Skocz do zawartości

DDTC i droidy specjalistyczne.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mod DDTC zawiera w sobie skrypt Pelador's Assistant Drones (DAD). Skrypt ten dodaje do gry kilka rodzajów specjalistycznych droidów. Opis użycia droidów znajduje się w DDTC User Guide V1.0. Instrukcja jest po angielsku, polska wersja w przygotowaniu. Można jednak tutaj pokusić się o krótkie opisy użytkowania droidów. Opisy kolejnych droidów będą pojawiały się sukcesywnie, jeśli ktoś używał już jakiś droidów i wie jak, może dopisać swoje opisy i uwagi do tematu.

Opcje użycia droidów dostępna jest w rozkazach specjalnych każdego statku (wymaga to zakupu Oprogramowania Specjalnego), na statkach klasy TL i TS/TP, oprócz możliwości użycia droidów, można je również produkować, nie na wszystkich statkach wszystkich droidów:

Boron Poseiden TL: EMP, Frachtowe, Zagłuszacze

Split Water Moccasin TS/P: Ciężki Bombowiec, Frachtowe, Stawiacze Min, Wieżyczek

Teladi Nubarri Raven TL: Frachtowe, Geologiczne, Szpiegowskie

Yaki Kyoto TL: Informacyjne, Hakerskie, Snajperskie, Szpiegowskie

Yaki Ryu TL: Informacyjne, Hakerskie, Snajperskie, Szpiegowskie

Do użycia droidów EMP konieczne jest zainstalowanie skryptu EMP.

O tym co potrzeba do użycia danego droida (oprócz samego droida) lub do jego budowy dowiemy się w oknie rozkazów używania droidów.

Dzięki droidom można budować własne OPB małe, średnie i duże.

Do budowy małej OPB potrzeba:

Droid Frachtowy x 4, Teladianium x 400, Części Komputerowe x 160, Mikrochipy x 56, Tuby Kwantowe x 40, Satelita Zaawansowany x 40, Zestaw Budowlany x 4

Do budowy średnie OPB 2x materiałów potrzebnych do budowy małej OPB.

Do budowy dużej OPB 4x materiałów potrzebnych do budowy małej OPB.

Droidy dzielą się na:

Droidy Hackerskie

Droi służy do łamania zabezpieczeń stacji i zmiany jej ustawień z wrogich na przyjacielskie. Jeden droid zmienia ustawienia jednej stacji. Aby użyć droida musimy posiadać w ładowni statku z którego będziemy ozywać droida (nie musi to być statek w którym jesteśmy) Wirusa Włamań Systemowych. Wydajemy rozkaz, wskazujemy wrogo nastawioną stację, droid opuszcza statek, leci do stacji, a po chwili stacja staje się przyjazna 😁

Droidy Budowlane i Droidy Konstrukcyjne

Oba droidy służą do budowy OPB. Droid Budowlany wysyłamy w miejsce, w którym mamy zamiar ustawić OPB, tam zamienia się on Boję budowlaną. Droid Konstruktor zamienia tę boję w wybrany przez nas rodzaj OPB, pod warunkiem że na statku TL z którego go uruchamiamy znajduje się potrzebna do budowy OPB ilość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

A ludziska narzekają, że tłumaczenia nie są w paczkach spk... Kiedyś był to dobry sposób, teraz niepolecany 😁

Zgadza się, zarówno najnowsza wersja starego PM, jak ten nowy wynalazek Cycrowa, działają tak jakby im się nie chciało. Klinicznym tego przykładem są problemy z instalacją SCS. Ja już od dawna oprócz tego nieszczęsnego SCS, które jakoś udaje mi się za każdym razem zainstalować po wielu próbach poprawnie, wszystkie inne skrypty ręcznie wrzucam do odpowiedniego katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Cytat

Panie Yacku, ja już nic nie rozumiem. W innym temacie(PM Lite a DDTC) pisałeś że ten skrypt nie jest kompatybilny z DDTC.

Nie wiem, od ponad pół roku nie mam styczności z DDTC.

Cytat

P.S.

Czy te posty znaczą że mam przestać korzystać z PM Lite(obecnie nie sprawia mi problemów)?

Nie wiem, nie używam PM Lite, wszystko instaluję ręcznie i tez nie mam problemów 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...