Skocz do zawartości

Automatyczne naprawy, wyposażanie, itp - Auto Prep Ship


marko22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś takiego na forum ego - http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc i pomimo instalacji, nie mogę wejść do konfiguracji tego pluginu....może ktoś coś podpowiedzieć? W komendach opcja jest dostępna...jeśli to zadziała, przetłumaczę ten skrypt.

Wszystko jasne. Mogłem sobie szukać do rana. Ta komenda jest dostępna tylko i wyłącznie dla statku TM. Kupiłem sobie takiego Zefira i w końcu jest to, co powinno. Tym samym chyba rozwiązałem swój problem modernizacji większej ilości statków bez potrzeby posiadania jakiejkolwiek własnej bazy. Skrypt dodatkowo dodaje nam w losowo w Galaktyce Fabrykę Laserów Naprawczych. Spolszczenie jest gotowe, jakby ktoś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, ale mnie to za bardzo zalatuje cheatem. Sam używam Player Workshop, który pozwala tylko na automatyczny zakup poleceń oraz tuning do maksymalnych parametrów statków gracza po zadokowaniu do jego lotniskowca lub stacji i już to uważam za duże ułatwienie. A co dopiero automatyczne kupowanie broni i osłon.

No chyba że mamy już sporą flotę i zakup dodatkowych 30 myśliwców to dla nas pikuś, Pan Pikuś. Wtedy to ma sens, ale nie na początku gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już gdzieś tutaj o tym. Jak dla mnie skrypt nie działa prawidłowo. Zgłaszałem na forum Ego w odpowiednim temacie autorowi - bez odzewu.

Edit: No właśnie nie jest wszystko ok. Szybciej sam załatwiłem ręcznie, niż miał mi to zrobić statek z tym skryptem. Modyfikacja Mistrala wiązała się z rozszerzeniem ładowni o 1000 pojemności, a nie całości. Teoretycznie zrobił mi jednego i kończył pracę. A w kolejce miał 10 następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie Marko22 założył już ten temat. Yacek możesz przenieść mój post to tematu Marko22?

Cytat

Marko22 napisał:

Pisałem już gdzieś tutaj o tym. Jak dla mnie skrypt nie działa prawidłowo. Zgłaszałem na forum Ego w odpowiednim temacie autorowi - bez odzewu.

No ja sprawdziłam ten skrypt i działa baz zażutów, jak nie powiem że wspaniale. Ludzie na Ego tez są z niego zadowoleni, Marko22 może coś źle ustawiłeś w opcjach tego skryptu ?

Cytat

Yacek napisał:

Nie wiem, ale mnie to za bardzo zalatuje cheatem.

No faktycznie Marko22 założył już ten temat. Yacek możesz przenieść mój post to tematu Marko22?

Cytat

Marko22 napisał:

Pisałem już gdzieś tutaj o tym. Jak dla mnie skrypt nie działa prawidłowo. Zgłaszałem na forum Ego w odpowiednim temacie autorowi - bez odzewu.

No ja sprawdziłam ten skrypt i działa baz zarzutów, jak nie powiem że wspaniale. Ludzie na Ego tez są z niego zadowoleni, Marko22 może coś źle ustawiłeś w opcjach tego skryptu ?

Cytat

Yacek napisał:

Nie wiem, ale mnie to za bardzo zalatuje cheatem.

No Yacku właśnie rozchodzi się o to że nie. Najpierw musimy stworzyć "szablon" statku tyle ile chcemy dla osobnej klasy statku. Następnie do tego szablonu załóżmy że jest to Nova przypisujemy jakie ma mieć osłony, jakie uzbrojenie , jakie rakiety, ile ogniw na skoki i ile ma zakupywać ogniw potrzebnych do skoków. Ustawiamy też bebechy statku czyli określamy jaka ma być ładowność statku , prędkość i sterowność. Nawet możemy dla poszczególnych statków przypisać nastawienie innych ras. A gdy już stworzymy takowy szablon.... a za wszystko trzeba będzie zapłacić. Jak widzisz nie ma tutaj żadnych cheatów, tylko mnóstwo zaoszczędzonego czasu. I co ważniejsze nie musimy tego osobiście nadzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No Yacku właśnie rozchodzi się o to że nie. Najpierw musimy stworzyć "szablon" statku tyle ile chcemy dla osobnej klasy statku. Następnie do tego szablonu załóżmy że jest to Nova przypisujemy jakie ma mieć osłony, jakie uzbrojenie , jakie rakiety, ile ogniw na skoki i ile ma zakupywać ogniw potrzebnych do skoków. Ustawiamy też bebechy statku czyli określamy jaka ma być ładowność statku , prędkość i sterowność. Nawet możemy dla poszczególnych statków przypisać nastawienie innych ras. A gdy już stworzymy takowy szablon.... a za wszystko trzeba będzie zapłacić. Jak widzisz nie ma tutaj żadnych cheatów, tylko mnóstwo zaoszczędzonego czasu. I co ważniejsze nie musimy tego osobiście nadzorować.

No dobrze pięknie ładnie, ale jak kupisz szablon to potem wszystkie statki spełniające wg. wymogi szablonu będą już auto uzupełniane, bez konieczności latania i szukania broni i wyposażenie? I to mi właśnie zalatuje czymś. Ale to mnie zalatuje. Komuś może pachnieć 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było nie tak. Nie wnikałem w szczegóły. Miałem jako szablon kompletnie wyposażonego Mistrala. Jak jeden został zrobiony wg ustaleń, to drugi miał tylko komunikat, że podąża za tym statkiem, a ten znowu - Unknown command. Dałem sobie spokój, bo mnie tylko to rozdrażniło. Napisałem wyżej - prędzej obsłużyłem wszystkie statki kierując je samodzielnie w odpowiednie miejsca, niż miał załatwić to ten skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja uważam że to jest całkiem przydatny skrypt. Obecnie mam juz dobre ponad 30 TS,a kolejne dwa razy tyle muszę dokupić. Zakupienie, uzbrojenie i wyposażenie kolejnych 60 TS może przyprawić mnie o ból głowy, nie wspomnę o wyprodukowanych (~200) myśliwcach jakie muszę wyposażyć i uzbroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dostępna jest Version:1.3a / 19-09-2013 / http://xdownloads.co.uk/index.php/component/jdownloads/viewdownload/58-fleet-management/1680-auto-prep-ships w której jest kilka zmian

...tyle , że http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_258_tc-auto-prep-ship.html / 12/01/2010 / jest mocno 'nieświeże' 😮 niekompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2013 o 16:21, sunairam napisał:

Dostępna jest Version:1.3a / 19-09-2013 / http://xdownloads.co.uk/index.php/component/jdownloads/viewdownload/58-fleet-management/1680-auto-prep-ships w której sporo zmian

...tyle , że http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_258_tc-auto-prep-ship.html / 12/01/2010 / jest mocno 'nieświeże' 😮 a jeszcze b.niekompatybilne.

Bo autora tłumaczenia skryptu nie ma od bardzo dawna na forum, a ja tłumacze tylko to w co sam gram.

Zrób samemu nowe tłumaczenie, to doda się do Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jagodo czy nauczysz jak stworzyć szablon statku bo coś mi nie udaje się ta sztuka. Z pewnością coś źle rozumiem i gonię w piętkę w biednych działaniach.

Proszę o zrozumienie że to nie jest dyskryminacja pozostałych wypowiadających się, wszak może ktoś Jagodę wyprzedzi w pomocy mi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och rzecz nie w utknięciu tylko w rozpoczęciu korzystania z tego skryptu Po prostu nie wiem jak stworzyć nowy (pierwszy) szablon. Klikając na pusty szablon nie pojawia się możliwość utworzenia jakiegoś. Pewnie robi sie to w inny sposób.

Wielka prośba: przepadł mi link do rozmowy/wątku ze spisem wszystkich skryptów w ktorym przy nazwie skryptu umieszczona jest krótka informacja o nim oraz link do tłumaczenia i do wątku z rozmową na jego temat. Jeżeli pamiętam to autorstwa Yacka. Pomocy proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2015 o 15:46, KryH napisał:

Och rzecz nie w utknięciu tylko w rozpoczęciu korzystania z tego skryptu Po prostu nie wiem jak stworzyć nowy (pierwszy) szablon. Klikając na pusty szablon nie pojawia się możliwość utworzenia jakiegoś. Pewnie robi sie to w inny sposób.

Wielka prośba: przepadł mi link do rozmowy/wątku ze spisem wszystkich skryptów w ktorym przy nazwie skryptu umieszczona jest krótka informacja o nim oraz link do tłumaczenia i do wątku z rozmową na jego temat. Jeżeli pamiętam to autorstwa Yacka. Pomocy proszę!

Zerknąłem na opis skryptu i wynika z niego, że nowy szablon tworzy się kopiując i modyfikując zestaw wyposażenia z już wyposażonego statku (musisz go sobie najpierw sam kupić/wyposażyć). Nie powinno to być skomplikowane, ale jeśli nie dasz rady sam tego ogarnąć to mogę w wolnej chwili zainstalować u siebie ten skrypt i podać całość operacji krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...