Skocz do zawartości

- - - - -

Poradnik - Jak dodawać statki do gry X3TC

86 odpowiedzi w tym temacie

#81 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 04 luty 2010 - 20:09

zastanawia mnie czy taki statek do X3 dałoby się za modelować w Blenderze czy to koniecznie musi być 3ds MAX....

#82 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • Lokalizacjainna galaktyka, inna planeta

Napisano 05 luty 2010 - 07:59

Wymodelowac chyba mozesz, ale skryptu DBOX nie widzialem do Blendera, wiec nie wyeksportujesz do .bod.

#83 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 05 luty 2010 - 10:56

starjacker0 napisał:

Wymodelowac chyba mozesz, ale skryptu DBOX nie widzialem do Blendera, wiec nie wyeksportujesz do .bod.

no to szkoda bo w Blenderze jako tako ogarniam... a w dziś zainstalowałem testową wersje 3ds max 2010 i pff żeby się przesiąść z jednego na grugiego to jakiś kosmos B)

PS zastanawiam się czy jeśli wymodeluje jakiś obiekt w blenderze to jest opcja eksportuj to 3ds... i wtedy obiekt jest zapisany w 3ds.. czy dałoby się wtedy potraktować 3ds maxa jako przejściówkę między belnderem a bod'em

PS jest jakiś po angielsku poradnik co jak czym rozpakować? bo np. jak próbuje przekonwertować plik argon_M3.bob na argon_M3.bod w X3 editor 2 to ni cholery jakiś błąd wyskakuje.... Może jakoś inaczej można dokonać tej "konwersji"?

#84 starjacker0

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • Lokalizacjainna galaktyka, inna planeta

Napisano 06 luty 2010 - 19:23

W Blenderze jest opcja eksportu do .3ds, potem to mozesz zaimportowac w 3ds max.

Aby przekonwertowac bob na bod musisz miec X2BC (http://x2bc.doubleshadow.wz.cz/). Po prostu spuszczasz bob'a na plik x2bc i w folderze tej aplikacji pojawia sie bod o tym samej nazwie, co bob.

#85 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 19:41

Prosta sprawa.

Chciałbym pozmieniać parametry statku Tytan, co jest mi do tego potrzebne ? :(

EDIT

Już obczaiłem jak gmerać w pliku TShips ale niestety coś nie działa chciałem zwiększyć ilość osłon w tytanie z 4x2Gj na 5x2Gj i nie wychodzi w opisie pokazuje się większa ilość osłon ale nie mogę tylu zamontować.

#86 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 marzec 2010 - 22:17

Tytan stary? Sprzedaj go kup nowego i dopiero wtedy sprawdź ile osłon wejdzie. Zmiany nigdy nie działają na statki które już mamy, tylko na nowe.

#87 -Hydra-

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 22:21

Tak sprawdzałem na Tytanie posiadanym.

EDIT

Na nowo zakupionym tytanie działa wszystko jak powinno.
Dzięki Yacek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych