Skocz do zawartości

Skrypt Xenon Border Conflikt


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie ten temat z forum Ego: Przygraniczne konflikty Xenońskie.

Skrypt jak i spolszczenie jest dostępny w Spolszczenia skryptów pozycja 40.

Nawiasem mówiąc jest dostępna wersja 1,52 skryptu.

Ktoś go instalował już?

Ja dopiero teraz, po odkryciu 99,9% sektorów i postawieniu we wszystkich sektorach satelitów (no prawie we wszystkich, bo część już straciłem), zdecydowałem się na instalację skryptu. Pierwsza inwazja w trakcie, Xenoni przejęli Nieznany sektor znajdujący się za ich sektorem 534.

Lecę go odbić, gdybym się długo nie pojawiał to może zorganizujecie wyprawę ratunkową? 😆

Choć nie sądzę by była potrzebna, siły wroga mizerne (J, P, 3xL, 3xLX).

Dużo gorzej wygląda sektor 547 (mam przejęty sąsiedni 347). Jest tam z 30xJ, 30xK, 30xQ i nie zliczone ilości drobnicy. Nie wiem czy to sprawka tego skryptu, czy Xenki zbierają siły by odbić sektor 347. Aż boję się lecieć do tego sektora, nie wiem czy da się tam latać, przy takiej ilości statków to mogę mieć taki pokaz slajdów, jakiego nigdy jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Okazała się zbyteczna: J przejęte, do tego dwa L. Wszystko już się leczy w Aranie. Reszta poszła do piachu. najgorzej było ze stacja Xenków, ustawiła się pomiędzy czterema asteroidami i podlecieć do niej było ciężko. Ale w końcu stanąłem na granicy zasięgu dział i rozwaliłem. Przy okazji zbierania pozostałości zagarnąłem też free ships Sokoła Zwiadowcę, tego wypaśnego w osłony (2x125MJ). Cóż teraz to już nic mi po nim, pójdzie na żyletki. Sektor odbity, Stacja Handlowa postawiona, więc przejęty. Czekam na kolejna inwazję Xenków. W wolnej chwili zobaczę do sektora 547.

\\EDIT: Zobaczyłem do sektora 547. Takiego pokazu slajdów to w życiu nie widziałem. Na szczęście rozświetliłem wcześniej sektor kilkoma droidami zwiadowczymi co spowodowało rozproszenie zgrai xenońskiej. Skoczyłem Seth-em w możliwie najmniej czerwone miejsce. Moim celem było w zasadzie tylko sprawdzenie jak gra będzie się zachowywać przy takiej ilości statków na moim kompie. No ale skoro już tam byłem... 😆

Do tego Xenki sami się prosili, ledwo się pokazałem, a ze wszystkich stron ruszyli na mnie. Wziąłem najbliższego J na celownik (ciężko było) i jak tylko znalazł się w zasięgu zaczęła się kanonada. Niestety, pokaz slajdów to jeszcze nie był koniec, jak xenki zaczęły siać rakietami w moim kierunku to nawet muzyka dostała czkawki. Ale udało się, jeden J zniszczony (poddał się, ale nie było szans na przejęcie go), a ja na resztkach osłon wyskoczyłem z sektora. Jeszcze tak ze 100-150 razy i sektor będzie czysty 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcialam Stwierdzic ze ( do El Dara ) nie tylko ty masz takie wrazenie ale ja tez i mam nadzieje ze wiekszosc ludzi dlugo walczacych z xenkami i innym talatajstwem ma to samo wrazenie ,

i mam nadzieje ze tak pozostanie 😆

ja zaczelam gre z tym scryptem ale narazie nic sie nie dzieje 😆 zreszta dopiero zaczelam grac na NH a mam takie skrypty 😆 kture napewno nie ulatwiaja bo ustawione na max 😆 hihihihi czasami to nie wiem gdzie uciekac hihihihi.

BSE

BBS Extras

BBS Ofefers

Deadhmaatch Arena redux

litcube Kha'ak\xenon invasions

oczywiscie gildie

overtune BBS

race military

race response fleets final

SEC

Xennon boilder conflicts

xennon migration

Yaki armada

to wszystki jakie mam 😆

Jak cos niepotrzebne to Plis napiszcie co mam zle i co dodac a co usunac

ale z usuwania nie bede zadowolona bo i tak troche cienkawa ta gra 😆 nic sie nie dzieje a wszystkie mozliwe Scrypty mam na Extreme 😆

Z pozdrowieniami Joanna 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

Szukając potrzebnych informacji o profilach z najwyższymi poziomami trudności na któtych mona rozpoczá nowá gré natrafilem na ten temat również mnie interesujący. Czyli mianowicie mod'y wzbogacajace. 😆

Ale pokolei. Jako, że jestem nowym użytkownikiem tego forum wypadalo by sie przedstawić i coś o sobie napisać. Na imię mam Bartek od niedawna mam 26 lat, od kilku lat mieszkam sam, troszke daleko od domu. Jednak mój stosunek do gier jeszcze sie nie zmienil. Jestem, można powiedzieć, weteranem symulatorów kosmicznych (ukończylem większość tytulów o podobnej tematyce, rozpoczynając swą przygodę z FreeSpace'm), a także lubuje się w strzelankach wysokich lotów, takich jak BattleField 2142 który jest już na moim pulpicie od dobrego roku. Jednak z powodu braku internetu (od pewnego czasu) zawiesilem wojny lądowe i przenioslem sie w przestrzeń kosmiczną.

Na X3 (tylko podstawa + patch 2.5) mam już jakieś 19 dni gry spory samowystarczalny kompleks fabryk (42 fabryki do produkcji broni i oslon) i przygotowane podloże na dwa kolejne kompleksy w dwóch innych sektorach. Gram na Latwiźnie z fabulą (co uważam za swój najwiekszy bląd, zachęcilo mnie zdanie "stwóż wlasną flotę"), jak na razie do mojej floty należy Smok, Centaur, Nemessis (znaleziony na cmentarzysku wraków w raz z innymi cudami, których jeszcze nie ruszylem - misje Bala Gi), 5 różnych M3, 4 różne M4 (w tym jeden xenoski), które patrolują sektor z kompleksem, ten elitarny patrol stworzylem szukajac idealnego transportu wiec wszystkie maja nieliche uzbrojenie. Zwyciezca zostal splicki skorpion oslona 1x5, predkosc 257, 4xWEP i 2xAC (treba robic sporo uników ale sila ognia jest niszczaca). Z fabulą niestety sie zgubilem, po wykonaniu 4 czy 5 misji skupilem sie na tworzeniu potegi finansowej aby móc oczyścić wszechświat z robactwa, które go niszczy. Niedlugo ukończę zbrojownie i rozpocznę oczyszczanie od sektorów pirackich. Jak już z nimi skończę planuję rozstawić sieć stacji handlowych i doków i na tym trzepać siano aby zgromadzić flotę przeciwko Xenonom.

Niestety jednak choć ze strony finansowej jestem spelniony to moja potrzeba niszczenia nieprzyjacielskich statków kosmicznych jest nadal niezaspokojona. Wina oczywiście tkwi w poziomie trudności, dlatego też rozpoczolem nową grę jako: bankrót zabójca (szkoda że kobietą) aby przeciwników byo więcej i ogólnie żeby nieszlo tak gladko. Z kolei rozpoczęcie nowej sesji nasunelo mi pomysl na urozmaicenie troszku i tak już wielkiego wszechświata.

Tak że wracając do początku, proszę was drodzy i doświadczeni piloci abyście polecili mi kilka najleprzych mod'ów i skryptów, które nie będą tworzyly za dużo konfliktów między sobą, a za razem są na tyle dopracowane, że nie będą stwarzać nieprzyjemnych sytuacji, typu powrót do windows, niewidzialne stację, znikajace obiekty itp. Czytając znajdujące sie na forum posty zdecydowalem sie na Xtended Mod i na Xenon Border Conflict (zwiększający jak rozumiem ilość xenońskiego robactwa do zniszczenia ]😆 ) jednak chcial bym uslyszeć propozycję osób znających temat na wylot o co jeszcze raz proszę.

P.S.

Sorki za nie twozenie nowego tematu, jeśli takowy powinienem stworzyć ale moje pytanie raczej pasuje do ogólnej dyskusji.

Pozdrawiam ELO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Powinienes byl zalozyc nowy temat na to pytanie 😆

Jesli chodzi o wybor modow to moge polecic ci nastepujace mody:

- Xenon Migrations. Dodaje xenonskie bandy migrujace miedzy swoimi sektorAMI. Mozna ustawic poziom trudnosci od latwego (bedzie latac tylko (3-4 m5 lub lub m4) do hardcore gdzie bedziesz mial takich przeciwnikow, ktorzy beda czyscic kazdy sektor na swej drodze.

- Litcube Khaaak xenon invasions. Podobny skrypt do powyzszego, dodaje nwazje.

- Pirate Guild oraz Yaki Armada. Implementuje bardziej zorganizowane zachowanie piratow.

- Race Response Fleets. Dodaje floty obronne ras.

Niewiem czy nie bedzie robic zaden "bigos" jesli uzywasz na raz Xenon border conflicts + Migrations+Litcube.

Przetlumaczone wersje skryptow masz tutaj

http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/

Zas tu masz biblioteke skryptow w jezyku angielskim.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=96340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blantas: szkoda że tych cudów ze złomowiska nie ruszyłeś, a przynajmniej Jachtu Hyperiona. Ten statek to w czystym X3 jest super.

Jeśli zaczynasz nową grę i lubisz zadymy to zamiast Bankruta Zabójcy polecam Wroga publicznego.

A co do tematu, to skrypt Border Conflict trochę dziwnie u mnie działał (bo poszedł na razie w odstawkę, za jakiś czas gdy znów będę grał w X3 zainstaluję go jeszcze raz). Po wyczyszczeniu sektora Nieznany (pisałem o tym kilka postów wcześniej) długo czekałem bez żadnego efektu na kolejną inwazję. W manualu przeczytałem że jest też kasa za zniszczenie stoczni. Ponieważ takowej nie było w sektorze, który sprzątałem, przy pomocy mapy Scorpa poszukałem i znalazłem ją w sektorze Xenońskim 596. Wybrałem się tam małą flotą, sektor wyczyściłem, zniszczyłem stację Xenków, ale stoczni ruszyć nie mogłem. Stocznia widmo. Pozbierałem więc co udało się przejąć i wróciłem do siebie (sektor 347). Przez przypadek zostawiłem tylko OTAS Castrum, który miał wydane polecenie "Atakuj..." i wskazaną stocznię. Po jakimś czasie dostałem wiadomość że zadanie wykonane. Sprawdziłem, faktycznie stoczni już nie było. Ale na kolejną inwazję jakoś się doczekać nie mogłem, mimo że czekałem dłużej niż na pierwszą po zainstalowaniu skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, za informacje w poniedzialek rozpoczne nowa przygode. Bo jak na razie jako pirat (kobieta) stworzylem juz maly oddzial superfrachtowcow (doklaniej 5 glownie boronskich) i jakis M3 sie poddal.

Niestety Wroga publicznego nie mam w dostepnych profilac (ale sprawdze jeszcze raz bo teraz juz nie jestem pewien).

Zas Jachtu Hyperiona wlasnie odcholowuje (troche to trwalo zanim po niego wrucilem) nie moglem go tez przejac. A rzeczyiscie szkoda.

Pozdrawiam.

Dam znac jak mi poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...