Skocz do zawartości

Garść pytań nowicjusza


michal3588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu nastąpił mój pierwszy kontakt z X3: Terran Conflict i mam kilka pytań ;].

1. Jak naprawić statek??? Wiem jak naprawiać wychodząc ze statku ale to straaaasznie długo trwa.

2. Czy mógł by mi ktoś podać linka do poradnika do w/w gry???? Znalazłem w google ale same płatne;[

3. Czy da się jakoś szybciej podróżować między sektorami??? Nawet z "SETA"(czy jakoś tak) jest to strasznie nużące.

4. Auto celowanie jest trochu kulawe... Niby mam te pół auto celowania ale i tak ciężko cokolwiek trafić;] wyczytałem na forum, że potrzebuje bojowe mk II. I tu kilka pytań. Gdzie to kupić, ile to kosztuje i jak wygląda celowanie z bojowym mk II??

Edit:

5.Pobrałem skrypt "X3 map by Scorp" i mam pytanko. Jaki kolor na mapie oznacza jaką frakcję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FAQ#71

2. Instrukcja do gry, FAQ, FAQ misji fabuły i przeglądanie tematów na forum powinno wystarczyć. Obejdzie się bez poradnika.

3. Instrukcja do gry, szukaj Napęd Skokowy.

4. Mapa Scorpa i opcja szukania.

5. Zobacz na mapie Scorpa do sektora, otworzą się małe okna z opisem wszystkiego co jest w sektorze, zobacz w opisie do kogo należy i już będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś wyjątkowo ciemny jestem ale nadal nie potrafię zainstalować tego skryptu;[. Wiem, że mam użyć "Plugin Manager - Instalera" ale on nie chce mi wczytać pliku tekstowego(ni widzi go nawet). Mogę instalować tylko pliki .spk .xsp. Mógł by mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić co zrobić??? W kwestii modowania X3TC kompletnie zielony jestem i pomimo FAQ nie potrafię zainstalować tego "No Foga" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[MOD] Add 100k to Draw Distance- linki wygasły

Na to ni mamy wpływu, napisz w temacie tego moda na forum Ego, może autor moda wystawi go ponownie.

Lub użyj tego moda: MOD 500km Comm Range Mod

Cytat

EDIT: No Foga pobrałem z tego tematu http://xudb.pl/topic/633-nasze-skrypty-i-mody/

Plik ma być .txt, ale chyba nie chodzi tu o to że będziesz miał większy zasięg skanera tylko o to że w sektorach będziesz miał od razu widoczne wszystkie fabryki, bez ich wyszukiwania. Czyli usuwa "mgłę wojny".

Ale nie wiem, nie stosowałem nigdy.

Może ktoś kto go używa się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoFog usuwa wszystkie denerwujące mgławice i zwiększa odległość z której możemy dojrzeć różne obiekty do 100km, więc w każdym sektorze mamy idealną widoczność (tylko wizualnie, bo mapa i skaner dalej działają tak samo). U mnie działa bez problemu- zrobiłem folder "types" w folderze gry, wypakowałem do niego plik z tego archiwum i wszystko śmiga. Nie wiem dlaczego u Ciebie może nie działać. Może masz jakiś mod w plikach cat/dat, który zawiera w sobie tbackgrounds.txt ? Chyba, że rzeczywiście inaczej rozumiemy pojęcie "widzenia" 🤪

Add 100k to Draw Distance nie używałem ale można wywnioskować, że działa na podobnej zasadzie. Po prostu z większej odległości będziesz widział stacje, bramy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki ;]. Dlaczego moje statki nie chcą dokować w stoczni??? Zdobyłem na piratach tankowiec i myszołowa ale one zamiast zgodnie z rozkazem zadokować w stoczni krążą wokół niej ;[.Dodam, że sektor to Grand Exhange, stocznia to "Talediańska stocznia" a statek to Sęp Tankowiec i Myszołów. Z taledianami nie mam na pieńku i sam bez problemu dokuje w tej stoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie statek na myśliwiec??? Szukam statku dobrze zbalansowanego pomiędzy szybkością, siłą ognia i wytrzymałością. Obecnie latam statkiem Susanowa(zdobyty na piratach chyba ;]) ale ma on tylko jeden slot na osłony;[. Jaki najlepiej statek wybrać na moim poziomie (ok. 6-7 mln. cr.)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki polecacie statek na myśliwiec??? Szukam statku dobrze zbalansowanego pomiędzy szybkością, siłą ognia i wytrzymałością. Obecnie latam statkiem Susanowa(zdobyty na piratach chyba ;]) ale ma on tylko jeden slot na osłony;[. Jaki najlepiej statek wybrać na moim poziomie (ok. 6-7 mln. cr.)???

Nie da się tak jednoznacznie określić, wszystko zależy od konkretnych upodobań. Ja miałem sporo frajdy latając Susanową albo Mambą Raider, słabiutkie osłony ale przy tej prędkości (264-266 m/s) można było robić wszystko.

Najbardziej wyważone są statki Argonów i Paranidnian, więc jeśli szukasz średniaków to wybierz coś z ich oferty 😁 Musisz mieć na uwadze, że te mocniejsze ciężkie myśliwce (czasem nazywane M3+), np. Kea, Eclipse, Medusa, itd są sporo wolniejsze od tych podstawowych. Na przykład podana przez Yacka Kea osiąga zawrotną prędkość 109 m/s (pewnie ktoś zaraz wspomni o mechaniku z Marauadera ale to w pewnym sensie cheat, więc pomijam 😀 ) i jako taki osobisty statek do wszystkiego może się nie spisywać zbyt dobrze.

Jeśli masz odpowiednią reputację u Paranidian to wypróbuj Medusę. 100MJ osłon, dobre uzbrojenie i przyzwoita (143 m/s) prędkość. No i wygląda całkiem fajnie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

podstawowych. Na przykład podana przez Yacka Kea osiąga zawrotną prędkość 109 m/s (pewnie ktoś zaraz wspomni o mechaniku z Marauadera ale to w pewnym sensie cheat, więc pomijam 🤪 ) i jako taki osobisty statek do wszystkiego może się nie spisywać zbyt dobrze.

Zdziwisz się, ale sprawdza się znakomicie. Uzbrojona w GP poradzi sobie i z drobnica i większym wrogim statkiem. I w początkowej fazie gry jest OK. No może po za Blastclawem Prototypem, bo ten to też niezłe ziółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

podstawowych. Na przykład podana przez Yacka Kea osiąga zawrotną prędkość 109 m/s (pewnie ktoś zaraz wspomni o mechaniku z Marauadera ale to w pewnym sensie cheat, więc pomijam 🤪 ) i jako taki osobisty statek do wszystkiego może się nie spisywać zbyt dobrze.

Zdziwisz się, ale sprawdza się znakomicie. Uzbrojona w GP poradzi sobie i z drobnica i większym wrogim statkiem. I w początkowej fazie gry jest OK. No może po za Blastclawem Prototypem, bo ten to też niezłe ziółko.

Chodziło mi o prędkość. Statek do wszystkiego = trochę walki, trochę odkrywania sektorów, różne misje, itd. Przy 109 m/s szlag by mnie trafił zanim bym gdziekolwiek doleciał, nawet w obrębie jednego większego sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mani, to było w XTM-ie, w TC nieco zbladła, ale i tak się nieźle trzyma.

Prowler, o napędzie skokowym słyszał? Kto tam lata długodystansowo bez niego. Wiem, ciężko kupić, ale mając Keę to i warto mieć Napęd skokowy i kickać, kickać ile wlezie.

Toć piszę też 🤪

Cytat

nawet w obrębie jednego większego sektora.

Czasem trzeba dolecieć do stacji żeby coś w niej kupić/wziąć misję/zatankować/obronić przed wrogiem/itditp.

Ale jak pisałem wcześniej, wszystko kwestia upodobań. Po prostu wybierając statek dla siebie staram się nie schodzić poniżej tych 140 m/s. Kea do czystej walki jest jak najbardziej ok (niedawno był temat o niej i pisałem, że bardzo ją lubię) ale jako taki osobisty statek wybrałbym coś innego (np. Medusa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba mieć odpowiednią reputację u rasy, u której chcemy ich kupić. Jeśli masz takową, to zadokuj statek z możliwością przewożenia Marines i posiadającym System Podtrzymywania Życia w ładowni, oraz odpowiednia ilością wolnej przestrzeni ładunkowej w Placówce Wojskowej i przy pomocy opcji Handlu kup ich.

Statek musi być przynajmniej klasy TP lub większy. Do M3 nie kupisz Marines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...