba ściągać tłumaczenia do tytułowego skryptu bo jest zintegrowane z bazowym skryptem Salvage Command Suite ?

Chciałbym uniknąć wspomnianych błędów tekstowych 🥵 jak mówicie: readtextów

P.s.

Czy jest dostępne gdzieś tłumaczenie pliku scs_readme.pdf znajdującego się w Salvage Command Suite ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji każdej nowej wersji skryptu informowalem jak wygląda sprawą z tłumaczeniem, przeglądnij posty temacie to będziesz wiedział. Na poprzedniej stronie odpowiadalem na takie samo pytanie. Czytać się nie chce, a wymaga się by inni pisali odpowiedzi.

Co do manualną, to nie przypominam sobie abym popełnił tłumaczenie tego pliku, więc pewnie nie ma.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...