Skocz do zawartości

Nowa gra w DDTC


Krutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepraszam bardzo. Wprowadziłem w błąd wszystkich poprzednią wypowiedzą w tym temacie. Wybaczcie, zły plik skasowałem przy testach, nie ten odpowiadający za mgłę.

Poprawiam się, przyznaje rację jest różnica tła sektora. Oto dwa screeny przedstawiające tę różnicę:

Pierwszy z mgłą, drugi bez.

x3screen00119.JPG x3screen00120.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam też dobrą wiadomość: mod NoFog dla DDTC już gotowy. Po testach powinien być jutro na Mamucie.

To rzeczywiście dobra wiadomość. Nie chciałbym wyjść na niewdzięcznika i osobę w rodzaju "nie dość że mu zrobić to jeszcze marudzi", ale miło by było również gdyby brak mgły był powiązany ze zmianą odległości "widzenia" w sektorze (co warunkuje też odległość początku zanikania obiektów), bo w niektórych z powodu mgły nie widać na przysłowiowe "pięć metrów" i dziwne by było gdyby bez mgły ta sytuacja nie uległa zmianie, a z kolei "przegięcie" z odległością widzenia spowoduje widoczność zbyt wielu obiektów na ekranie co zapewne wpłynie na performance gry ... taaaaa, no cóż pozostawiam ten rebus fachowcom 😛.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Mam też dobrą wiadomość: mod NoFog dla DDTC już gotowy. Po testach powinien być jutro na Mamucie.

No przecież jest dostępny plik TBackgrounds, który usuwa mgłę z sektorów i nie powoduje dziwnego tła w sektorach 😛

Możesz podać link do niego ?

Ja znam ten:

Cytat
Cytat

Czy ma ktoś może zielone pojęcie jak w DDTC wyłączyć mgłę która została dodana do sektorów wraz z tym modem, a mnie doprowadza do szaleństwa ?. Czy to w ogóle jest wykonalne ?. Mam przez nią wrażenie że latam w garnku z mlekiem, a ja bardzo nie lubię latać w garnku z mlekiem !!!.

Używam moda http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=218033 i jak na razie mgły nie zauważyłem, więc widać działa też z DDTC.

i z nim jest problem z DDTC, o tym traktuje kilka poprzednich postów. Yacek chyba przerobił go tak żeby działał i z tym modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapomniałem, że ja używam swojego pliku TBackgrounds (stworzonego na bazie tego )

Ogolnie większość modów robię po swojemu lub przynajmniej je personalizuje. Taki mój fetysz 😛

Ehemm, ale ten plik jest identyczny jak ten do którego link podał Prowler. Muszę przyznać że jestem zaskoczony że nie masz z nim problemów, bo po ekstrakcie tego pliku z moda DDTC i porównaniu ich ze sobą, to pliki różnią się od siebie zasadniczo i to przede wszystkim nie brakiem mgły, ale innym przyporządkowaniem tła do grup sektorów (tam są nawet niekiedy inne nazwy dla profile z tłem 😎 )

PS.

Napisałem grup sektorów, bo jak sądzę jeden profil z tłem "obsługuje" więcej niż jeden sektor (ilość profili z tłem to 80, a sektorów jest o wiele więcej jak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem pliku linkowanego wcześniej. Na początku wydawało mi się że jest z nim pod DDTC OK. Po pierwsze dlatego że nie byłem we wszystkich sektorach, po drugie, kto pamięta wygląd wszystkich sektorów?

Dopiero porównując sektor startowy z opcji Bankrut zabójca stwierdziłem że faktycznie jest z nim problem. Przerobiłem więc plik TBacgrounds z moda DDTC tak, aby nie był widać mgły, a dodane przez mod tła zostały bez zmian. I jest teraz tak jak powinno być. Plik moda przygotuję za jakiś czas i wystawię na Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... sciągnąłem mod Vanilla ... ten co daje rozne profile startowe.. i znow mam problem ... mam tylko jeden Pirate Profile plus cztery stare... z czego moze to wynikac?? dodam dla wyjasnienia ze skopiowałem moda do katalogu głownego gry zmieniajac mu numer na nastepny dostepny (u mnie była to 10) .

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...