Skocz do zawartości

Wielkości statków.


gchojna1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy link na forum Egoseftu - zawiera grafiki ze zdjeciami statków w proporcjach. Można sobie porównać wielkości statków. Dodam że niejeden bedzie zaskoczony (ja byłem).

Nasuwa sie dygresja - skoro statki Boronów sa tak nieproporcjonalnie wielkie to powinny mieć wieksze ładownie, wiekszą ilość dział, byc wolniejsze itd.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=244972

A tu link widoku bocznego jakkby ktos miał problem z poprzednim linkiem

http://img6.imageshack.us/img6/5800/comparisonside.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki Borońskie są imho najładniejsze w całej grze. Zwłaszcza TL. Bardzo żałuję że nie ma w grze większej możliwości adaptacji kadłubów. Brałoby sie taki kadłub statku co sie człowiekowi podaba i dzieliło dostępne w nim miejsce na silniki, uzbrojenie, osłony, ładownie itd. I w zalezności od tego statek miałby taką prędkość, osłony siłę ognia.

Jak sie wam taka koncepcja podoba ?

No i jeszce jak sie juz tak rozmarzyłem to fajna by była możliwość strzelania w sekcje silnika (statek staje) i odstrzeliwanie wieżyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo żałuję że nie ma w grze większej możliwości adaptacji kadłubów. Brałoby sie taki kadłub statku co sie człowiekowi podaba i dzieliło dostępne w nim miejsce na silniki, uzbrojenie, osłony, ładownie itd. I w zalezności od tego statek miałby taką prędkość, osłony siłę ognia.

Jak sie wam taka koncepcja podoba ?

Mnie bardzo, powiem więcej, to jest chyba jedna z pierwszych rzeczy o jakich pomyślałem, zastanawiając się dawno temu nad tym jak powinno wyglądać X4.

Do tego po zakupie kadłuba, jak również po każdym dokowaniu na stacji, chciałbym widzieć ładownię jako jej graficzny obraz. To znaczy nie jakieś tekstury, tylko widok prostokąta z wydzielonymi miejscami na silnik, osłony, broń i przestrzeń ładunkową. Wtedy wiedziałbym że to co mam w przestrzeni ładunkowej to mogę sprzedać, a broń zainstalowaną w slotach już nie. No chyba że chciałbym ja wymienić na inną. Ileż razy gdy na przykład znalazłem jedną sztukę broni takiej jaka miałem zainstalowaną na statku, po sprzedaniu jej okazywało się że sprzedałem broń, którą miałem zainstalowaną, a ta znaleziona nadal obija się w ładowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też o tym sobie marzyłem graficzny obraz statku gdzie widać ładownie i ile czego wzgledem jej zajetości itd.

A sprzet zamontowany nie powinien byc widoczny w ładowni. Może byłoby lepiej jakby statek standardowo uzbrajać w fabryce za opłatą a nie z kabiny w kosmosie.

No i pilot jako mały ludzik którego by sie "kupiło" jak marinesa ale to juz nie koniecznie.

No i mogliby poprwić dwie durnoty które mnie najbardziej denerwują.

1 Atakuj stację dla dużego statku - statek podlatuje do stacji, ZATRZYMUJE SIĘ i wali z najmocniejszego bo przecie nic do niego nie strzela to po co manewruje zeby sie o coś rozbic ?

2 Wychodzenie z bramy przez kilka dużych statków - efekt wiadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na jednej ze stron znalazłam skale statków którymi możemy "pośmigać" w X 3 TC. Widziałam gdzieś że ludzie się pytali, a skoro ich nie mamy na naszej stronie to czemu by tego nie zamieścić na naszym forum. Jeść nie woła, a przydać się komuś może. Myśliwców oczywiście tutaj nie znajdziecie 😎, są zaznaczone statki od klasy M6 wzwyż.

Spoiler

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę jeszcze tą drugą wersję, w 3 rzutach z legendą 😎

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Argon Ships
1. Titan M2
2. Colossus M1
3. Mammoth TL
4. Cerberus M7
5. Minotaur M7M
6. Griffon M7

OTAS Ships
7. Boreas M2
8. Aquilo/Sirokos M7M

Boron Ships
9. Ray M2
10. Shark M1
11. Orca TL
12. Thresher M7
13. Kraken M7M

Split Ships
14. Pyton M2
15. Raptor M1
16. Elephant TL
17. Panther M7
18. Tiger M7
19. Cobra M7M

Paranid Ships
20. Odisseus M2
21. Zeus M1
22. Hercules TL
23. Ares M7M
24. Deimos M7
25. Agamennon M7

Teladi Ships
26. Phoenix M2
27. Condor M1
28. Albatross TL
29. Shrike M7
30. Gannet M7M

Xenon Ships
31. K M2
32. J M1
33. Q M7

Pirate Ships
34. Brigandine
35. Galleon
36. Carrack

Yaki Ships
37. Akuma M2
38. Hoshi M1
2. Shuri M1
5. Senshi M7M
4. Akurei M7
24. Kariudo M7

Terran Ships
40. #Deca CPU ship
41. Osaka M2
42. Tokio M1
43. Mobile Mining Base Ship TL
44. Atmosferic Lifter TL
45. Yokohama

ATF Ships
46. Valhalla M0
47. Odin M1
48. Woden M1
49. Tyr M2
50. Aegir M7
51. Skirnir M7M

Kha'ak Ships
52. Destroyer
53. Carrier

Goner Ships
54. Ozias
55. Aran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Standardowym wyposażeniem skafandra pilota jest metrówka. Możesz więc użyć jej i zmierzyć wszystkie statki.

Jeśli, będziesz miał wybrakowany skafander, bez metrówki, możesz zmierzyć statki krokami.

W Galerii na Mamucie jest obraz "Porównanie statków", ma on jakąś podziałkę (chyba co 200 metrów), może to ci pomoże.

Wymiary statków nie są nigdzie podane, więc nie znajdziesz takiego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co prawda nie dotyczy statku a wrót na jednym z obrazków, do którego link dał gchojna1 widnieje teran gate, tyle że w sektorze ziemi niema wrót a akcelerator trans orbitalny, więc, gdzie można w grze spotkać to urządzenie czy w TC ono wo gule jest czy może w innej części je spotkam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2013 o 23:35, HYZIO napisał:

Pytanie co prawda nie dotyczy statku a wrót na jednym z obrazków, do którego link dał gchojna1 widnieje teran gate, tyle że w sektorze ziemi niema wrót a akcelerator trans orbitalny, więc, gdzie można w grze spotkać to urządzenie czy w TC ono w ogóle jest czy może w innej części je spotkam .

Terran Gate znajduja sie w sektorach Aldrin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2013 o 00:03, FSEbola napisał:

Terran Gate znajduja sie w sektorach Aldrin

W sektorze Aldrin znajdują się Akceleratory Trans-orbitalne. W pozostałych sektorach Aldrin znajdują się normalne Bramy Skokowe. Bramę, o którą pytał HYZIO, pomagamy budować Terranom w trakcie fabuły Aldrin Expansion w TC. Łączy ona sektor Neptun z sektorem Ziemski Nieznany 2 (w AP jest to sektor Althes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, czyli jak wrócę do grania w TC to postaram się dostać tę fabułę, bo na Profilu (Ten pierwszy profil )Terrańskiego obrońcy chyba jest . Dostęp do ziemi mam gł fabuła ukończona i kilka innych też, ale, zanim wrócę do TC to muszę 2 i Reuniona zrobić i może terranie dadzą mi resztę adresów do siebie, bo z tego co widzę to wszystkich mi nie dali . Apropo AP czy w AP mogę wykonywać fabułę po stronie Ziemian \ Terran . ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...