Skocz do zawartości

Nasze skrypty i mody - komentarze


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden ze mnie profesor Miodek, ale słodki Jezu, usuwa przez "u" a nie "ó".

To w kwestii gramatycznej.

W kwestii formalnej:

Możesz powiedzieć coś więcej, albo lepiej wrzucić linka do "Bullet Effects toned down"?

Gram obecnie w Cmod'a do TC i jestem bardzo zadowolony w płynności efektów broni...z jednym wyjątkiem - gdy wali do mnie kilka statków z Pulse Beam Cannons (PBC) to gra nie haczy, ale gdy te kilka statków TRAFI nimi we mnie - to efekt trafienia i ten efekt palącego/dymiącego się kadłuba strasznie spowalnia mi grę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wykorzystam ten temat do pytanka. Moze ktos sie orientuje który scrypt daje informacje

podczas zakupu marines o ich stopniu wyszkolenia. Mam marine training, przed reinstalka XTC

miałem cos takiego. Niby mozna kupowac w ciemno ale po co? Patch 2.1 jest

====================================

Dziekuje.. jakie to wszystko jest proste jak sie zapyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

Płaska? Chyba wyprostowana?

Płaska również, zwróć uwagę, że podczas przeskakiwania z sektora na sektor (w mapie sektorów) niektóre z nich podnoszą sie w stosunku do aktualnie zaznaczonego inne zaś opadają.

Na moje oko jest to całkiem widoczne.

PS. Dzięki za cynk o Invasion Warnings, nie miałem jakoś ostatnio czasu na Iksy, więc jescze nie sprawdziłem tych skryptów. Pewnie dopiero jak skończe Darkan'a to powrócę w otchłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cytat

Skrypt RRF dodał jeden plik: aaa.remove.rock.xml więc skorzystałem i uruchomiłem go pod edytorem skryptów i usunąłem wszystkie kamienie. Już się nie potykam o nie.

No właśnie, chyba go uruchomiłem ale po dłuższej chwili gry nie widzę różnicy. Jak to cholerstwo się dokładnie uruchamia? "r" i potem wybrać statek/bazę - hmm, powybierałem tam sobie coś ale jak mówię - zero różnicy. Hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem tu napisać o efektach. No więc ten skrypt z RRFa dużo mi widocznych efektów nie dał. Za to zarzuciłem jego pełną, osobną wersję, odpaliłem no i wreszcie spokój z wszelką drobnicą. Gdyby nie to, że niektóre asteroidy się raczej przydają to chętnie bym usunał i te największe bo to aż żal patrzeć jak te większe statki się łamią, próbując je wyminąć. Żenua z tym AI pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez "Za to zarzuciłem jego pełną, osobną wersję" rozumiesz [SCRIPT] Remove Rocks from Universe *UPDATED* to nie bardzo wiem o co ci chodzi. Oba pliki są prawie identyczne, powiedziałbym nawet że wersja skryptu z RRF jest nowszą wersją. Od czasu uruchomienia tego skryptu z RRF zwiedziłem prawie wszystkie sektory i żadnych kamieni już nie widziałem.

Narzekasz na asteroidy i AI pilotów. A byłeś w sektorze Aldrin? Tam to dopiero autopilot dostaje kociokwiku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, z racji, że jestem gdzieś tam w trakcie fabuły terran (z przerwami bo co chwila jest coś ciekawego do roboty gdzie indziej) to zarzuciłem sobie ATF Shipyard profilaktycznie. Do księżyca jeszcze nie doleciałem, więc nie wiem czy ta stocznia faktycznie tam jest, zakładam, że jest, ale jak na razie zauważyłem dwie rzeczy - podnienie reputacji u ATF do maksa - bzduuuuura jak jasna cholera. Ja chcę ręcznie jechać reputacje a nie mieć z automatu. Po kiego to do cholery dał. A drugim dość ciekawym objawem jest to, że teraz w ziemskich układach ugania się za mną ATF-owski Aegir z obstawą, cholera wie o co mu chodzi i czego ode mnie chce, ale co gdzieś tam wlece to ten się robi czerwony i ognia na mnie. Jak się z nim połączę i go przeproszę za użycie broni (żebym ja tak do cholery choć raz jakiejkolwiek borni na ATF użył :/) to się na chwilę robi normalny a po chwili znów czerwony i szarżuje. Czy to typowy objaw dla tego skryptu? :> Bo zarzuciłem ten skrypt, żeby sobie kiedyś tam Aegira kupić a nie, żeby owy Aegir się za mną uganiał jak dzięciął za kornikami po całym układzie słonecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podnienie reputacji u ATF do maksa - bzduuuuura jak jasna cholera. Ja chcę ręcznie jechać reputacje a nie mieć z automatu. Po kiego to do cholery dał.

To celowe. W poprzedniej wersji skryptu, nawet po skończeniu fabuły Terran i podniesieniu dzięki temu reputacji u ATF, nie mogłeś kupować w tej stoczni statków ATF. Reputacja ATF ma spory zapas jeszcze (pewnie Ego zostawiło sobie furtkę na przyszłe patche). Aby więc rozwiązać ten problem z reputacją, autor skryptu sztucznie podnosi ją na maksa. To jedyny w tej chwili sposób abyś mógł kupić statki ATF.

A co to za przyjemność by była gdybyś miał stocznię ATF, a statków w niej nie mógł kupować bo za niską miałbyś reputację. I do tego nie byłoby możliwości jej podniesienia.

Cytat

A drugim dość ciekawym objawem jest to, że teraz w ziemskich układach ugania się za mną ATF-owski Aegir z obstawą, cholera wie o co mu chodzi i czego ode mnie chce, ale co gdzieś tam wlece to ten się robi czerwony i ognia na mnie.

A to objaw RRF i głupiej reputacji u ATF. Ja też tak miałem, za każdym włączeniem RRF w sektorach ziemskich pojawiało się kilka Aegirów i Vali na czerwono. RRF ma opcję Dotacji, dzięki czemu za opłatą można zmienić nastawienie wrogów do siebie (czyli do gracza). Tylko że na te statki to nie działa. Płacisz, statki robią się niebieski, a po chwili znów czerwone.

Miałem tego dość, dlatego między innymi z tego powodu wyłączyłem RRF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

Co do Race Invasions to się z Tobą zgadzam, też chyba podziękuję.

RRF mam wyłączony, wystarcza mi IR i MBRR.

Brak Ci do kolekcji Xtrem mod+Pirate Patrols lub chociaż Hard mode +Pirate Patrols. Gorąco polecam, Yacek. 😀

Ja RI na razie dalej używam, bo od czasu do czasu trafia się fajna inwazja, z ciekawymi statkami do zdobycia. Np. ostatnio w Cloudbase SE pojawiła się flota Yaki- M2, 2xM1, kilka M7 i M6 i cała masa drobnicy. M7 Yaki widziałem wtedy po raz pierwszy na własne oczy i jednego udało mi się zdobyć. Podobna sytuacja była trochę później z Griffonem podczas inwazji Paranidian na jeden z Argońskich sektorów. Przy okazji, to chyba jedyny poza Aranem statek w grze, do którego mogą dokować TS'y 😀

W MBRR muszę trochę pokombinować z ustawieniami, bo po jakimś czasie w prawie każdym sektorze znajduję kilka(naście) M2/M1 różnych ras i przy takiej ilości złomu gra zaczyna mi coraz bardziej przycinać. Póki nie znajdę optymalnych, skrypt odinstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Race Invasions to się z Tobą zgadzam, też chyba podziękuję.

RRF mam wyłączony, wystarcza mi IR i MBRR.

Brak Ci do kolekcji Xtrem mod+Pirate Patrols lub chociaż Hard mode +Pirate Patrols. Gorąco polecam, Yacek. 😀

Ja RRF trzymam tylko i wyłącznie dla sił szybkiego reagowania. Inwazje i wszystkie inne bzdety wyłączone.

A co do RI - lecą też z tego powodu, że absolutnie nigdy, przenigdy po inwazjach nie został ani jeden statek. Jakby Add Bail na nie nie działał. Testowałem, ustawiałem przed inwazją 100% i nawet jeden zakichany odkrywca nie zostawał. Więc na grzyba mi coś, co mi nie daje zarobić? Ale na razie jeszcze siedzi, włączone inwazje Yaki.

Z tym modem od piratów to już się czaję od dawna. Ale jeszcze mi zostało co najmniej parę skryptów do wrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TS- mogą dokować do Promu Atmosferycznego, pisałem o tym.

MBRR w nowej grze zostawiłem na domyślnych ustawieniach, włączyłem tylko inwazje i wyłączyłem powiadamianie o małych inwazjach. Extra stacji Xenońskich nie włączałem i jak na razie jest OK, a nawet dużo lepiej niż w starej grze.

Widać mi gdzieś umknęło, na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że nie trawię ziemskich statków i praktycznie nigdy ich nie używam.

MBRR miałem na domyślnych ustawieniach i na początku też było ok ale po jakimś czasie w tych bardziej "bezpiecznych" sektorach zaczęła gromadzić się ogromna ilość dodatkowego sprzętu. Co jakiś czas wyłączałem i włączałem moda żeby usunąć cały ten złom ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Jak sobie z tym radzicie ?

Przy okazji, jakie % ustawienia NPC Bailing Addon stosujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...