Skocz do zawartości

Gospodarka.


Furiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio sporo grywam gierka jest trudna jak nie ma się sposobu.

Czytałem forum chyba w wątku handlowo produkcyjnym natknąłem sie na info że warto zrobić kompleks destylarnia wódki+farmy pszenicy w sektorze Akella's Beacon tak tez zrobiłem mam 3 destylarnie +4 farmy pszenicy chcialem dołączyc jeszcze elektrownie ale o tym zaraz.

No więc kompleks generuje nikły zysk sporo zainwestowalem ale wolno sie to zwraca jeszcze ten problem z dostarczaniem ogniw (mam 5 TS dostarczających ogniwa,bawiłem sie w tą ilość skoków ale to nie dziala!) -.-.

Sama sprzedaż wódki tez jest problematyczna ciągle mi niszczą moje szybkie błotniaki.

Teraz żałuje że zrobiłem ten kompleks chcąc sie ratować kopiłem elektrownie słoneczną ale znowu kryształy więc kopiłem fabryke kryształów i na tym sie poddałem jak zobaczyłem jakich surowców wymaga.

Dosłownie wymiękam mam 0 pomysłów -chce ruszyć z fabulą a także po Hyperiona a moja flota jest tak uboga że z piratami rady nie daje.

Czy ktoś mógłby dac kilka rad jak wyjsc z kryzysu?

Mam jeszcze 2 fabryki kwiatów w sektorze Blue Profit i Elektrownie słoneczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cena o 1 poniżej średniej (domyślnej). Błędem było przydzielenie statków do sprzedaży. Gwiezdna wódka = towar nielegalny, więc bezpiecznie samemu można sprzedawać praktycznie tylko w sektorach pirackich i nieznanych. Jeśli obniżysz cenę tak jak pisaliśmy to klienci sami będą walić drzwiami i oknami.

Jak to nie działa ilość skoków ? Określa ona TYLKO maksymalny zasięg Twoich transportowców sprzedających i kupujących towary dla kompleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten post 🤪

Nastawie się na szybki zysk czyli 3-4 skoki ażeby szybko ogniwa docierały.

I jeszcze jedno pytanie.

Zastanawiam się czemu moje transportowce nie korzystają z napędu skokowego

Tyle się męczyłem żeby im to zamontować a oni nic =/

A tą Elektrownie słoneczną którą zakupiłem walne w jakimś innym sektorze 😁

Aż znowu chce się grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, w sektorze masz kilka elektrowni, ustaw ilość skoków na max 1, aby latały tylko do elektrowni w tym sektorze.

W czystym X3R handlowcy przypisani do fabryk nie korzystają z Napędu Skokowego, tylko na piechotę, dopiero X3TC dodaje taką możliwość. Dla X3R był skrypt dodający taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW świetna sprawa na początku gry. Jednak prawdziwy biznes zaczyna się jak te Destylarnie będą w samowystarczalnym kompleksie. Jeszcze lepiej schodzi Teladihuana, co prawda daje ona o ok. 5kr/s mniej zysku niż GW ale jest na nią większy popyt.

Na dalszym etapie gry możesz wybudować kompleks generujący ponad 1400kr/s do którego nie trzeba niczego dostarczać i nic w nim nie trzeba sprzedawać, takie " zbuduj i zapomnij". Koszt takiego rodzynka to okolo 307M ale zwróci się po 60 godzinach gry. Opieram się tu na praktyce a nie tylko teoretycznemu wyliczeniu z kalkulatora 😀. Dla zainteresowanych mogę podać dokładną specyfikacje takiego kompleksu, wraz z miejscem gdzie to budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej samemu ale też łatwiej innym kalkulatorem ... np.: Kompleks kalkulator by Latach gdzieś na forum widziałem link do tego. A co do kompleksu to mały w miarę tani a dający już jakiś zysk to np może być taki:

To jest pod asteroid z krzemem 64, nie daleko od startu bo w Ore Belt są chyba 3 takie i większe asteroidy.

A jak bardziej się rozwiniesz to możesz spróbować z czymś takim :

Ten mam i jestem z niego bardzo zadowolony, również w Ore Belt po jego lewej stronie. Ważne jest aby umieścić węzeł kompleksu tak żeby kilka asteroid krzem 26 było w jego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest ograniczona odległość w jakiej mogą od siebie leżeć ... wisieć ... fabryki w danym kompleksie. W Ore Belt są chyba 3 takie wiekszę asteroidy ale oddalone od siebie sporo km, dlatego wybrałem kilka mniejszych, ale dających się podłączyć do mojego już istniejącego kompleksu ( rozbudowywałem ten mniejszy ze screena wyżej do tego co jest niżej. Prawdopodobnie w Ore Belt dało by rade zbudować jeszcze większy kompleks samowystarczalny, problemem jest tylko ilość krzemu bo resztę można wyprodukować i to jak ten kompleks umieścić w przestrzeni. Nie wiem jaki jest maksymalny zasięg węzła kompleksu do fabryki, wiem natomiast że ta odległość zawsze liczona jest od fabryki do węzła a nie do sąsiednich fabryk w tym kompleksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że maksymalna odległość między fabrykami to tylko szerokość ikony na mapie (screen poniżej).

Co więcej przy ustawianiu fabryk kilku na raz powiedzmy przykładowo na współrzędnych dla węzła : x=0,y=0,z=0 i każda następna fabryka x=2,4,6,8 nie ma znaczenia w jakiej kolejności będziemy je podłączać, czyli że jeśli fabryka z pozycji x=20 nie może być podłączona bo jest poza zasięgiem to dostawienie fabryki powiedzmy na pozycji x=18 nic nie da. Liczy się odległość konkretnej fabryki do węzła. Racja jest w tym że odpowiednio go umieszczając można załapać więcej asteroid, ale pytanie jaki jest zasięg maksymalny ? Ktoś sprawdzał?

Screen przedstawia rozmieszczenie fabryk w kompleksie który opisałem wyżej. Jak widać odległości pomiędzy fabrykami są większe niż szerokość ikony na mapie. Zoom 200% akurat nie robi różnicy ( na 100% kompleks wychodzi poza mapę i nie było by widać całego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji, strona 53:

"Taki zestaw konstrukcyjny służy do łączenia dwóch lub więcej fabryk położonych blisko siebie (odległość co najmniej o jedną lub dwie szerokości stacji)".

Lepiej więc stawiać bliżej, niż postawić dalej i nie móc później ich połączyć, dlatego podaje się przybliżoną odległość szerokości jednej stacji, aby ktoś nie miał potem pretensji jak postawi za daleko i nie połączy ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...