Skocz do zawartości

Co nowego w X4


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może doczekamy się kolejnej odsłony świata X. W sumie można powiedzieć że X3 TC to właściwie jest czwarta odsłona gry, ale ja już nie będę w to wnikała.

Więc chciałabym zadać wam wszystkim takie pytanie: Co nowego chcielibyście zobaczyć w kolejnej nowej grze?

No ja chciałabym by:

- można było kolonizować planety i wznosić na nich budowle.

- w odwiedzanych stacjach kosmicznych można byłoby zauważyć życie, czyli przelatujące statki z kokpitu naszego statku widać jak chodzą ludzie, rozładowujące ładownie roboty.

- zaawansowany system walk. A mianowicie raz mnie tak naszło jak walczyłam z Xenońskim Q widziałam jego wielkie ruchome działa. i jak strzelałam do nich to mimo to że osłony dawno już mu zdjęłam nadal sprawnie działały. Czyli ogólnie rzecz ujmując. Po zdjęciu osłon gdzie strzelimy tamta część statku powinna być uszkodzona. czyli strzelając w działa działa powinny ulec zniszczeniu/uszkodzeniu, strzelając w silniki po ich zniszczeniu statek staje, lub zdecydowanie wolniej leci. Po ukończeniu bitwy statki NIE powinny "wyparowywać" po walce powinny latać bezwładnie wraki o które można się "rozwalić"

- zdecydowanie bardziej zaawansowany system przejmowania statków/stacji. statki jak i stacje są różnie uzbrojone. Czyli statki/stacje są wyposażane w dodatkową broń pokładową. To w sumie dało by nam to że nie zawsze nasi komandosi mogliby dokonać sukcesywnego abordażu/przejęcia.

A jakie są wasze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 433
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nowy bardziej aktualny silnik

Obsluga wielu rdzeni celem lepszej wydajnosci

Wymagajace, bardziej zroznicowane ai, grozne w walce.

Przywrocenie BBSu na stacjach i znaczna jego rozbudowa. To ma wielki potencjal.

Mozliwosc najmu pilotow, zalog. Obsada stanowski na statku.

Podniesienie poziomu trudnosci na kilku plaszczyznach - walka - pilotaz - nawigacja.

Edytor misji

Mini gry, hazard, takie fajne male lecz cieszace opcje w portach handlowych

Zaktualizowane portrety ras, nie zas jakies smieszne kosmoludki.

Multiplayer?

Moze kilka żzynek ze starego Elite II.

Jak dla mnie pierwsze cztery postulaty najwazniejsze. Mozna jeszcze wymyslac... Egosoft w ogole potwierdzil chec kontynuacji, wiec nalezy czekac na jakies pierwsze przecieki.

Obecny charakter gry bardzo mi siedzi, nie jestem za zbytnim udziwnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt lądowanie na planetach było by fajne, jednakże cięzko byłoby to zrealizować. W Tomorrow War jest możliwość lądowania na planetach i powiem szczerze, że jest to nawet fajne ale do czasu. Powierzchnie wszystkich planet są takie same, lasy, łaki itd Nie ma tam miejsca na kosmodromy ze szwędającymi się ludkami. Jeśli miałoby to tak wyglądać to dziękuję. Lepszy brak planety niż takie niewiadomo co. Z uwagi na ograniczenia każdego silnika gry, można by powierzchnie planet zrobić w stylu Freelancera.

Oprócz tego oczywiście obsługa wielu rdzeni, mądrzejsze AI i lepszy system uszkodzeń jak to opisała Jagoda 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum 😁

No właśnie, mi się marzy by było tak jak we Frontierze - grze, w którą grałem z wypiekami na twarzy ( ale to były inne czasy ):

- prawdziwe systemy planetarne, po których można dowolnie latać, gwiazdy, wokół nich planety, księżyce, czasem układy podwójne,

zachowane rodzaje planet, typu ziemskiego, gazowe, pasy asteroid, z zachowaną fizyką systemu czyli planety krążą wokół gwiazd,

mają swoje pola grawitacyjne, które działają na statek ( wyobraźcie sobie możliwość wykorzystania tego w nawigacji/locie )

i fizyką lotu ( nie jak teraz silnik działa statek leci, silnik nie działa statek staje, jakby tarcie jakieś było, nie - daje w silniki statek

się rozpędza, wyłączam silniki statek leci w tym kierunku, mogę się kręcić obracać ale kierunek lotu ten sam, chcę go zmienić, trzeba

włączyć silniki i to trwa, to nie tor wyścigowy na asfalcie - przy okazji powinno być paliwo, i to w całości wraz ze wspomnianym oddziaływaniem planet

sprawiało by że lot to nie była by wycieczka, tylko wyzwanie dla pilotów i nawigatorów );

- bazy / miasta na planetach, księżycach, możliwość lądowania ( dla utrudnienia odpowiednie trajektorie wejścia dla różnych statków ),

zakładania własnych baz, kopalni, osiedli, kompleksów na ich powierzchniach;

- możliwość projektowania i budowania własnych statków, broni i innych urządzeń;

- usprawniony system walki, tak jak wspomniała Jagoda z możliwością niszczenia poszczególnych części statku;

- rozbudowane misje militarne, szpiegowskie ( znowu ukłon w stronę Frontiera - ach te fotografowania czy bombardowania w odległych systemach

wrogich baz...);

Całość plus to co jest w XTC z pewnymi usprawnieniami była by dla mnie mistrzostwem świata.

To tyle, grafiki się nie czepiam bo jest super, widoki z niskich orbit zapierają dech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficzny obraz ładowni statku, możliwość montowania poprzez przeciągnij i upuść, wszystkiego, począwszy od silników (różne rodzaje, zależy na jaki cię stać) poprzez osłony aż po broń. Aby było widać gdzie jaką broń włożyłem, a nie żebym się musiał zastanawiać czy jak sprzedam 2 sztuki z pięciu w ładowni to zostanę z uzbrojeniem, czy bez.

Ogólnie chciałbym, aby kupowało się kadłub, reszta wyposażenie była dowolna, zależy na co kogo stać. Wtedy każdy miałby inny, indywidualny statek. Wizualnie by się nie różniły (najwyżej ilością wieżyczek, każdy miałby tyle samo maksymalnie, ale nie każdego by było stać na zakup wszystkich na początku), ale to jakie ma osiągi i uzbrojenie, to wszystko zależałoby od tego na co nas stać. Stać cie tylko na podstawowy silnik, latasz z małą prędkością, zarobiłeś, kupujesz lepszy silnik, śmigasz szybciej. Każde wyposażenie byłoby w powiedzmy 5 wariantach, od najsłabszego, podstawowego, po najsilniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam można by było też rozszerzyć możliwości komunikacji ze stacją handlową czy dokiem poprzez możliwość przemieszczania się po nich wchodzenia do pokoi takich jak kapitanat (wszystko co oficjalnie potwierdzone); bar (plotki i pogłoski niesprawdzone); może coś innego tak aby było dla poszukiwaczy, handlarzy, itp 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam można by było też rozszerzyć możliwości komunikacji ze stacją handlową czy dokiem poprzez możliwość przemieszczania się po nich wchodzenia do pokoi takich jak kapitanat (wszystko co oficjalnie potwierdzone); bar (plotki i pogłoski niesprawdzone); może coś innego tak aby było dla poszukiwaczy, handlarzy, itp

Tak jak to było we Freelancerze. Mozna było wejść do baru, hangaru itd. Co prawda nie było tam pełnej interaktywności, ale całkiem przyjemnie się brało zlecenia. Wiadomo technika poszła na przód, więc można by zrobić to jeszcze lepiej. Yacek przypomniał mi o jeszcze jednej wg mnie niezbędnej rzeczy jaką jest:

Cytat

Graficzny obraz ładowni statku, możliwość montowania poprzez przeciągnij i upuść, wszystkiego, począwszy od silników (różne rodzaje, zależy na jaki cię stać) poprzez osłony aż po broń.

Nie ma nic bardziej irytującego niż sprzedanie broni która znajduje się w slocie podczas, gdy kilka sztuk przewala się po ładowni.

Chciałbym również aby była możliwość wyjścia z kokpitu/mostka i przespacerowania się po pokładzie statku. Można by dodać usługi promowe np.: gdy nie masz jumpdrive kupujesz bilet na prom (M1), dokujesz i fruuu na drugi koniec wszechświata. BBSy ale bardziej dynamiczne niż w poprzednich Xach. Możliwość montażu po odpowiednich przeróbkach dowolnego rodzaju uzbrojenia (oczywiście przy uwzględnieniu klasy ładunku i broni np.: odpada PDF w M5). Tyle rzeczy jeszcze chodzi mi po głowie ale staram się ograniczyć do tego co najbardziej realne 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy zaczęłam systematycznie grac w X3 TC zaczęłam dużo czytać o tego typu grach w necie. Odwiedzałam różne fora czytając nawet o Frontier: First Encounters

Cytat

Azakal napisał:

Tyle rzeczy jeszcze chodzi mi po głowie ale staram się ograniczyć do tego co najbardziej realne

Z tego co mi wiadomo w 1984 jak i 1993 ludzie tak samo pisali jak ty Azakal, bali się głośno myśleć, bo ludzie by ich wyśmiali.

Homo sum, humani nil a me alienum puto – człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.

A dzisiaj mamy X3 TC a gra wyszła 2008 czyli piętnaście lat po lat Frontier: First Encounters i zobaczcie różnicę.

Spoiler

Spoiler

Wyżej przedstawione fotki są moimi screnami które zrobiłam w trakcie gry. Więcej takich fotek udostępniłam na Mamucie

Niżej zamieszczam fotki z gry Frontier: First Encounters

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Różnica w grafice jest miażdżąca, ponieważ ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ludzka wyobraźnia nie zna granic, a wtedy... wtedy to ona wiele dodawała jak grało się we Frontiera, i po prostu wielu z Was może tego nie zrozumieć, ale nawet teraz jak zobaczyłem

te screeny z Frontiera to aż coś w środku człowieka... nigdy nic tak silnego wrażenia już na człowieku nie zrobi, a w tamtych czasach ta gra była czymś zupełnie nowym, i jak ktoś wcześniej wspomniał

w wielu aspektach do dziś niedościgniona. A różnica w grafice to naturalna rzecz wynikająca z postępu technologicznego, dlatego marzę o takiej grze z grafiką jak w XTC. Teraz niektórzy się śmieją

że skoki ponadwymiarowe do innych gwiazd to czyste SF, ale jak ludzkość nie wyginie to w roku 3200 ( wtedy zaczynała się akcja we Frontierze ) to będzie pewnie normalka. Pozdrawiam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W X4 jak w ogóle wyjdzie to chciałbym zobaczyć:

- totalny remake, jak może zauważyliście wszystkie części serii X są do siebie podobne pod jakimś względem. Można powiedzieć że gdyby nie nowe funkcje, grafika, misje, statki itp. to ta sama gra tylko w innej nazwie,

- elementy RPG. Grał ktoś może w Fallout-a 3? Jak graliście to wiecie o co mi chodzi,

- wbudowany odtwarzacz muzyki/wideo, żeby podczas używania SETA się nie nudzić,

- coś w stylu hibernacji do używania w czasie dłuższych podróży, ustawiamy cel podróży i nie czekamy nawet chwili. W razie ataku coś w stylu awaryjnego budzenia...

Ale to raczej nie możliwe. X4 to będzie to samo tylko w innym opakowaniu i z innymi funkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co mi wiadomo w 1984 jak i 1993 ludzie tak samo pisali jak ty Azakal, bali się głośno myśleć, bo ludzie by ich wyśmiali.

Spoko tego to ja nigdy się nie bałem 😁

Pisząc, że staram się ograniczyć do tego co realne, miałem na myśli to co przydałoby się w grze i uprzyjemniło rozgrywkę. Częsato do łba wpadają mi takie pierdoły, że ho ho 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko poza tym co już zostało napisane:

- nowy engine nie zatykający tak bardzo kompa

- poprawione AI

- normalniejszy system walk OOS

- poprawione modele stacji

- więcej rodzajów misji

- nowe rodzaje towarów i stacji

- powrót BBS

- możliwość obserwowania wnętrza stacji, od momentu dokowania, aż po wszelkie usługi na niej dostępne

- załoga na większych jednostkach

- bardziej widoczne konflikty pomiędzy rasami

- losowe wydarzenia wpływające np. na ceny czy dostępność surowców w danych sektorach

- jakiś system wiadomości (poza BBS), coś na wzór gazet z Frontier: FE

- bardziej rozwinięty system nagród za wykonanie poważniejszych misji fabuł dla wszystkich frakcji i reputację u nich zdobywaną (unikatowe statki i wyposażenie, medale, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze primo, to jest symulator, nie RTS.

Po drugie primo, takie coś jest, nazywa się skrypt WingHotkey. 😁

Wiem, że to jest symulator, ale jak dają nam możliwość stworzenia floty, to niech na tej mapie sektora da się tym po ludzku sterować, a nie wydawać wszystkiemu (5 - 10 statków) po kolei, w każdym menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...