Skocz do zawartości

Przegięte statki:


gchojna1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. A kto Ci każe ich używać? Nie podobają się, zapomnij o nich.

2. Do tego wcale nie są bez celu dodane:

Robiłeś fabułę HUB? Tam bez Mistrala Superfrachtowca się nie obejdzie, a raczej bez floty takich statków.

To samo dotyczy Springblossom-a, idealnie nadaje się do sektorów ziemskich. Ogromnych, bez możliwości wykonywania skoków (czysta gra). Jest mocny szybki. Choć z tego co zauważyłem to stracił sporo ze swojej mocy. Kiedy pierwszy raz go dorwałem grając na patchu 1.2 to nasunęło mi się porównanie z Mantisem z XTM-a. Kiedy dorwałem go drugi raz w nowej grze po instalacji patcha 2.0 to już nie był ten sam statek. Zresztą ja go nie używam. Grając z IR miałem ich dziesiątki porzuconych w Ziem. Nieznany 3, wszystkie trafiały po naprawie do stoczni, niezły zarobek miałem 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przegięte statki:

i zwłaszcza -

Springblossom

Nieproporcjonalnie lepsze od konkurencji. Zbyt dobre.

Nie pozostawiają wyboru. Trzeba ich używać. W takim razie po co tyle innych jednostek?

Nie powinno ich być w grze. Gra byłaby lepsza bez nich.

Hmmm, ja sam mam w swej flocie bojowej (1xValhalla, 2xTyr, 2xOsaka, 8xVali, 20xFenrir, 5xSpytfire) tylko jednego Springblossoma i wykorzystuje go do zwiadu.

Springblossom nie nadaje się też na statek do floty bo jest za szybki, ma słabe osłony i jego wieżyczki przy jego prędkości mają problemy z celnością.

Cytat

Mistral

Mistral Super Freighter

Po prostu pojemny TS z działkami za 1,5mln.

Cytat

1. A kto Ci każe ich używać? Nie podobają się, zapomnij o nich.

W pełni się zgadzam 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 to gra dla jednego gracza, gdzie kazdy moze kompletowac flote jaka mu sie podoba. Ja tez nie lubie przepakowanych uber-statkow terran. Jedyne co mozna zrobic to jak mowi Yacek, nie latac tymi statkami. Z drugiej strony w grze nie wystepuje tak duzo tych springblossomow i mistarali. Ja dla przykladu calkowicie olewam w grze terran, nie zagladam do ich swiata, a jak sie ktorys nawinie na drodze to niszcze go. Ot taki odwet za springblossomy i inne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nieproporcjonalnie lepsze od konkurencji. Zbyt dobre.

Nie pozostawiają wyboru. Trzeba ich używać. W takim razie po co tyle innych jednostek?

Dlaczego "trzeba" ? Przecież mamy wybór. Osobiście nigdy nie używałem ani ziemskich ani OTASowskich statków, a gram w TC już od dobrych paru miesięcy. Każdą z fabuł można przejść używając tych "normalniejszych" statków, HUBa również.

Cytat

Nie powinno ich być w grze. Gra byłaby lepsza bez nich.

Dobrze że są. Źle że twórcy zapomnieli o odpowiednim zbalansowaniu poszczególnych jednostek. Wystarczy spojrzeć na statystyki statków, które znamy już z Reunion i na te nowe, które pojawiły się w TC i od razu widać różnicę. Zawsze (aż do Reunion) było tak, że każda z ras miała inną specjalizację (tarcze, ładownia, prędkość, itd) ale na dobrą sprawę były sobie równe. W TC nastąpiło jakieś pomieszanie z poplątaniem i pojawiły się jednostki w ogóle nie pasujące do tych znanych nam realiów. Może komuś brakło pomysłów albo po prostu nie było kogoś kto by nad tym jakoś zapanował, nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci każe ich używać? Nie podobają się, zapomnij o nich.

To nie tak - duza przyjemność z gry to ciagłe kombinowanie jak najlepiej wyjść na swoje. No i jak człowiek jest dobry w tym kombinowaniu to odkrywa taki statek ale duma i przyjemność sa na chwilę - potem sie okazuje że przekombinował i zamiast zyskac coś stracił.

Świadoma rezygnacja to tak jakbyś rezygnował z dobrego zarobku którego długo szukałeś - kompletne zaprzeczenie istoty tej gry (jeśli rozumiecie o co mi chodzi.).

Dobrze zbalansowana gra to był Reunion 1.4 - tam zawsze było coś za coś. Troche jak w życiu. A z takim Springblossom to nie musisz z cegos rezygnować żeby mieć tą niebywałą prędkość. W tym statku masz i niebotyczną prędkość i ładowność a nawet w miarę przyzwoite uzbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Świadoma rezygnacja to tak jakbyś rezygnował z dobrego zarobku którego długo szukałeś - kompletne zaprzeczenie istoty tej gry (jeśli rozumiecie o co mi chodzi.).

Świadoma rezygnacja to umiejętność panowania nad sobą, a nie uleganie instynktom.

Cytat

Dobrze zbalansowana gra to był Reunion 1.4 - tam zawsze było coś za coś.

A potem pojawił się patch 2.5 i zburzył równowagę dodając Hyperiona.

Również XTM-em zaburzył tę równowagę. To w nim właśnie pojawiły się mega statki, Bazyliszek, Mantis, czy choćby Seth.

Ale jakoś nikt nie narzekał. Wręcz przeciwnie.

Cytat

W tym statku masz i niebotyczną prędkość i ładowność a nawet w miarę przyzwoite uzbrojenie.

Wsiadasz, latasz i po jakimś czasie okazuje się że:

Osłony ma takie jak marny Centaur.

Ładownia wcale nie jest taka spora, szczególnie jak się go uzbroi i weźmie zapas amunicji.

Uzbrojenie ma w wersji prototypowej, nieco słabsze niż obecnie używane przez ziemian, więc jego siła ognia wcale nie jest aż tak ogromna. Do tego uzbrojenie ziemskie jest przereklamowane.

Rakiety - wiadomo, tylko ziemskie.

No i ta prędkość. W walce to ona więcej przeszkadza niż pomaga. Lecisz, bierzesz statek na cel, palec na spuście, czekasz aż znajdzie się w zasięgu ognia. Nagle. Gdzie on się podział? No tak, mam go za plecami, trzeba zawrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje wam sie ta prędkość zupełnie z kosmosu dla M6? W warunkach kiedy chyba każdy inny M6 lata grubo ponizej 200 ? Jakby mu dali np 230 to juz by było dużo na ta klasę statku. - zdecydowanie tyle powinien mieć.

Jakie macie zdanie - z jaką prędkością powinien latać ? Może mała ankieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś sektor Aldrin? Jak dla mnie to ta prędkość jest jak najbardziej uzasadniona w tym sektorze.

Należy pamiętać że Aldrin była odizolowaną kolonią. Tworzyli statki tylko na potrzeby własnej kolonii, dlatego są takie szybkie. A ten statek spełnia tam rolę transportowca. W kolonii nie ma statków klasy TS/TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springblossom nie jest taki dobry przez tą prędkość się mi tylko rozbijał o stacje w misjach obrony albo innych w pobliżu stacji. 🤪 Działając w ramach skrzydła. A w walce i tak sięwszyscy wrogowie nastawiają aby za wszelką cenę zniszczyć jednego z nich więc ciężko, aby wszstkie 3 lub 4 przetrwały w walce z duża ilościa przeciwników. Dlatego ze względu na fatum nad nimi wiszące i wielkie trudności w ich uzbrajaniu zrezygnowałem z tych statków. :/

Khackie korwetry aby uzbroić do pełna to zajmuje chyba jeszcze więcej czasu, ale się nie rozbijają ;]

Nie wiem, czy w ogóle jakiś statek jest przegięty... Jeśli już to może jego uzbrojenie czy osłony? Może Osaka? z PPO to prawdziwy killer M1/2. Swoją drogą każdy M7 i większy z poleceniami MARS jest przegięty (z tym, że niektóre sięwyróżniają np. tygrys). 😁

///edit: RE na post poniżej: tak, ja mówię o statkach, którymi nie latam. ;] Nie miałem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No skoro mówimy tutaj po " Przeginaniu " to ja dołączam się 🤪 Moim zdaniem Valhalla jest zdecydowanie za Duża, tym bardziej że jest sklasyfikowana jako M2. moim zdainem powinien ten statek być przypisany do M1 czyli lotniskowców i bardziej uważam go za Super Lotniskowca niż super Niszczyciela ( Panernika ).

Skoro są M1 - Lotniskowce, M2 - Niszczyciele to czemu nie można zrobić M3 lub M0 i Valhalle sklasyfikować jako Batteship - Pancernik albo Krążownik.

Ostatnio przeglądałam internet a dokładniej to statki i zawsze sądziłam że Niszczyciele mówię o statkach nawodnych 😁 to sądziłam że niszczyciel to jest największy statek i najgroźniejszy 😀 a to takaaaa mała płoteczka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Valhalla była kiedyś M1 (XTM) ale ludki z Ego chciały być oryginalne i tak z lotniskowca (którym de facto jest) stała się niszczycielem, ale komu to przeszkadza?

No nie myśl że ja narzekam 🤪 Po prostu uważam że jest nieodpowiednia klasyfikacją siły pomiędzy statkami klasy M2 bo jak Tyr lub Boreas mógłby rywalizować z Valhallą? To tak samo jak statek klasy M6 Mógłby rywalizować z statkiem klasy M1 lub M2 ? I nie wliczam Hyperiona bo wiem że Hyperionem możecie zniszczyć nawet samą Valhallę 😁 Ale generalnie rozchodzi mi o równomierne rozporządzeniem sił statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to wyszło, bo twórcy postanowili wrzucić wszystko do jednego kosza 🤪 Przy okazji, Boreas miał być niby lekkim niszczycielem (według opisu w grze), a statystyki ma lepsze od większości tych standardowych. Ciekawe czy XTM dla TC to jakoś pozmienia i wprowadzi nowe klasy okrętów 😁

Podobnie wygląda sprawa z bronią. Kiedyś mieliśmy wersje Alpha/Beta/Gamma różnych typów, dawało to dużo więcej możliwości i miało spory wpływ na wybór statku. Teraz większość może używać dokładnie tych samych typów broni co inne i według mnie spłyca to dosyć znacznie ten aspekt gry. Nie mówiąc o tym, że niektórym statkom dostało się przez to po czterech literach 😀 Np. Python, od zawsze miał mniej dział niż inne ale mógł używać Gamma PPC, co dawało niezłego kopa. Teraz wszystkie niszczyciele mogą używać tych samych PPC, a Python dalej ma tylko 28 dział. Jakoś średnio im wyszły te uproszczenia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To tak samo jak statek klasy M6 Mógłby rywalizować z statkiem klasy M1 lub M2 ? I nie wliczam Hyperiona bo wiem że Hyperionem możecie zniszczyć nawet samą Valhallę

Statkiem klasy M6 (niekoniecznie Hyperionem) można skasować prawie każdy inny statek w grze włączając w to M1/M2 🤪 Wszystko zależy od taktyki i nie chodzi mi tu o używanie rakiet (to zbyt proste 😁 )

Cytat

No nie myśl że ja narzekam

Nigdy w życiu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...