Skocz do zawartości

- - - - -

Nowa gra w DDTC

63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Rasa: Nieznana

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:32

Mam takie pytanie/a do pilotów i pilotek (nie mylić z czapkami tak na wszelki wypadek :) ).

W związku ze zmianą moda na DDTC, i po rozpoczęciu kilku różnych profili, nie mogę się zdecydować który wybrać, dokładniej problem z rasą. Oczekiwania, maksimum walki z nastawieniem piracko-najemniczym, oraz niezbędne minimum ekonomii - stworzenie jednego, góra dwóch samowystarczalnych kompleksów które będą w stanie zaopatrzyć moją przyszłą flotę w niezbędne bronie, amunicje, oslony itd. - nie lubię być uzależniony od zapasów i relacji z innymi rasami. Zatem:

Najbardziej podchodzą mi statki ATF - profil startowy jest jednak łatwy.
Korci mnie rasa Splitów - chyba najbardziej zbliżeni sa do mojego charakteru - strzelaj, a potem zadawaj pytania. Mankamentem są ich statki z bardzo słabymi osłonami.
Boroni i Paranidianie raczej odpadają - dla mnie są głównie ofiarami, lubiłem być ich pasożytem.
Teledianie - ich polityka jest najbardziej zbliżona do mojej, zysk przede wszystkim, jednak nie mają wybitnych statków, takie przeciętne.
Argoni - od bardzo wielkiej biedy mogą być. Obawiam się jednak, że są zbyt praworządni, no i trzymają z Boronami.

Tak sobie dumam, by rozpocząć grę albo jako Ziemianin, albo Teladianin. Dochrapać się do min. M6 i rozpocząć żywot pirata. Może ktoś robił misje dla stoczni Yaki?

#2 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:37

Ja ze swojej strony polecam Ci profil Dziki Split i Clan Warrior (profil dodatkowy).

#3 Gie_N_koV

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaTrzebinia Core 032

Napisano 11 grudzień 2009 - 12:46

Rozumiem z twojej wypowiedzi Krutek że chcesz trzymać tylko z JEDNĄ rasą?

EDIT: Teladianie trzymają z piratami, Splici to ciekawa rasa, Paranidzi trzymają ze Splitami i są w stanie wojny z Boronami i Terranami jeżeli zamierzasz takowych tępić :)

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 11 grudzień 2009 - 13:18

Krutek napisał:

Może ktoś robił misje dla stoczni Yaki?

Ja robiłem.
To z jakiego profilu rozpoczniesz grę nie ma znaczenia, możesz robić misje dowolnej stoczni, możesz wszystkie po kolei, możesz wszystkie na raz.
Tylko należy uważać, na pewnym etapie dostaniesz zlecenie ataku na statki innej rasy (antagonistycznie nastawionej do rasy, której jest stocznia, tu przydaje się temat GieNkoV-a z relacjami :) ) i reputacja za to u atakowanej rasy poleci Ci w dół. Ale nagroda za to też będzie spora :)
Co do M6 z gry podstawowej, to ja właśnie wczoraj dostałem Vidara i zaraz potem tęgie cięgi w nim od 4 (słownie czterech) M5 piratów. :)
Jeśli mogę coś doradzić, to dodaj sobie [MOD] Vanilla Malt Gamestarts 1.0. Będziesz miał większy wybór, a polecam np. clan warior

#5 Krutek

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 11 grudzień 2009 - 14:24

Wielkie dzięki, o coś takiego mi chodziło, nie obejdzie się jednak bez pytań:

Z ciekawości, dlaczego obydwoje rekomendujecie clan warrior?

GieNkoV - podczas tego scenariusza, dyplomację chcę ograniczyć do niezbędnego minimum - czyt. rozmowy na poziomie torped i rakiet ]:)

Splici faktycznie są ciekawi, jednak mają swojego sprzymierzeńca, który w pewien sposób mnie ogranicza - Paranidianie - ich statki świetnie się przejmuje przez abordaż.

Najlepsi są Terranie i Teladianie - nie mają sprzymierzeńców, a na podstawie tego co napisał Yacek, najlepszym rozwiązaniem będzie chyba Teladi, ich wrogowie to Xenon i Khaak.

Po powrocie do domu, okaże się na kogo wypadnie i kto będzie dostawać BĘC!! :ph34:

#6 Gie_N_koV

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisano 11 grudzień 2009 - 15:30

Zgadnij dlaczego? Bo poczęstowali inne rasy Teladihuaną i przemówili im do rozsądku.

#7 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 11 grudzień 2009 - 15:39

Krutek napisał:

Z ciekawości, dlaczego obydwoje rekomendujecie clan warrior?

Bo to jeden z najtrudniejszych startów. Ze względu na niska reputację u wszystkich niemal ras. Choć w TC to się trochę zdewaluowało, wystarczy zniszczyć kilka staków i już noszą cię na rękach :)
Zobacz do mojego pamiętnika, początek to właśnie ten profil, teraz wystartowałem jako Pirate Profeeter, tylko dlatego że nie wchodzi się dwa razy do tej samej beczki, znaczy rzeczki.
Dla walczący graczy to chyba jednak wyzwaniem będzie profil Gonera, z tego względu że początkowy statek nie może mieć zainstalowanej broni, trzeba zając się handlem i zarobić na statek wojskowy.
Co do dalszych losów, to już wszystko zależy od gracza. Można wystartować jako pirat, a później przyjaźnić się ze wszystkimi rasami, można wystartować jako Goner i piracić później ile wlezie. Postać startowa tego wcale nie determinuje, to już nasz wybór.

Teraz jeszcze słówko o Bazie Bractwa. To są najemnicy, nie musimy mieć wysokiej reputacji u piratów aby dostać od nich zlecenia. Zlecenia są dostępne od razu, wiadomość od Bractwa natomiast dostaniemy po wykonaniu pierwszych zleceń dla dowolnej stocznia. A nagroda za misje Bractwa (bardzo trudne, więc nie ma sensu tam od razu lecieć) będzie naprawdę extra.

#8 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 11 grudzień 2009 - 15:49

Może właśnie dlatego, że mają bardziej przeciętne statki i odmienne stosunki z innymi rasami warto spróbować Teladich albo Splitów i grać inaczej niż do tej pory ? Jeśli zaczniesz powielać te stare sprawdzone wzorce to gra znowu będzie taka sama i szybciej się znudzi, a tak masz okazję spróbować czegoś nowego, być może ciekawszego.

#9 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 11 grudzień 2009 - 20:39

Cytat

Prowler napisła:
warto spróbować Teladich albo Splitów i grać inaczej niż do tej pory ?

Czegoś nowego powiadasz?
Obiecałam sobie że jak wyjdzie DDTC to zacznę zupełnie nową grę, na zupełnie nowym profilu. I wybrałam O`ren Rock – Bankrut zabójca.
Stopień trudności ustawiłam na Ciężki. Szybko się jednak zorientowałam że to jest naprawdę ciężki stopień co chwile atakowali mnie łowcy nagród. Co mnie najbardziej zdziwiło że zwykli piraci mnie atakowali. No skoro rozpoczynam profil jako Bankrut zabójca to sądziłam że piraci i ja to dzieci kwiatów. Też się myliłam pomimo tego że miałam ich ustawionych automatycznie jako przyjaciół nie chcieli gadać tylko przerobić mój statek na coś mniej użytecznego.
Bardzo spodobał mi się Sektor Avarice ładna szata graficzna i muszę przyznać że fajnie zrobili asteroidę do której dokujemy. No ten pomysł im się udał.
Co mnie najbardziej zdziwiło to to ze dostałam info zaraz po uruchomieniu gdy żebym zadokowała do stoczni Yaki w której bbędęmogła robić misje. A o dziwo nie dostałam propozycji od Piratów.
Gdy dla próby odpaliłam profil Obrońca Terry to dostałam informacje że czekają na mnie misje w stoczni u Yaki i Terran :/ hmmm dziwne troszku. Bardziej dałabym sobie głowę uciąć że Terranie kumają się z rasa Argon.

#10 Gie_N_koV

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisano 12 grudzień 2009 - 10:34

Argoni nie przyjaźnią się z Terranami chociaż są do siebie bardzo podobni. A z piratami to mi się łatwo walczy nawet na najtrudniejszym poziomie - wszystko zależy od umiejętności - ja gram już (w serię X) z 8 lat więc gra niema przede mną wielu tajemnic. No chyba że ktoś nie umie grać/celnie strzelać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych