Skocz do zawartości

Opuszczone statki/Skrypty/Instrukcja


Tezeth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym graczem, tzn grałem w X2 ale to już bardzo dawno temu było i już zapomniałem większość rzeczy.(Teraz pykam w x3 reunion 2.5) Mam pytanka odnośnie:

1. "skrypty", jak to wszystko sprawnie zamontować w grze żeby działały i co mam zrobić zeby gra była w polskiej wersji językowej? Proszę o wytłumaczenie jak "dla noobka"

2. Mógłby ktoś zamieścić linka z polską wersją instrukcji obsługi ? Głównie chodzi mi o objaśnienie przyrządów które montuje się na statku itp. oraz opis statków poszczególnych ras.

3. Opuszczone statki.(latam Busterem) Mianowicie miałem parę walk po których pirat katapultował się ze statku. Co moge zrobić z takim wrakiem ? Latam do okoła niego,staram się z nim jakoś "komunikować", wychodzę z własnego statku, frune w skafandrze do tego zdobycznego ale wejść nie moge. W jakis sposób mogę przejąć taki statek ? Co mam kliknąć albo w co musi być wyposażony mój "gwizdek" zebym mógł tego dokonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdy pirat ma wersję angielską. Każdy strzeże swojej wersji PL, bo wydał na nią kasę, dlaczego ma dawać komuś za darmo to za co zapłacił.

Nie znasz angielskiego, trzeba było wcześniej o tym pomyśleć.

Gra nie kosztuje już majątku, są tacy co tylko i wyłącznie dla wersji PL instrukcji kupują drugą grę.

Tak czy inaczej, pytać możesz, ale pytania, na które jest odpowiedź w instrukcji będą kwitowane odpowiedzią: zobacz do instrukcji. Taka już tu jest zasada od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O instalacji znajdziesz w FAQ. Imienia pilota w większości przypadków nie musisz zmieniać, np. żeby postawić stocznie XTM już musisz. Żadnego uniwersalnego zestawu nie ma, ponieważ skryptów są setki (zaliczając statki to możliwe, że nawet tysiące) i wiele z nich się ze sobą gryzie. Sam wybierasz, co potrzebujesz i instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejne pytanie początkującego ;p

pościągałem pare skryptów, powrzucałem do katalogu gry tak jak trzeba, zmieniłem imie pilota i czy to już wystarczy? skrypty działają?

Nie wystarczy. Musisz jeszcze odtańczyć taniec wojenny przed komputerem. Po co zmieniałeś imię pilota? Instalacja skryptów tego nie wymaga. Są pewne skrypty, które tego wymagają, jeśli instaluje się je w trakcie gry (Stocznia XTM-a), ale to wyjątkowe przypadki. Przed instalacją skryptów trzeba było poczytać FAQ o instalacji skryptów. Również należy przeczytać uważnie opis konfiguracji skryptu, albo tu na forum, jeśli jest taki, albo w temacie ze skryptem na forum Ego.

Cytat

A i czy jest jakiś uniwersalny zestaw skryptów w jednym pliku ? (pod Reunion ;p)

Nie ma. Każdy indywidualnie instaluje sobie takie skrypty, jakie jemu odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wrzuciłem do katalogu gry wszystkie skrypty jakie znalazłem tutaj http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/

Na koniec wrzuciłem bonus pack 3.1.07

Efekt tego jest taki że tekstury mojego HQ się nie doczytują, mam lekkie przycięcia obrazu w grze oraz w doku zaopatrzeniwoym mam dodatkowe 3 puste sloty, rzeczy które moge kupić ale tych przedmiotów nie ma.

Co tertaz ?😁 musze reinstall gry zrobić, czy jest na to jakieś lekarstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wrzucałeś wszystko, trzeba było wybrać te skrypty, które potrzebujesz. Do tego w złej kolejności to zrobiłeś. Poprawna kolejność masz podaną w FAQ, najpierw patche, BP, potem dopiero skrypty. Teraz to najlepszym rozwiązaniem jest reinstalacja gry i po instalacji wybranych skryptów rozpoczęcie nowej gry.

Do tego przydałby ci się Plugin Manager, część skryptów dodaje nowe towary do gry. Plugin Manager zajmuje się poprawnym dodaniem tych towarów, dzięki czemu nie ma potem pustych miejsc w spisach towarów w stacjach.

Poczytaj dokładnie FAQ.

Jeśli już jesteśmy przy reinstalacji gry i zaczęciu nowej, to polecam dodać sobie XTM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem te skrypty bo wszystkie wydają się być fajne 😁

A co do kolejności:

1."najpierw patche" - mam X3 Reunion 2.5

2."BP"- nie wiem co to jest

3.Skrypty wrzuciłem te co znalazłem tutaj znalazłem tutaj viewtopic.php?f=19&t=10

Pluing Menagera mam- za jego pomocą wrzuciłem Advanced Tractor Beam,Asteroid Relocator,Boron-Paranid Regenative hull system, heavy assault technology, mass driver ammo generator,slavage extensions commands, satalite early warning network.

Rzeczywiście w FAQ 69 jest opisana kolejność

Jeżeli zrobie reinstall gry i zrobie wszystko jak w FAQ 69 to czy moge uratować savy ? Bo znalazłem folder z save w moich dokumentach. Nowy X3 będzie je "widział"? Bo startować od początku to troche załamka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2."BP"- nie wiem co to jest

Bonus Pack w skrócie.

Cytat

2."BP"- nie wiem co to jest

Jeżeli zrobie reinstall gry i zrobie wszystko jak w FAQ 69 to czy moge uratować savy ? Bo znalazłem folder z save w moich dokumentach. Nowy X3 będzie je "widział"? Bo startować od początku to troche załamka ;p

Widzieć będzie widział, ale błędy mogą pozostać. Chyba że masz save sprzed instalacji skryptów, wtedy jest szansa że jak uruchomisz go po reinstalce to błędy się naprawią.

Ale jeśli nie to tylko nowa gra.

I na przyszłość, rób kopię całego katalogu z grą przed instalacją skryptu. Jeśli coś pójdzie nie tak kopiujesz grę z backupu.

Nie instaluj wszystkiego jak leci, czasem skrypty "gryzą" się ze sobą. Instaluj po jednym skrypcie, sprawdzaj czy działa poprawnie, dopiero następny. I cały czas backup. Plików sav też. Gdzie są pliki sav też masz w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam linka do tego BP ale coś nie widze, same spolszczenia.

Cytat

Na koniec wrzuciłem bonus pack 3.1.07

To wrzuciłeś BP, czy nie? A może samo spolszczenie wrzuciłeś? Bonus Pack dostępny jest w dziale Downloads na stronie Egosoftu: http://www.egosoft.com/download/x3/bonus_pl.php nie zawiera polskiej wersji tłumaczenia, dlatego musisz po jego instalacji dodać spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jednak samo spolszczenie wrzucilem 😁

jeszcze jedno, na tej stronce są skrypty http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/

np nr 2 "2.Xenon Migration - dostępne konwoje xenonskie przemieszczające się pomiędzy swoimi sektorami.

Xenon Migration PL"

Trzeba pobrać dwa pliki czy wystarczy że odrazu Xenon Migration PL pobiore ? To śa spolszczone skrypty czy spolszczenie do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...