Skocz do zawartości

- - - - -

Salvage Command Suite (dawne Salvage Claim Software Mk1)

110 odpowiedzi w tym temacie

#11 marko22

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:19

Chyba mam trochę starszą wersję. Statki są kierowane tylko i wyłącznie do najbliższej stoczni z miejsca, gdzie zostały przejęte. Brakuje mi wskazania, aby leciały do wyznaczonego sektora. Muszę ręcznie kierować w jedno miejsce, naprawiam i na handel.

#12 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:34

Najnowszej też kierują się do najbliższej stoczni, ale jest możliwość wezwania do nich statku naprawczego i albo je w nim naprawić, albo sprzedać w nim na zło. Koszty wezwania Statku Naprawczego (Aran, jakby kogoś to interesowało, znika po wykonaniu naprawy, złomowania) są różne, zależne od statku i stopnia uszkodzeń. Bardzo to fajne. Nie potrzeba mieć własnej floty naprawczej.

#13 marko22

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:37

Może widziałeś w moim zapisie - pcham wszystko tam gdzie jest HQ, Magnetar naprawia i wysyłam po naprawie do Ianamus Zura. Czasami dokładam osłony, jak jest bez. Na swoje potrzeby zwiększyłem pojemność HQ i mam tam pełno takich śmieci.

#14 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:41

Ja teraz wzywam Statek Naprawczy i złomuję w nim od razu przejęte statki. Trwa to kilkanaście sekund (tyle ile potrzeba by przejęty statek zadokował do tego Arana) i kasa leci. Zdecydowanie wole taką wersję od poprzedniej, gdzie latał za mną statek (TM lub inny lotniskowiec) zbierał co przejąłem, lub sam przejmował, naprawiał, a potem musiałem ręcznie wysyłać naście statków do stoczni i po kolei je sprzedawać.

PS. Na Mamucie jest zaktualizowana wersja tłumaczenia, kilka drobnych zmian w tłumaczeniu.

#15 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:11

Zbieraliście kiedyś kontenery poleceniem "Zbierz wszystkie towary"? Pewnie tak. Wiecie jakie szaleństwa odstawia wtedy autopilot. Ten skrypt ma podobne polecenie i działa ono o niebo lepiej niż standardowe z TC.

Można również dzięki najnowszej wersji odzyskiwać wraki statków i stacji. Kosztuje takie odzyskanie 50 000 kredytów (za statek), pojawia się Hyperion odzyskiwacz i rusza do akcji. Czas trwania zależy od statku jaki zostanie odzyskany z wraku i wynosi od godziny do do kilkunastu godzin (czasu gry).

#16 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 styczeń 2010 - 13:48

Zaktualizowałem na Mamucie plik spolszczenia, mam nadzieję że to już ostatnia poprawka i obecna wersja będzie ostateczną.

#17 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 styczeń 2010 - 18:24

Niestety musiałem wrzucić na Mamuta kolejna wersje spolszenia. Poprawione zostały drobne błędy w tłumaczeniu.

#18 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 17 styczeń 2010 - 20:16

Yacku jak wzywasz Arana? Miałem dziwny przypadek z tym skryptem, otóż podleciałem do porzuconego L wcisnąłem klawisz przypisany do Salvage Command Suite a statek zamiast stać się moją własnościa zmienił nazwę na "Naprawa...coś tam", pognał do najbliższej stoczni i siedzi tam cały czas.

#19 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 styczeń 2010 - 04:46

Pierwsze naciśnięcie klawisz przypisanego do SCS Suite to przejęcie porzuconego statku, drugie to jeśli statek jest przejęty i nadal naszym celem wezwanie Arana. Można też w rozkazach własnego statku wybrać Specjalne i tam mamy wszystkie polecenia SCS Suite włącznie z wezwaniem Arana do naprawy lub złomowania statku. Można też wyłączyć w konfiguracji konieczność posiadania urządzenia SCS i wtedy wybierasz przejęty statek, rozkazy, specjalne i masz opcję wezwania Arana.

#20 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 18 styczeń 2010 - 18:50

Dzięki za info :P Wczoraj wezwałem Arana (przypadkiem) i zastanawiałem się jak można złomować w nim statek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych