Skocz do zawartości

- - - - -

System uzbrojenia CODEA v3.1.13

172 odpowiedzi w tym temacie

#21 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 20 listopad 2009 - 14:47

1. Nie zaśmieciłem, dyskusja była na temat związany z zarządzaniem flotą, które ten skrypt ułatwia.
2. Co do czytania tylko ostatniego postu w temacie, zamiast przeglądnięcia czy czasem nie ma więcej nowych postów, lub sprawdzenia całego tematu, to się z Tobą zgadza. To jest częsty błąd popełniany przez użytkowników.
3. Co do reszty wypowiedz, Jagada ma niestety rację, Twój opis jest zbyt lakoniczny. A tłumaczenie się że każdy może zaglądnąć na forum Ego i przeczytać opis, bo większość młodych zna język angielski jest naprawdę żenujące. Ja jestem "stary", języka nie znam, więc chętnie bym się dowiedział. Może w ogóle przestańmy tłumaczyć? Skoro młodzi znają język angielski to po co to robić. Jak ktoś stary i nie zna, to niech nie instaluje skryptów. Jego strata że się nie uczył języka.

#22 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 20 listopad 2009 - 15:00

Yacek napisał:

1. Nie zaśmieciłem, dyskusja była na temat związany z zarządzaniem flotą, które ten skrypt ułatwia.

Ale nie na temat skryptu? zresztą oboje wiemy że to nie ma sensu i tak Ty masz racje.

Yacek napisał:

3. Co do reszty wypowiedz, Jagada ma niestety rację, Twój opis jest zbyt lakoniczny.

Jak już napisałem, ale powtórzę jeszcze raz to nie miał być opis taki jak na ego.... rany co z tego że tam jest pięknie wszystko opisane prawie jak praca magisterska na temat tamtego skryptu co z tego jak on np. będzie działać do dupy? (i według mnie tak działa, dlaczego patrz post wyżej.)

Yacek napisał:

A tłumaczenie się że każdy może zaglądnąć na forum Ego i przeczytać opis, bo większość młodych zna język angielski jest naprawdę żenujące.

Żenujące? hmm mocne słowo. Może faktycznie trochę przesadziłem.

Yacek napisał:

Ja jestem "stary", języka nie znam.

Ja też.

Yacek napisał:

Może w ogóle przestańmy tłumaczyć? Skoro młodzi znają język angielski to po co to robić. Jak ktoś stary i nie zna, to niech nie instaluje skryptów. Jego strata że się nie uczył języka.

Rany a Ty jak zwykle przesadzasz, kto mówił o nie tłumaczeniu skryptów? Mam rozumieć że Ty wszystkie skrypty masz co do jednego spolszczone?

PS i znowu to samo tematy zarazem związane ze skryptem ale zaśmiecają całokształt. Później przyjdzie pan X i założy jeszcze jeden temat... o hmm działaniu skryptu? :) Takie tematy od razu powinno się zamykać

#23 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 listopad 2009 - 15:09

Konrad162 napisał:

Rany a Ty jak zwykle przesadzasz, kto mówił o nie tłumaczeniu skryptów? Mam rozumieć że Ty wszystkie skrypty masz co do jednego spolszczone?

Wszystkie, których używam, mam przetłumaczone. Zanim nowy skrypt wejdzie do użytku w mojej grze jest tłumaczony. Właśnie teraz tak robię.
Oczywiście, że nigdy nie mam racji, ale polemizować możesz z tym :)

#24 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 15:14

Yacek napisał:

Wszystkie, których używam, mam przetłumaczone. Zanim nowy skrypt wejdzie do użytku w mojej grze jest tłumaczony. Właśnie teraz tak robię.

A no to w takim razie ok, ja np. mam jakieś 5% skryptów przetłumaczonych dzięki reszcie może trochę zmuszą mnie do podszkolenia się z angielskiego.

Yacek napisał:

Oczywiście, że nigdy nie mam racji, ale polemizować możesz z tym :)

to sie nazwa przesadzanie z jednej skrajności w drugą :)

#25 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 listopad 2009 - 15:18

Konrad162 napisał:

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, chciałem iść na ugodę :)

#26 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 15:36

Yacek napisał:

Konrad162 napisał:

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, chciałem iść na ugodę :)

:) a któż chce się kłócić

#27 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 20 listopad 2009 - 20:14

A ja powiem to tak w ten sposób że gdy zamieszczasz opis na temat jakiegoś skryptu to twoim obowiązkiem jest zamieścić w miarę dobry opis a nie SMS (Short Message Service ). A to czy każdy umie angielski to wielce wątpię, dlaczego ? A to dlatego że w szkołach nie nauczają tylko wyłącznie angielskiego ale niemieckiego i francuskiego też. Więc nie każdy może wejść sobie na stronę Ego i poczytać w języku angielskim.
A tak szczerze mówiąc czytałam cały temat odnośnie CODEA ale nie wyraziłam swego zdania, bo moim zdaniem będzie lepiej jak każdy przetestuje go sam i wyrazi swoje osobiste zdanie na temat skryptu.
Nie rozumiem tylko czemu się czepiasz Yacka, bo się czepiasz, boli cię coś ? Ja uważam że tak,tylko starasz się zachować twarz.
Mi generalnie rozchodzi się o to że XUDB jest dla nas, tutaj wymieniamy się spostrzeżeniami i doświadczeniami, jak to też że wzajemnie opisujemy sobie skrypty jak i je spolszczamy. I nie powinno być tak że nowo otwarty temat ma jedno zdanie i link na stronę ego bo nie oto chodzi. Bo równie dobrze możemy wchodzić bezpośrednio na Ego i tam sobie rozmawiać. Na stronie Ego anie jeden skrypt nie ma jednego zdania są ładnie przedstawione opisane.
Mam takie pytanie skoro tak dobrze znasz angielski czemu nie spolszczyłeś tego skryptu? Ja zerwałam nockę i weekend ale zrobiłam to by każdy mógł pograć w polską wersję. I nie robiłam łaski po prostu chciałam, nie czekałam aż ktoś to zrobi.
Tak owszem przyznaję się że to był mój błąd powinnam była wcześniej wyszukać czy faktycznie jest już taki temat który ty założyłeś. I przyznam się szczerze że jak byś zamieści tam obszerniejszy opis to sama bym zaproponowała Yackowi by mój temat zamieścił w twoim, bo ty byłeś pierwszy, no ale to był SMS z linkiem nie opis.
Pozdrawiam

#28 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 22:44

Jagoda napisał:

A ja powiem to tak w ten sposób że gdy zamieszczasz opis na temat jakiegoś skryptu to twoim obowiązkiem jest zamieścić w miarę dobry opis a nie SMS (Short Message Service ).

SMS powiadasz? mógłbym podać "n" linków do tematów na tym forum z takimi SMS'ami gdzie autorzy tematów później dopisywali swoje "przeżycia" ze skryptem i odpowiadali na zapytania.

Jagoda napisał:

A to czy każdy umie angielski to wielce wątpię, dlaczego ? A to dlatego że w szkołach nie nauczają tylko wyłącznie angielskiego ale niemieckiego i francuskiego też. Więc nie każdy może wejść sobie na stronę Ego i poczytać w języku angielskim.

Uwierz jak ludziom zależy to naprawdę sobie poradzą... zwłaszcza że angielski jest tak banalnym językiem w porównaniu do reszty... Może i ludzie są leniwi ale są też wyjątkowo zaradni gdy im na czymś zależy. Co oczywiście nie wyklucza możliwości przetłumaczenia czegoś....

Jagoda napisał:

Nie rozumiem tylko czemu się czepiasz Yacka, bo się czepiasz, boli cię coś ?

Nic mnie nie boli teoretycznie czuje się nieźle, czepiam się Yacka bo sę trochę zasłużył.

Jagoda napisał:

Ja uważam że tak,tylko starasz się zachować twarz.

Nie obchodzi mnie co o mnie ludzie myślą więc tutaj zachowanie twarzy jest zbyteczne.... Zresztą z tego co powiedziałaś to wywnioskowałem że czepiam się Yacka żeby zachować twarz? haha padłem ze śmiechu. :) Aż tak nisko upadliśmy?

Jagoda napisał:

Mi generalnie rozchodzi się o to że XUDB jest dla nas, tutaj wymieniamy się spostrzeżeniami i doświadczeniami

Nie chce za specjalnie tego ruszać, ale gdzie Twoje doświadczenia opisane z tym skryptem?

Jagoda napisał:

, jak to też że wzajemnie opisujemy sobie skrypty jak i je spolszczamy

No to bardzo fajnie... tak powinno być i tak trzymać dalej...

Jagoda napisał:

I nie powinno być tak że nowo otwarty temat ma jedno zdanie i link na stronę ego bo nie oto chodzi. Bo równie dobrze możemy wchodzić bezpośrednio na Ego i tam sobie rozmawiać. Na stronie Ego anie jeden skrypt nie ma jednego zdania są ładnie przedstawione opisane.

Gratuluje piękne opisane tylko że 30% z nich jest zbugowane lub nie działa tak jakby się tego chciało. Ale jest piknie opisane grunt to frunt.

Jagoda napisał:

Mam takie pytanie skoro tak dobrze znasz angielski czemu nie spolszczyłeś tego skryptu?

Yyy uuu a co ja pisałem wcześniej? że nie znam "dobrze" angielskiego.

Jagoda napisał:

Ja zerwałam nockę i weekend ale zrobiłam to by każdy mógł pograć w polską wersję. I nie robiłam łaski po prostu chciałam, nie czekałam aż ktoś to zrobi.

No to gratuluje widać było Ci to potrzebne. Naprawdę gratuje włożenie ciężkiej pracy w skrypt który hmm nie działa? przynajmniej nie działa tak jak powinien.
Pomijając tę uszczypliwość wyżej... Bardzo fajnie że przetłumaczyłaś ten skrypt i w ogóle, jesteśmy wdzięczni, ale ja poszedłem trochę inną drogą najpierw go chciałem przetestować.... nie działał "poprawnie" (to mało powiedziane) i se dałem spokój.

Jagoda napisał:

Tak owszem przyznaję się że to był mój błąd powinnam była wcześniej wyszukać czy faktycznie jest już taki temat który ty założyłeś. I przyznam się szczerze że jak byś zamieści tam obszerniejszy opis to sama bym zaproponowała Yackowi by mój temat zamieścił w twoim, bo ty byłeś pierwszy, no ale to był SMS z linkiem nie opis.
Pozdrawiam

A czy ja już pisałem że nie było moim celem opisywać co ten skrypt w sobie ma... nie było moim celem zamieszczenia tłumaczenia, nie było moim celem przełożenia jego angielskiego opisu... rany chciałem go tylko przetestować, a później mieć gdzie zamieścić jak ten skrypt działa i w ogóle.
Chyba nie byłoby w ogóle tematu jakby mój "topic" zaczynał się tak:
"Skrypt jest do bani..."
Bo wtedy nie byłoby pomysłów że "mogłeś poświęcić czas i przetłumaczyć cała opiskę z forum ego. Zamieściłem krótkiego wstępniaka żeby to się od czegoś zaczynało i miało to ręce i nogi.
Ty nie napisałaś swoich doświadczeń - nie przetestowałaś skryptu.... a dla większości ludzi to jest najważniejsze... po kit mi suchy opis możliwości skryptu? połowa z nich może być nieużyteczna a druga połowa zbugowana... Ale skrypt ma opis na 20 stron A4.... z obrazkami filmami i czegokolwiek sobie dusza za marzy... ale nie ma opinii nie ma

PS znowu w sumie wychodzi że pisze to samo co parę postów wyżej. Czy Wy w ogóle nie czytacie wcześniejszych postów? tylko od razu odpowiadacie na te które są na ostatniej stronie? Strona 2 post ostatni...

#29 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 20 listopad 2009 - 23:17

No to może w takim razie skasujemy dział ze skryptami i zamieścimy nowy dział Ego w którym automatycznie przekieruje nas na stronę ze skryptami i modami na stronie ego ? A mimo to z jakiś powodów ktoś zamieścił tam dział na XUDB o skryptach i są tam one opisywane. Nie rozumiem tylko czemu aż tak bardzo upierasz się że należy nie opisywać tematów tylko je czytać na stronie ego. Za czasochłonne ? A może to ty tak dobrze nie rozumiesz angielskiego?
A wątpię by Yacek zasłuży sobie czymkolwiek na to byś się ko czepiał, przez sam szacunek nawet nie powinieneś był tego pisać.
A czy angielski jest banalnym językiem hmm wątpię. Tym bardziej że jak ktoś uczy się niemieckiego to nie nauczy się nawet w rok tego by zrozumiał wszystko to co jest napisane w opisie skryptu na stronie ego.

#30 marko22

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 23:24

Jagoda napisał:

(...)
A wątpię by Yacek zasłuży sobie czymkolwiek na to byś się ko czepiał, przez sam szacunek nawet nie powinieneś był tego pisać.
(...)

Chyba nie robisz tu za czyjegoś adwokata? Vide Yacka?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych