Skocz do zawartości

Nasze skrypty i mody - komentarze


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

aha no to lekko do kitu 🤪

Nie ma lekko. Jest jeszcze skrypt Find all Free Ships in the Universe, zdaje się że wersja 2 znajduje wszystkie statki bez zbędnych ceregieli. Musiałbyś sprawdzić.

Cytat

Jaki skrypt pozwoliłby lokalizować "wolne" statki w grze i z poziomu gry? bo nie chce mi się za każdym razem przechodzić do mapy scorpa i strzelać ślepo w sektory w poszukiwaniu danego typu

Mam nadzieję że korzystasz z ALT+TAB, a nie wychodzisz z gry by wejść do mapy?

No i na samej mapie, nie strzelasz na ślepo, tylko F3, otwiera się okno do wyszukiwania, a na nim masz przycisk do szukania free ships, który po naciśnięciu powoduje że wszystkie sektory ze statkami do przejęcia zostają zaznaczone.

I jeszcze jedno, masz licencję Złomiarza? Pytałeś się wielkiego złomiarza LeWaR-a o pozwolenie zbierania masowo statków porzuconych? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję że korzystasz z ALT+TAB, a nie wychodzisz z gry by wejść do mapy?

A to tak sie da??

Cytat

No i na samej mapie, nie strzelasz na ślepo, tylko F3, otwiera się okno do wyszukiwania, a na nim masz przycisk do szukania free ships, który po naciśnięciu powoduje że wszystkie sektory ze statkami do przejęcia zostają zaznaczone.

To i tak jest strzelanie na ślepo jeśli np. chce znaleźć porzucone M2....

Cytat

I jeszcze jedno, masz licencję Złomiarza?

niestety się zezłomowała 🤪

Cytat

Pytałeś się wielkiego złomiarza LeWaR-a o pozwolenie zbierania masowo statków porzuconych? 😁

jeśli zebranie 2 do 3 statków na godzine czy ile tam nazywamy masowym to nie pytałem.... Zresztą jakie masowe ja praktycznie po statki M3 i mniejsze już nie latam 😀

Cytat

Nie pytał, GW nie postawił.... Zezłomuje go chyba

i będę się czuł zezłomowany... zresztą już tak się coś czuje 😀

//edit

już znalazłem sposób na znalezienie danego statku (po nazwie lub typie) przy użyciu mapy skorpa (mowa o opuszczonych statkach) bez używania dodatkowych skryptów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa powinna być prosta, przecież większość skryptów pobiera i wyświetla teksty z plików .xml.

Plik .xml powinien wyglądać tak:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>

<language id="48">

<page id="9000" title="moj test wiadomosci">

<t id="1">Tekst mojej wiadomości</t>

</page>

</language>

Teraz w grze uruchamiasz Script Editor i otwierasz nowy skrypt

Kod skryptu powinien wyglądać tak:

001 $message = read text: page=9000 id=1

002 write to player logbook $message

i powinno zadziałać.

Spróbuj, przetestuj, pobaw się, może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnie można ale widziałeś tu kogoś piszącego skrypty ? 😁

Poszperaj albo zapytaj na forum Ego, może któryś ze skryptowych guru pomoże 🤪

Ja troche sie ostatnio w to bawilem, ale udalo mi sie tylko napisac skrypt odczytujacy moj plik z katalogu t oraz dodajacy statki do stoczni.

Probowalem tez inny, ktory dzialal, ale mial jeden mankament - kasowal ze statku gracza polecenia zwyczajowe i pirackie (choc nie wiem, jak to w ogole mozliewe bylo), wiec zrezygnowalem z niego i pozostalem przy tym odczytujacym tekst i dodajacym statki do stoczni (choc sa one napisane na podstawie cudzych, a nie w 100% mojego autorstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dobra dobra skoro się w to bawiliście to może mi powiedzieć.. jak dodać do ATF shipyard stateki typu Osaka i Tokio....

A po co? Przecież są w stoczniach ziemskich?

A, pewnie nie masz odpowiedniej reputacji u ziemian 😁

Sprawa prosta, należy mieć zainstalowany Plugin Manager Cycrova, an dodaje do katalogu script kilka ciekawych skryptów, w tym skrypt o nazwie plugin.plugman.addship.xml

Uruchamiasz Edytor skryptów, szukasz tego skryptu, uruchamiasz (r), wybierasz stocznię do której chcesz dodać statek, wybierasz rasę (wybierz tę u której masz największą reputację), wybierasz statek i już.

Jeśli wybierzesz jako rasę ziemian, a nie możesz u nich kupić Osaki to w stocznia ATF też jej nie kupisz 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio temat Nasze skrypty i mody został zaśmiecony, przeniosłem wszystkie posty do tego tematu. W tamtym temacie pozostawiłem tylko posty z listami skryptów i modów używanych przez graczy, którzy raczyli to podać.

Wszystkie inne pytania i dyskusje o skryptach proszę prowadzić w odpowiednich tematach dotyczących danego skryptu, lub jeśli jest to pytanie ogólne, w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...