Skocz do zawartości

Skrypt poprawiający reakcje danej rasy na najazd wroga...XTM


Gość Anonimowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To normalne zachowanie gry. Zagniezdzili sie na dobre. Teladianie mogli probowac odbic sektor,, bo w samym xtmie czesto przelatuja przez sektory M7 + obstawa, a to za malo na niszczyciel.

Najlepsza metoda byloby ich wygryzc z tego sektora. Niewiem jaka masz flote, ale moglbys swoim niszczycielem zwiazac jeden niszczyciel walka, a międzyczasie probowac palnac go hammerheadem albo innym ciezkim pociskiem. Z drugim niszczycielem powinno pojsc juz gladko. Rzucasz nieco drobnicy na odwrocenie jego uwagi, a potem do dziela!

Ze skryptow to Race Response Fleets daje rady z takimi dzikimi lokatorami. Zas jesli chodzi o Improved Khaak/Xenon czy K/X Invasions spodziewaj sie wiecej takich inwazji. Sam instaluje te skrypty, gdy mam juz nieco pokazniejsza flote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się sam rozwiązał a to za sprawą jakiejś niezwykłej przypadłości która dopadła grę. Co do samych Niszczycieli to nie miałem jak ich przegonić (posiadalem tylko statek Kea ) choć czytałem że Yacek daje rade poprzez dostania się do nich tylnymi drzwiami 😀 . Mnie się nie udało zbliżyć na tyle aby nawet spróbować tego tricku (emiter kyonowy jest bardzo celny) i dlatego też moim skromnym zdaniem uważam Niszczyciela za najlepszą broń na drobnicę. Miałem oto taki problem: wracając z dalekiej podróży zadowolony ze zdobycia Hyperiona udaję się do stoczni w sektorze Grand Exchange. Tyle tylko że po zadokowaniu nim nie dostałem żadnej wiadomości o oficjalnym przyznaniu mi tegoż statku na własność. Wczytywałem save -y, próbowałem dokować do drugiej stoczni (którą dodaje XTM). Niestety wszystkie sposoby spełzły na niczym a ja znudzony ciągłym wczytywaniem zdecydowałem się na nową grę tylko bez fabuły. Po otrzymaniu misji Bala Gi oraz powtórnym odnalezieniu Hyperiona miałem dokładnie ten sam problem , dokuje do stoczni, autozapis i brak komunikatu. W akcie desperacji zdecydowałem się jednak na zadokowanie do Stoczni Sił Zbrojnych Teladi i o dziwo udało się , otrzymałem upragniony komunikat 😀. Rozumiem że XTM wprowadza taką zmianę ale niestety ja, choć często przeglądający posty nie miałem szczęścia trafić na ten wątek. Próbowałem również skryptu Race Response Fleets i rzeczywiście działa, dodając dodatkowe statki patrolowe. Niestety ma jeden duży minus - w dość wyraźny sposób wpływa ujemnie na wydajność gry. Spolszczenie na mamucie do wersji 1.7a jest tylko zmienioną z 44 na 48 wersją angielską , która mi nie przeszkadza, tylko dlaczego jest znaczek PL ? 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe czy jest odpowiednik skryptu MilitaryBaseResponseRevamp pod XTM - A. Taki co by nie zamulał kompa jak Race Response Fleet a dziełał, wysyłając statki (tworząc) patrolowe na ewentualną inwazje Xenonów bądź Khaak. Tak swoją drogą to czy jeszcze ktoś w ogóle tworzy nowe skrypty pod XTM-a 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawe czy jest odpowiednik skryptu MilitaryBaseResponseRevamp pod XTM - A. Taki co by nie zamulał kompa jak Race Response Fleet a dziełał, wysyłając statki (tworząc) patrolowe na ewentualną inwazje Xenonów bądź Khaak. Tak swoją drogą to czy jeszcze ktoś w ogóle tworzy nowe skrypty pod XTM-a 😁

Nie ma odpowiednika skryptu Military Base.

Sporadycznie pojawilo sie kilka drobnych skryptow. Pewna ekipa chciala "ulepszyc" XTM dodatkowymi skryptami i nazwac ten twor XTM Plus, ale ten projekt chyba upadl bo od dawna o tym nieslyszalem, a ich dzial na thexuniverse zniknal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...