Skocz do zawartości

Łączenie fabryk


ThePravator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy.

Mam farmę pszenicy M i Destylarnie wódki połączone w kompleks węzłem.

Ponieważ farma produkuje mało pszenicy postanowiłem kupić drugą i postawiłem obok tej dołączonej do węzła.

I mimo że czytałem instrukcję przeglądałem forum egosofu to nie znalazłem odpowiedzi jak można dołączyć nową fabrykę do istniejącego już węzła.

No chyba że nie można albo można tylko dwie fabryki mieć w węźle.

Podpowiedzcie mi proszę co mam robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko pamietaj, ze odleglosc dolaczanej fabryki od wezla nie moze byc wieksza niz 20km. ALe mozna robic pewien myk 🤪:

Jako ze wezel mozesz postawic tez w odleglosci maksimum 20km od kazdej z fabryk, to kupujesz dwie "luzne" fabryki, stawiasz je w odleglosci mniejszej niz 40km od wezla, laczysz je w kompleks tak, aby jego wezel byl w odleglosci mniejszej niz 20km od wezla starego kompleksu. Teraz laczysz obydwa kompleksy i dzieki temu masz kompleks z niektorymi fabrykami oddalonymi od siebie nawet o ok. 60km.

To jest taka porada na przyszlosc, gdyby ktos za bardzo oddalil fabryki, to zeby wiedzial, jak potem polaczyc wszystkie w jeden kompleks, tworzac wpierw minikompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam od siebie. Gdyby komuś podane w kilometrach odległości nic nie mówiły. Stawiając fabrykę w sektorze jest ona na mapie sektora reprezentowana przez ikonę zamknięta w kwadracie o boku około jednego centymetra. Aby połączyć w kompleks dwie fabryki, czyli dwa takie kwadraty, nie mogę one być od siebie dalej niż w odległość równej temu kwadratowi. Ja aby ułatwić sobie stawianie kompleksów dostawiam drugą fabrykę przysuwając ją do pierwszej tak, aby boki kwadratów je reprezentujące stykały się ze sobą. Następnie naciskam klawisz Insert, aby zobaczyć ich wzajemne położenie w stosunku do płaszczyzny ekliptyki. To też ważne bo jeśli w pierwszym widoku będą się stykały, to w stosunku do płaszczyzny ekliptyki, jedna może być nad płaszczyzną, a druga pod w bardzo dużej odległości od siebie i to uniemożliwi ich połączenie. Dopiero jak i w tym widoku są one dostatecznie blisko siebie potwierdzam zamiar wybudowania drugiej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

1. Witamy.

2. Pytania zadaje się w odpowiednich tematach, nie gdzie popadnie. Podpiąłeś się do tematu luźno związanego z Twoim pytanie, lepiej było założyć nowy temat.

3. Odpowiedź oczywiście jest na forum, opcja szukaj jest pomocna: Gospodarka, poczytaj kolejne posty w tamtym temacie.

4. Gdybyś nadal nie wiedział: kompleksy połączysz tak samo jak dodatkową fabrykę do kompleksu, warunek - muszą one być w odpowiedniej odległości od siebie. Jeśli są za daleko, musisz postawić między nimi fabrykę (i) i dopiero próbować je łączyć. Może też będziesz musiał postawić między nimi kompleks pośredni, wszystko zależy od odległości między kompleksami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś może pomysł,dlaczego nie mogę połączyc kompleksów mimo że stacje są tuż obok siebie? Nawet jak wczytam wcześniejszy save gdzie jeszcze nie ma kompleksów to i tak holując fabrykę nie mogę jej ustawic tak by raczyło połączyc. Da się jakimś skryptem zmusic by to połączyło? Czy od nowa muszę to budowac 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to chcesz połączyć dwie fabryki, dwóch kompleksów, a nie dwa kompleksy. Zobacz co pisałem wcześniej, połączyć można dwa punkty dokujące kompleksów, a nie dwie fabryki wchodzące w ich skład. Kliknij na nazwie jednego kompleksu w oknie z prawej strony, potem na nazwie drugiego. To co zaznaczy czy się na mapie po kliknięciu, to będą węzły dokujące i one muszą być w odpowiedniej odległości od siebie, a nie dowolne fabryki tych kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Mam pewien problem z którym się już męcze pare dni.

Postawiłem pare fabryk w nieznanym sektorze (Avarice), problem polega na tym że nie moge ich ze sobą połączyć w kompleks.

Przeczytałem całą instrukcje na ten temat bo myślałem ze robię coś źle. Gdy próbuje je połączyć powinno mi pokazać wszystkie dostępne fabryki w tym sektorze lecz tego nie pokazuje. Próbowałem je nawet przeciągnąć laserem holowniczym ale myśle ze stacje nie muszą się ze sobą stykać. Reinstalowałem gre, skasowałem wszystkie dostępne pliki razem z sejwami i tak nic nie pomogło. Więc pisze z prośbą o rade bo już ręce do tych fabryk załamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest bardzo blisko siebie max w odległości 1km. Jak już pisałem wogóle nie pokazuje mi fabryk które moge połączyć. Jedyne co moge zrobić to włączyć menu budowania i gapić się w puste. Jedyny komunikat jaki widze to "wybierz stacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2011 o 14:40, shein napisał:

Wszystko jest bardzo blisko siebie max w odległości 1km.

W trzech wymiarach? Sprawdzasz odległość w trzecim wymiarze? (góra-dół) dostępnym po naciśnięciu klawisz Insert. Zresztą wszystko już tu było, przeglądnij temat, połączyłem w nim wszystkie posty traktujące o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2011 o 14:53, Yacek napisał:

W trzech wymiarach? Sprawdzasz odległość w trzecim wymiarze? (góra-dół) dostępnym po naciśnięciu klawisz Insert. Zresztą wszystko już tu było, przeglądnij temat, połączyłem w nim wszystkie posty traktujące o tym problemie.

Oprócz instrukcji przekopałem również forum, a jeśli chodzi o odległości to wszystkie stacje są na jednym poziomie tak jakbyś je na biurku położył ;p

Żaden post z tego tematu nie pomógł mi rozwiązać tego problemu. Zastanawiam sie czy może to być wina systemu skoro nic innego nie pomaga chociaż wszystki inne działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...