Skocz do zawartości

Nowa gra w DDTC


Krutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o grę DDTC to nie polecałbym stawiać HQ, ani tym bardziej kompleksów w Avarice. Część misji z Bractwa będzie polegała na patrolowaniu tego sektora. Przy wyższej reputacji bojowej (ja mam już 24 Admirała) ilość pirackich M6 to około 15 w jednej fali, ilość fal zależy od poziomu trudności misji. Ja mam z reguły 3-4 fale. Jeśli nie zdążę zniszczyć wszystkich statków z jednej fali to po pojawieniu się kolejnej ilość wrogich jednostek jest więc większa. Gra na wet w pustym systemie zaczyna "haczyć", więc nie chce sobie wyobrażać nawet jak to będzie wyglądało w systemie z kompleksem.

Ja jak już pisałem postawiłem HQ w Nieznanym Sektorze na zachód od Zyarth Dominion. Spokój i cisza tam, można się zrelaksować przed kolejną wyprawą.

Natomiast kompleksy zacznę budować w kilku innych sektorach Nieznanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akurat dwie bramy w Avarice to nie problem. Nie wiem czy zauważyliście, że jest z nim pewien problem i statki AI praktycznie nigdy przez niego z niego nie korzystają żeby skrócić sobie lot, zawsze wybierają okrężną drogę przez Great Trench. Jedynie te kierujące się do stacji, które w nim się znajdują będą tam wlatywać. Nie grozi nam więc żadna wizyta wrogiego patrolu czy inwazja (chyba, że jakaś wywołana przez skrypt) i można się obejść praktycznie bez ochrony.

W normalnej grze (bez DDTC) umieszczam tam tylko i wyłącznie HQ (czasem 2-3) i kieruję do niej wszystkie statki do naprawy, przezbrajania, itd. Blisko Avarice znajdują się stocznie i doki paru ras (w tym Teladi z którymi zawsze mam reputację na plusie), więc można łatwo i szybko sprzedać nadmiarowe jednostki i towar. Duże kompleksy buduję zwykle w innych sektorach żeby do minimum ograniczyć spadek FPS.

Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom 😁

Wciśnij dwa razy "Z" i strzałkę w prawo, ja tam ostatnio stawiam HQ, wiesz już dlaczego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom 😁

Wciśnij dwa razy "Z" i strzałkę w prawo, ja tam ostatnio stawiam HQ, wiesz już dlaczego 😁

Ale Zyarth's Dominion ciężko uznać za bezpieczny na tyle, by można tam wysyłać złom na sprzedaż lub statki po wyposażenie 😀 W tym sektorze o którym piszesz stawiam zwykle kompleks produkujący broń i osłony dla moich statków. Na HQ lepiej nadaje się Avarice, oczywiście moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do sektora Nieznany na zachód od Zyarth's Dominion, gdzie stawiam HQ (chyba mnie źle zrozumiałeś, dwa razy "Z" i strzałka w prawo) Xenki nie zaglądają, więc zaplecze mam spokojne. A ze stoczni w Zyarth's Dominion nie muszę korzystać, mało to innych stoczni, gdzie mogę sprzedać złom?

Dobrze zrozumiałem, przeczytaj mój poprzedni post. Stocznie i doki zaopatrzeniowe są, owszem, ale takie zupełnie bezpieczne w odległości ładnych parę skoków, co akurat w moim przypadku dyskwalifikuje ten sektor.

Znowu wychodzi różnica w stylu gry. Wymieniłem kryteria jakimi się kieruję przy wyborze tego "naj" sektora, Ty masz po prostu inne i raczej nie ma sensu po raz kolejny tego wałkowac i przekonywać tej drugiej strony do upadłego, co znowu zaczynasz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znowu wychodzi różnica w stylu gry. Wymieniłem kryteria jakimi się kieruję przy wyborze tego "naj" sektora, Ty masz po prostu inne i raczej nie ma sensu po raz kolejny tego wałkowac i przekonywać tej drugiej strony do upadłego, co znowu zaczynasz robić.

Nie wałkuję, myślałem że nie zrozumiałeś o jaki sektor chodziło mi. Ale skoro piszemy o tym samym sektorze to OK.

Masz rację, mamy inne wymagania co do tego najlepszego sektora. Mnie odległość od DOK-ów nie przeszkadza, używam skryptu Player WorkShop, więc wyposażenie automatycznie instaluje się na statkach po ich zadokowaniu. Co do broni to TS robi rundę po Dokach i już mam co potrzeba. Stocznia nie jest mi potrzebna, jak mam HQ to większość złomu idzie do recyclingu w HQ.

W jednej ze starych gier, jeszcze w X3R+XTM postawiłem HQ w przejętym sektorze Freedom's Reach, w innej w sektorze Xenonów 101. Obie lokalizacje ze względu na to że jak raz naciśniesz na mapie "D" wychodzi sektor Danna's Chance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Znowu wychodzi różnica w stylu gry. Wymieniłem kryteria jakimi się kieruję przy wyborze tego "naj" sektora, Ty masz po prostu inne i raczej nie ma sensu po raz kolejny tego wałkowac i przekonywać tej drugiej strony do upadłego, co znowu zaczynasz robić.

Nie wałkuję, myślałem że nie zrozumiałeś o jaki sektor chodziło mi. Ale skoro piszemy o tym samym sektorze to OK.

Masz rację, mamy inne wymagania co do tego najlepszego sektora. Mnie odległość od DOK-ów nie przeszkadza, używam skryptu Player WorkShop, więc wyposażenie automatycznie instaluje się na statkach po ich zadokowaniu. Co do broni to TS robi rundę po Dokach i już mam co potrzeba. Stocznia nie jest mi potrzebna, jak mam HQ to większość złomu idzie do recyclingu w HQ.

W jednej ze starych gier, jeszcze w X3R+XTM postawiłem HQ w przejętym sektorze Freedom's Reach, w innej w sektorze Xenonów 101. Obie lokalizacje ze względu na to że jak raz naciśniesz na mapie "D" wychodzi sektor Danna's Chance.

Używałem Warsztatu przez jakiś czas ale w końcu stwierdziłem, że za duża ilość ułatwień też nie jest dobra i w niektórych grach rezygnuję z paru skryptów, m.in. z tego. Z bronią robię podobnie jak Ty, mam TM'a który się zajmuje skupem.

Gdy w niektórych z rozgrywek nie zależało mi na bliskości stacji różnych ras to zajmowałem bardziej odosobnione sektory, np. oba Nieznane na zachód od Unholy Descent ("V" do Vestibule of Creation i potem strzałeczki w prawo). W jednym umieszczałem kompleksy produkcyjne, w drugim HQ.

Freedom's Reach raz skolonizowałem, gdy próbowałem swoich sił jako pirat. Świetna lokacja jeśli gra się w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Freedom's Reach raz skolonizowałem, gdy próbowałem swoich sił jako pirat. Świetna lokacja jeśli gra się w tym stylu.

Zgadza się.

W poprzedniej grze, przed DDTC miałem 5-6 HQ porozstawianych po różnych sektorach, w większości Nieznanych.

Natomiast w kilku ostatnich grach X3R+XTM stawiałem HQ w przejmowanych sektorze 347. Zawsze przez niego przelatywały statki Xenków z ich sektorów leżących za 347. Miałem dzięki temu ciągły przypływ złomu.

Zdaje się że odbiegliśmy od tematu, przeniosę nasze posty do odpowiedniejszego tematu o lokalizacji HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ma ktoś może zielone pojęcie jak w DDTC wyłączyć mgłę która została dodana do sektorów wraz z tym modem, a mnie doprowadza do szaleństwa ?. Czy to w ogóle jest wykonalne ?. Mam przez nią wrażenie że latam w garnku z mlekiem, a ja bardzo nie lubię latać w garnku z mlekiem !!!.

Używam moda http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=218033 i jak na razie mgły nie zauważyłem, więc widać działa też z DDTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie mgła nie we wszystkich sektorach została wyeliminowana, ale i tak jest jej teraz dużo mniej. Dodatkowo jeszcze zainstalowałem skrypt usuwający drobne asteroidy.

A wszystko to po to by poprawiła się u mnie wydajność ponieważ po zainstalowaniu tego moda dramatycznie spadła, a badzo żałuję bo ten mod jest naprawdę dobry. Mam teraz urlop więc może coś jeszcze pokombinuję by było lepiej 😛 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać przykładowy sektor gdzie mgła nie została usunięta? Sprawdzę u siebie wieczorem ten sektor i dam ci znać jak u mnie jest.

Możesz też użyć tego [MOD] SS_T's X3TC Performance upgrade (instaluj jako fake patch).

Albo tego: [MOD] Lower Poly Asteroids v2.04: Less Fat, More FPS [UPDATED 03.05.07] (nie testowałem, nie wiem czy pomoże, czy działa z DDTC)

Co do wydajności, to wszystko u mnie było OK do czasu postawienia HQ. Od tego czasu wyraźny spadek wydajności. Nie wiem czemu. Cały czas szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz podać przykładowy sektor gdzie mgła nie została usunięta? Sprawdzę u siebie wieczorem ten sektor i dam ci znać jak u mnie jest.

Możesz też użyć tego [MOD] SS_T's X3TC Performance upgrade (instaluj jako fake patch).

Albo tego: [MOD] Lower Poly Asteroids v2.04: Less Fat, More FPS [UPDATED 03.05.07] (nie testowałem, nie wiem czy pomoże, czy działa z DDTC)

Co do wydajności, to wszystko u mnie było OK do czasu postawienia HQ. Od tego czasu wyraźny spadek wydajności. Nie wiem czemu. Cały czas szukam przyczyny.

Gre zacząłem od początku więc jak narazie jedynym sektorem w którym niewiele widać przez mgłę jest sektor Queens Retribution, jest jeszcze parę z niewielkimi zamgleniemi które za bardzo nie przeszkadzają.

Dziekuję za pomoc Yacku, zastosuję się do twych wskazówek (może będzie lepiej).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Możesz podać przykładowy sektor gdzie mgła nie została usunięta? Sprawdzę u siebie wieczorem ten sektor i dam ci znać jak u mnie jest.

Możesz też użyć tego [MOD] SS_T's X3TC Performance upgrade (instaluj jako fake patch).

Albo tego: [MOD] Lower Poly Asteroids v2.04: Less Fat, More FPS [UPDATED 03.05.07] (nie testowałem, nie wiem czy pomoże, czy działa z DDTC)

Co do wydajności, to wszystko u mnie było OK do czasu postawienia HQ. Od tego czasu wyraźny spadek wydajności. Nie wiem czemu. Cały czas szukam przyczyny.

Gre zacząłem od początku więc jak narazie jedynym sektorem w którym niewiele widać przez mgłę jest sektor Queens Retribution, jest jeszcze parę z niewielkimi zamgleniemi które za bardzo nie przeszkadzają.

Dziekuję za pomoc Yacku, zastosuję się do twych wskazówek (może będzie lepiej).

Pozdrawiam.

Wczoraj odwiedziłem ten sektor i mgły tam nie ma. W pozostałych sektorach, które miałem okazję zobaczyć (ok. 1/3 całości) też jest czysto.

Zainstalowałeś moda do którego link podałem wcześniej ? Wrzuciłeś do odpowiedniego folderu ("folder z grą/types") ? Jeśli nie masz folderu types to go stwórz i rozpakuj do niego plik z tego archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... no ja osobiście przyznam że nawet ta mgła dodaje jakiegoś "smaku", i przemierzając wszechświat nie odczuwam by w jakikolwiek sposób przeszkadzało mi to w grze. Czasem jak lecę na nie autopilocie z nieniecka wyskakuje mi asteroida taki mały surprise 😛 Ale odbieram to jak najbardziej pozytywnie 😎.

Ostatnio nawet przeżyłam fajną potyczkę w polu asteroidów. Rozpoczęłam grę od nowa czyli mój statek jak i jego wyposażenie daje wiele do życzenia 😀. W przeważającej ilości napastników nie miałam szans przeżyć, więc zaczęłam uciekać manewrowym lotem w kierunku pola asteroidów. Ocierając się o śmierć wleciałam w pole astroidów, strzelając do pomniejszych kamyczków. Pękały jak bańki a nieustannie goniący mnie napastnicy zaczęli rozbijać się o te asteroidy. I ta mgła.... w tym momencie manewrując pomiędzy asteroidami przy mgle z kadłubem 34% adrenalina u mnie sięgnęła zenitu, a <!-- s:wub: --><!-- s:wub: --> tak mi waliło że szok 😎 I zgadnijcie co jako jedyna wyleciałam żywa z tego pola asteroidów 😎

Wiem że bez tej mgły w ogóle tak by nie było. Więc czy warto faktycznie odbierać sobie takie niezapomniane przeżycia ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie na pewno byłoby inaczej ale AI "nie widzi" tej mgły, więc statki przez nie kierowane by się tak samo zachowywały nawet gdyby jej nie było. Takie akcje miałem kiedyś na zwykłym polu asteroidów w Scale Plate Green gdy uciekałem kradzionym (z misji odzyskania statku) M5 przed policją 😛

Mnie osobiście ta mgła czasami drażni, a na dodatek na moim sprzęcie wpływa negatywnie na ilość FPS, więc z niej na dobre zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mgły, to niestety przy rozwiązaniu podanym przez Prowlera mgła owszem znika, ale wraz z nią znikają również backgroundy w niektórych sektorach (np. Legend's Home gdzie jest zupełnie czarno), jak również w niektórych sektorach z tekstur robi się lekka "kaszanka" (tzn. widać np. że gwiazdy są nałożone za pomocą prostokątnych płaszczyzn). Przypominam że pozbycie się mgły polegało na skopiowaniu zmodyfikowanego pliku TBackgrounds.txt do katalogu 'types'. Po usunięciu tego pliku wszystko wraca do normy (mgła niestety też). I teraz moje pytanie - czy da się jakimś cudownym sposobem, wyciągnąć taki plik z moda DDTC (bo po zmianie backgroundów i dodaniu mgły w sektorach wywnioskowałem że takowy jest używany przez ten mod) i podesłać gdzieś żeby można było porównać te dwa pliki (ten z moda i ten do którego link podał Prowler) ?. Może coś by się z tego "urodziło", bo owszem bardzo fajnie lata się bez mgły, ale nie ze świadomością że czegoś brakuje lub czegoś nie widzimy. Oczywiście nie wiem czy to czasem nie tylko mój problem, ale już gdzieś w którymś z wątków widziałem pytanie o "czarne sektory" (które pozostało bez odpowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wrzuceniu tego pliku nie tylko znikają backgroundy, ale np. po uruchomieniu profilu 'Bankrut zabójca' widać że Aladna Hill wygląda kompletnie inaczej z zainstalowanym plikiem i bez niego (i nie chodzi tylko o brak mgły, ale o wygląd tła sektora - po prostu jest inne, a taka sytuacja jest w wielu sektorach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...