Skocz do zawartości

Mod DDTC - już dostępny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ano właśnie, egzakli rzecz mówiąc, nie podeszła. I serio byłem zdziwiony jak co poniektórzy zareagowali. Więc zero w moich tutaj wypowiedziach subiektywizmu z prostej przyczyny - w życiu bym do tego po prostu nie podszedł tak jak tu miało miejsce, no ni cholery. To co tu się stało to bez kitu po prostu nonsens, nie wiem, może co poniektórym Gwiazdówy zabrakło, albo coś :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz słówko o DDTC. Zauważyliście że pojawiły się nowe fabryki w sektorach. Produkujące nowe towary (cukier, Zorbazade i różne Droidy specjalistyczne). Jednak tych fabryk nie można nigdzie kupić. Czy można mieć takie fabryki własne? Można. Oto przepis, jak zdobyć specjalną, nową fabrykę:

Spoiler

Należy posiadać statek klasy TL, dostaniemy namiary na jeden taki statek nowy statek w trakcie wykonywania misji dla jakiejkolwiek stoczni. Oczywiście na pewnym, mocno zaawansowanym poziomie. W rozkazach statku TL będzie odpowiednia opcja zamiany fabryki. Jak to wygląda? Wybieramy fabrykę jaką chcemy sobie wybudować (np. Zorbazade), sprawdzamy jaka fabryka do zamiany nam potrzebna, kupujemy te fabrykę i dokonujemy podczas stawianie tej fabryki zamiany. Efektem tego jest to ze nowo postawiona fabryka to nie ta, którą kupiliśmy, tylko fabryka Zorbazade. Miłego budowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wiesz. Grasz czy cheatujesz?

A stocznia XTM? Wiem, wiem że to trochę inny kaliber, ale przecież np.: Setha można było zdobyć na Sonenach więc stocznia była takim małym cheatem. Zresztą nawet nazwa skryptu ją dodającego to sugerowała 😀

Cytat

Ja tam wolę powalczyć o ich udostępnianie. Mam zabawę przynajmniej

Ja oczywiście też ale jeśli chodzi o fabryki to co innego. Pierwsze kupno Plantacji Cukru lub Fabryki Zorbazade dokonam pewnie zgodnie zgodnie z fabuła DDTC. Jest to dla mnie pewna forma odblokowania danego itemu. Jeśli jednak kiedyś zachce mi się którejś z dodatkowych fabryk a "odblokuje" już je, to wybacz ale nie będę robił szeregu misji by ją kupić 😀 Żeby zdobyć statki nigdy nie używam skrótów, jednak w przypadku fabryki to inna para kaloszy. Przyznam się szczerze, że odkąd gram w TC wybudowałem tylko 2 stacje handlowe i elektrownię słoneczną. Jak widzisz Yacku ja przemysłem raczej się nie trudnię, stąd ta propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja oczywiście też ale jeśli chodzi o fabryki to co innego. Pierwsze kupno Plantacji Cukru lub Fabryki Zorbazade dokonam pewnie zgodnie zgodnie z fabuła DDTC. Jest to dla mnie pewna forma odblokowania danego itemu. Jeśli jednak kiedyś zachce mi się którejś z dodatkowych fabryk a "odblokuje" już je, to wybacz ale nie będę robił szeregu misji by ją kupić 😀 Żeby zdobyć statki nigdy nie używam skrótów, jednak w przypadku fabryki to inna para kaloszy. Przyznam się szczerze, że odkąd gram w TC wybudowałem tylko 2 stacje handlowe i elektrownię słoneczną. Jak widzisz Yacku ja przemysłem raczej się nie trudnię, stąd ta propozycja.

Spoiler

Chyba się nie zrozumieliśmy, albo ja może nie ściśle napisałem. Do tego aby postawić nową fabrykę wystarczy każdy jeden TL, nie tylko ten z DDTC (sprawdzę to jeszcze wieczorem), o TL z DDTC pisałem, ponieważ dostajemy go za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Sprawdziłem 9specjalnie dla Ciebie odpaliłem teraz grę), jest możliwość na dowolnym TL, wymaga tylko oprogramowania specjalnego (chyba bo kupiłem mu wszystkie upgrady dostępne w DOK-u Argonów). Więc dodawanie kilku fabryk ręcznie do stoczni wg. mnie mija się z celem, skoro mogę kupić TL-a i stawia takie jak chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego pytania http://xudb.pl/topic/886-re-nowa-gra-w-ddtc/#entry12981 o wiadomości ze stoczni po starcie nowej gry:

Yaki odpowiadają zawsze na początku nowej gry, tak jest ustawione ich powiązanie moda z reputacją startową u Yaki.

To z jakiego profilu startujemy, i jakie reputacje mamy na początku u ras powoduje otrzymanie informacji od stoczni danej rasy. Można dostać kilka informacji z różnych stoczni na starcie, jeśli tylko reputacja u tych ras będzie wystarczająca. Podniesienie u każdej z ras reputacji do poziomu 1 (wg, rankingu skryptu numerick ranks) powoduje wysłanie do nas zaproszenia do stoczni tej rasy. Wykonanie pierwszej misji dla jakiejkolwiek stoczni powoduje otrzymanie zaproszenia od Bractwa. Można też lecieć od razu do nich i zrobić misję bez zaproszenia, ale nie polecam, stopień trudności tych misji jest ogromny.

A teraz zagadka: jak myślicie, dlaczego Yaki zawsze nas na starcie zapraszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A stocznia XTM? Wiem, wiem że to trochę inny kaliber, ale przecież np.: Setha można było zdobyć na Sonenach więc stocznia była takim małym cheatem. Zresztą nawet nazwa skryptu ją dodającego to sugerowała 😁

Pamiętam dobrze Stocznię XTM. Myślę że autorzy moda mając na uwadze zniechęcenie do wykonywania ciągle tych samych misji w kolejnych odsłonach moda (notabene wersja 2.0 jak dobrze pójdzie pojawi się jeszcze w grudniu i doda kolejne nowe statki do gry) pójdą na rękę graczom, zmieniając np. szybkość dodawania statków do stoczni po wykonaniu misji. Ale to tylko moje gdybanie, bez żadnych przecieków.

Co zaś do wykonywania misji. Jak wiesz, nigdy nie byłem zwolennikiem tych misji, robiłem je gdy chciałem, a i jeśli już to tylko wybrane. Ten mod zmienił to podejście. Jak już kilka razy pisałem, przez ostatnie dwa miesiące zaczynałem nową grę z modem kilkanaście razy. "Zaliczyłem" już wszystkie Stocznie. A jednak ciągle mi mało. Dlaczego? Bo za każdym razem jest inaczej, za każdym razem mimo że walczę prawie z tymi samymi wrogimi statkami, to za każdym razem sam mam inny statek, a to zmienia strategię gry diametralnie. No i poziom trudności. Ja teraz gdy wezmę np. misję patrolu sektora terran, to mam zajęcie na cały wieczór. I to mi się podoba. A w nagrodę dostałem statek, wart tego poświęcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wykonywania misji dla Stoczni Zysku - Teledianie, po pewnym czasie dostajemy możliwość kupienia ciekawego TM - Osirys - niestety nie da się nim wylecieć po zakupie. Statek jest dostępny, przyjmuje komendy lotu, jednak ich nie realizuje - tak jak by ktoś przyspawał go do wysięgnika 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleć z sektora, statek odbije od stoczni. Błąd zgłoszony już dawno, ale Deadly nie poprawił.

Generalnie, jak statek po zakupie nie może odbić od stoczni, zrobi to gdy ciebie nie będzie w sektorze.

PS. Równo z pojawieniem się w stoczni TL-a, lub po wykonaniu następnej misji dostajemy namiary na takiego TL-a porzuconego w sektorze Avarice. Można go przejąć albo przy pomocy SCS, albo Wirusa Włamań Systemowych. Warunkiem jest nie posiadanie innego TL-a z tych nowych dodanych przez mod DDTC. Więc jeśli kupiłeś tego TL-a, to już nie dostaniesz namiarów (chyba że dostałeś namiary, a nie przeczytałeś wiadomości dokładnie, sprawdź dziennik wiadomości), a do tego wydałeś niepotrzebnie kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dwa słowa o zarabianiu w DDTC. Jest to szczególnie ważne dla grających bez żadnych dodatkowych skryptów i chcących sobie nieco „pomóc” na początku rozgrywki.

Spoiler

Co 3 godziny w losowo wybranych sektorach pojawia się 3-6 statków do „wzięcia”. Zwykle są to statki tych ras, w sektorach których się pojawiają. Są to statki klas TS, TP, M5-M3. Mają 15-80% kadłuba czasem jakieś wyposażenie a nawet osłony czy uzbrojenie. Jedynym problemem jest dotarcie do naszego łupu w przeciągu 3 godzin (czasu gry!). Po tym czasie statki nie przejęte znikają a w ich miejsce pojawiają się kolejne w zupełnie innych sektorach. Dzięki tej opcji na początku gry możemy stać się właścicielem Prototypowej Novy albo np. potężnego teladiańskiego Gorita.

A przy okazji. Dzięki za tłumaczenie. Szczególnie za Eklipsę a nie Zaćmienie 😁 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...