Skocz do zawartości


- - - - -

Nowa gra w DDTC


63 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krutek

  Pilot bombowca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 222 postów
 • LokalizacjaTrójmiasto
 • Rasa: Nieznana

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:12

Ja dla odmiany śmigam sobie Cyclon Raider Mk2 (M3), tunningowany w Maruderze do prędkości (604).

#22 Jagoda

  As

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 960 postów
 • LokalizacjaAvarice

Napisano 23 grudzień 2009 - 13:35

Witam
Jak wam powszechnie wiadomo sektor Avarice jest mi bardzo cenny, jakoś przez te wszystkie "Nowe gry" za każdym razem po dorobieniu się kasiurki z misji fabuł zawsze zakładałam mega kompleks w sektorze Avarice.
Sektor Avarice jakoś przypadł mi do gustu, nawet mogłabym śmiało powiedzieć że jest to jeden jedyny w swoim rodzaju sektor w grze X3 TC. Avarice to moje Mo Cuishle – moja miłość, moja krew.
Ze wszystkich "Nieznanych sektorów" Avarice jest wyjątkowo dobrze usadowiony, większość ras ma bardzo blisko do niego, to przekłada się na profit i to naprawdę duży.
Na wschód znajdują się Teladianie, na zachód Argoni na południe Boroni, a na południowy zachód Paradianie, nawet Książę nie omieszkał zawitać w moim olbrzymim kompleksie.
Zazwyczaj w skład mojego kompleksu wchodziło co najmniej :

10 x Farma pszenicy L
10 x Destylarnia Gwiezdnej wódki L

Kupowałam do tego 5 Mistral super frachtowce w pełni tuningowana prędkość, sterowność i ładowność. Nie wspomnę o zaopatrzeniu w napęd skokowy jak i polecenia handlowe itd., itp. i uzbrojenie ich w broń pokładową jak i dalekobieżną czyli rakiety.
Zakup Ogniw energetycznych ustawiałam na 14, a sprzedasz Wódzi na 727 i.... klientela waliła oknami, drzwiami, nawet kanałami mi się wpychali dranie jedne :D
Z czasem zaczęłam dostawiać samo wystarczające kompleksy produkujące Teladihuanę, jedną lub dwie Elektrownie Słoneczne XL w tedy kompleks był już samowystarczalny.
Ładownie mojego magazynu nie wypełniały się po brzegi ponieważ zbyt na wódzię i Teladihuanę był zawsze ogromny. A moje Mistrale zawsze pracowały na pełnych obrotach.
Lecz po zainstalowaniu Moda DDTC obawiałam się że będę musiała zmienić lokalizację mojego ulubionego sektora. Bałam się że znajdująca się w tym sektorze baza piratów zwana Trybunałem Bractwa będzie nagminnie nękała moja klientelę , a co gorsza nawet mój kompleks, jak i moje statki TS czyli Tragarzy.
Lecz w tej grze przed wybudowaniem kompleksu z dobre parę godzin systematycznie obserwowałam aktywność piratów w tym sektorze za pomocą zaawansowanych satelit.
Po wykryciu znikomej aktywności przez piratów w sektorze Avarice postanowiłam postawić kompleks składający się z:

6 x Farma pszenicy L
6 x Destylarnia Gwiezdnej wódki L

No i tym razem AI mnie totalnie zaskoczyło, a zarazem zasmuciło, ponieważ do mojego kompleksu dokują tylko statki typu M5, M4 w porywach M3. Jak wam wiadomo ładowność tych „pszczółeczek” pozostawia wiele do życzenia. Wygląda na to że AI nie chce wysyłać do tego sektora jakichkolwiek statków większych niż M3, nie chcąc ich spisać na straty, wysyła statki które szybko i łatwo mogły by wlecieć jak i wylecieć z tego sektora, a TS do nich niestety nie należą.
Przyznam się że jestem w kropce, ponieważ interes nie kręci się tak jak poprzednio, cały ten nieszczęsny Trybunał Bractwa odstrasza mi całą klientelę i żadne TS nie dokują do mojego kompleksu :D Co z decydowanie nie idzie po mojej myśli.
W chwili obecnej mam ponad trzy tysiące GW w moich magazynach co nigdy wcześniej mi się nie przytrafiło. Nawet mając kompleks złożony z dziesięciu fabryk samowystarczalnych, produkujących GW.
W chwili obecnej pozostała mi tylko jeszcze jedna opcja, zaniżenie ceny gwiezdnej wódki z 727 kr za sztukę na mniejszą.
Pisząc te słowa teraz tak mi się przypomniało że raz widziałam dokujące trzy transportowce do Trybunału Bractwa tylko nie pamiętam jakiej były klasy. Może to były TS a może TP.
No mam tylko nadzieję że ten problem jakoś się rozwiąże. :)
Pozdrawiam.

#23 Yacek

  Komandor

 • Gwardia
 • 9433 postów
 • LokalizacjaKraków
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X: Rebirth

Napisano 23 grudzień 2009 - 14:14

A ja nie lubię tego sektora. Po pierwsze, za duży, lubię mniejsze sektory, z jedną brama skokową. Ten ma dwie, na wprost siebie, jak się obie otworzą na raz to takie przeciągi że hej.
Po drugie, pusty, kompleksy GW stawiam tam gdzie jest elektrownia, aby latać daleko nie trzeba było. A własne elektrownie to zawsze na końcu.
W normalnej grze, to do sektora Avarice zaglądam najwyżej raz, aby go odkryć. I tyle.
Teraz jestem tam częstym gościem ze względu na Bratwo, ale szczęśliwy z tego powodu nie jestem.

PS. Co do kompleksu GW, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie też dokują małe statki, dlatego że w kompleksie nie mam GW nigdy więcej niż 50 sztuk. Wszystko wykupują na pniu, więc TS-y nie mają tam po co zaglądać.

#24 Krutek

  Pilot bombowca

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 222 postów
 • LokalizacjaTrójmiasto
 • Rasa: Nieznana

Napisano 23 grudzień 2009 - 15:29

Ja w Avarice mam obecnie HQ, do którego wrzucam cały wyszabrowany sprzęt. Co ciekawe, do HQ dokowały mi TSy wszystkich ras, z czego tylko jedna była dla mnie przyjazna. Do głównych sektorów Argonów i Boronów do tej pory nie mam wstępu (znaczy oni tak tylko osobie mówią, ja lubie ich odwiedzać), mimo to handel z nimi kwitnie na całego. Co jakiś czas dla sportu odstrzeliwuje klienta, bo reputacja zaczyna mi rosnąć.

Co do samego sektora, zgodzę się z Yackiem, że minusem jest jego przeciąg (dwie bramy) oraz wielkość. Znowu jeśli chodzi o umiejscowienie, jest napawdę w dobrym miejscu, wszedzie blisko z bazą wypadową czyli HQ - tutaj jest tak jak napisała Jagoda.

Na koniec, też się pochwalę. Wczoraj rozpocząłem stawianie swojego Mega Kompleksu, w Nieznanym Sektorze na zachód od Xenońskiego 534. Niewielki sektor z dużą ilością asteroid (m.in. 3 z Nvidium -3,5,7), umiejscowionych w miarę blisko siebie - większość da się spiąć w jedną wielką sieć. Mamy darmową xenońską ochrona przed niechcianymi gośćmi, niedaleko jest 5 doków zaopatrzeniowych wszystkich ras w Getsu Fune (2 skoki). Budowa i transport - dwa TL'e - Borońska Orka i Mobilna Baza Piratów, przez ponad cztery godziny przywoziły i ustawiały fabryki, kopalnie i zestawy kompleksów. Na pierwszy rzut oka, inwestycja sięga ok. 300 milionów i rosną wydatki (kasiorka się skończyła...) m.in. w skład kompleksu wchodzą: 7 kopalni krzemu L (z czego 2x57), 10 kopalni rudy L (z czego 2x50), 5 Elektrowni XL - 2 musiałem wyłączyć, bo fabryki nie nadążały produkować kryształów (chyba 9 L). Do tego rafinerie oleju i kwiatów po 10 (również nie wyrabiają się), teledihuana, fabryka torped, rakiet, chipów, komputerów, tub kwantowych, laserów i amunicji. Na gwiazdkę powinien być gotowy :D
Ps. Niestety, nie da się już w tym sektorze normalnie latać ...

#25 Jagoda

  As

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 960 postów
 • LokalizacjaAvarice

Napisano 23 grudzień 2009 - 15:54

Dotychczas dokowały u mnie zazwyczaj M5, ale jak zmieniłam cenę GW z 727 na 725 za sztukę to zaczęły odwiedzać mnie TS-ki :D Obecnie mam 80 sztuk GW w magazynach :D czyli profit się kręci :)
A co do przeciągów, to mi w ogóle nie przeszkadza ilość bram, nawet przeciwnie, im więcej tym lepiej więcej klienteli :) A co do rozmiaru sektora to tak owszem jest wielki i dobrze. W przyszłości mam zamiar postawić tam moje HQ i inne kompleksy. Moja flota która jak na razie składa się z 1 Apacze którego zdobyłam ]:) w osłonie 6 Blastclaw-ów nie będzie miała problemów z lataniem po tym sektorze ponieważ ten sektor jest obszerny. Mało tego są wraki stacji między innymi Dok Zaopatrzeniowy :) który potraktuję jako osobistą misję :) I doprowadzę go do dawnej świetności.

#26 Yacek

  Komandor

 • Gwardia
 • 9433 postów
 • LokalizacjaKraków
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X: Rebirth

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:17

Jeśli chodzi o grę DDTC to nie polecałbym stawiać HQ, ani tym bardziej kompleksów w Avarice. Część misji z Bractwa będzie polegała na patrolowaniu tego sektora. Przy wyższej reputacji bojowej (ja mam już 24 Admirała) ilość pirackich M6 to około 15 w jednej fali, ilość fal zależy od poziomu trudności misji. Ja mam z reguły 3-4 fale. Jeśli nie zdążę zniszczyć wszystkich statków z jednej fali to po pojawieniu się kolejnej ilość wrogich jednostek jest więc większa. Gra na wet w pustym systemie zaczyna "haczyć", więc nie chce sobie wyobrażać nawet jak to będzie wyglądało w systemie z kompleksem.
Ja jak już pisałem postawiłem HQ w Nieznanym Sektorze na zachód od Zyarth Dominion. Spokój i cisza tam, można się zrelaksować przed kolejną wyprawą.
Natomiast kompleksy zacznę budować w kilku innych sektorach Nieznanych.

#27 Prowler

  Porucznik

 • Przyjaciele
 • PipPipPipPipPip
 • 1491 postów
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 styczeń 2010 - 18:15

Akurat dwie bramy w Avarice to nie problem. Nie wiem czy zauważyliście, że jest z nim pewien problem i statki AI praktycznie nigdy przez niego z niego nie korzystają żeby skrócić sobie lot, zawsze wybierają okrężną drogę przez Great Trench. Jedynie te kierujące się do stacji, które w nim się znajdują będą tam wlatywać. Nie grozi nam więc żadna wizyta wrogiego patrolu czy inwazja (chyba, że jakaś wywołana przez skrypt) i można się obejść praktycznie bez ochrony.
W normalnej grze (bez DDTC) umieszczam tam tylko i wyłącznie HQ (czasem 2-3) i kieruję do niej wszystkie statki do naprawy, przezbrajania, itd. Blisko Avarice znajdują się stocznie i doki paru ras (w tym Teladi z którymi zawsze mam reputację na plusie), więc można łatwo i szybko sprzedać nadmiarowe jednostki i towar. Duże kompleksy buduję zwykle w innych sektorach żeby do minimum ograniczyć spadek FPS.
Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom :D

#28 Yacek

  Komandor

 • Gwardia
 • 9433 postów
 • LokalizacjaKraków
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X: Rebirth

Napisano 01 styczeń 2010 - 18:23

Prowler napisał:

Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom :D

Wciśnij dwa razy "Z" i strzałkę w prawo, ja tam ostatnio stawiam HQ, wiesz już dlaczego :D

#29 Prowler

  Porucznik

 • Przyjaciele
 • PipPipPipPipPip
 • 1491 postów
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 styczeń 2010 - 18:41

Yacek napisał:

Prowler napisał:

Jeszcze jeden (jak dla mnie bardzo duży) plus- wystarczy na mapie galaktyki nacisnąć dwa razy klawisz "L" i strzałkę w odpowiednim kierunku, żeby wybrać właśnie ten sektor. Oszczędza kupę czasu przy wydawaniu rozkazów statkom :D

Wciśnij dwa razy "Z" i strzałkę w prawo, ja tam ostatnio stawiam HQ, wiesz już dlaczego :D


Ale Zyarth's Dominion ciężko uznać za bezpieczny na tyle, by można tam wysyłać złom na sprzedaż lub statki po wyposażenie :) W tym sektorze o którym piszesz stawiam zwykle kompleks produkujący broń i osłony dla moich statków. Na HQ lepiej nadaje się Avarice, oczywiście moim skromnym zdaniem.

#30 Yacek

  Komandor

 • Gwardia
 • 9433 postów
 • LokalizacjaKraków
 • Rasa: Nieznana
 • Gram w: X: Rebirth

Napisano 01 styczeń 2010 - 18:51

Ja się staram, aby był bezpieczny :D
A dzięki tym staraniom mam przypływ złomu i daleko po niego nie muszę latać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych