Skocz do zawartości

Ranga u ras - skrypt


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Zastanawiam się czy istnieje skrypt umożliwiający kupowanie rang. Coś podobnego jest w NH (gdy człowiek coś przeskrobał i przyczepiło się ISF - taka policja galaktyczna, można było dac im łapówkę i ranga wracała do neutralnej).

Czy istnieje taki skrypt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem w tym, że nie wszystkich ras. Nie obejmuje to np. Ziemian. Na starym forum było kiedyś coś o skrypcie obejmującym wszystkich mówione, ale jakoś to przycichło.

Ano było: Reputacja u Terran (ziemian)

LeWaR chwalił się że robi spolszczenie takowego skryptu, ale potem nabrał wody (albo Gwieznej wódki) w usta i sprawa ucichła. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ZERO. Mam tę paczkę i w dodatku napisałem (a właściwie przerobiłem) sobie skrypt podnoszący rangi u ras, tylko jakoś odczuwam dyskomfort na myśl, że dostanę coś za darmo. W X3 na wszystko trzeba zapracować. Staram się używać jak najmniej skryptów. W chwili obecnej mam XTM i tylko jeden skrypt - BSE. Planuje dorzucić jeszcze BBS Extras i Treasurehunt.

Przydałoby się coś na styl BSE. Odpalasz konfigurację skryptu i dostajesz wiadomość z listą ras, wybierasz jedną i w zależności jak niska jest Twoja obecna ranga płacisz za podniesienie jej do poziomu neutralnego. Oczywiście ceny powinny być konkretne, żeby mozna było przekalkulować, czy bardziej opłaca się dać "w łapę" czy próbować odpracować 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem trochę materiału i czegoś takiego nie znalazłem - tylko to, co koledzy pisali (BBS) spełnia Twoje kryteria.

Z kolei ja mam pytanie: te BBSowe oferty pomocy miałem pomimo, że nie instalowałem osobno BBS Extras - chyba że BBS Extras jest zawarte w patchu 1.4 -> 2.5 albo w XTM. Mógłby mnie ktoś oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SCS 😆 głównie z tego względu, że uważam grę za ciekawszą kiedy trzeba się pomęczyć i wyjść w przestrzeń by przejąć statek.

Na razie to żerowałem na paranidiańskich TS'ach i piratach. Mam za ciężki palec i zwykle zanim pirat wyskoczył to było po nim ]😆 dlatego skasowałem parę transportowców. Całkiem opłacalne. Ich piloci bardzo chętnie wyrzucają ładunek i szybciutko wyskakują. Wystarczy towar załadowac spowrotem do ładowni i stateczek odprowadzić do stoczni. Zalezy jeszcze co przewozi. Oczywiście nie zaprzątam sobie głowy czymś mniejszym niż superfrachtowce. Efektem ubocznym jest ranga Wróg Xaara u trójokich. Stąd moje pytanie o skrypt.

Będe musiał jednak dodać SCS bo zamierzam wybrać się po centaura do Xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić: nigdy nie dorabiałem się na Paranidach - szkoda czasu na odrabianie pozycji. Piractwo uprawiam na Yaki. W początkowej fazie (gdy nie mam nic prócz M3+) Ocracokes Storm wydaje się idealny: sporadyczne patrole Yaki niszczę i pozostałości przejmuję, transportowce Yaki przejmuję jak pilot wyskoczy, a transportowce innych ras są niszczone przez Yaki i też je przejmuję jak pilot zechce pospacerować w przestrzeni.

Zalety:

- brak strat reputacji u ras, na których mi zależy

- stosunkowo duży "przemiał" (choć nie tak duży jak na Paranidach)

Wady:

- trzeba mieć zapas polis

- w dalszych sektorach Yaki jest czasem ciężko (u mnie to raczej zaleta, ale utrudnia zbieractwo wraków)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musial spróbować z Yaki. Wybrałem Paranidian bo na dobrych stosunkach z nimi zależy mi najmniej. Co innego Argoni, Splici i Teladi ich sektory ciężko omijać wylatując z ziemi (zwłaszcza Argonów). Poza tym gdzie kupiłbym SCS 😆

//Edit:

Tak sobie myślalem i stwierdziłem, że cheat na rangi to za duże ułatwienie. Zamiast tego będę wykańczał Piratów, Khaak i Xenonów w sektorach poszczególnych ras. Jeśli nie znajdę wrogów ludu to ich stworzę (cheat). To będzie coś w stylu Xenon migration i będę miał czyste sumienie. W końcu kreacja wrogów (pod warunkiem, że są odpowiednio silni) to nie oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azakal, dziwne trochę masz podejście do tego co za bardzo ułatwia grę.

Ja zawsze kupowałem Wirusa Włamań Systemowych, po to by nie szwendać się w skafandrze po kosmosie. SCS to taki lepszy Wirus, jest legalne i działa z większej odległości. Do tego jeszcze dodatek do SCS pozwalający wydać rozkaz innemu naszemu statkowi, aby latał i zbierał automatycznie porzucone statki to według mnie fajne ulepszenie, a zarazem niezbyt wielkie ułatwienie.

Natomiast BSE, to już wielkie ułatwienie gry. Oczywiście wszystko zależy od konfiguracji tego skryptu.

Ja w obecnej grze nastawiłem się wyłącznie na walkę. Żyję tylko z tego co zdobędę. Tak więc BSE ustawiony w rozsądnych granicach pozwala mi na realizację tych celów, a SCS+dodatek skraca czas sprzątania po sobie, dzięki czemu mam więcej czasu na walkę.

Natomiast co do reputacji, to o ile na początku gry miało to dla mnie jakieś znaczenie, to teraz już żadnego. Praktycznie wszystko co potrzebuję mam, z ogołoconych zdobytych statków, w sporym zapasie w HQ. Oczywiście nie znaczy to że atakuję statki innych ras, Piraci, Xenki i Krzaki wystarczają mi w zupełności, nawet Yaki zostawiłem w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że to służy do zmiany nastawienia (z czerwonego na niebieski) stacji lub statku u ras, ale musisz mieć u tej rasy określony już poziom reputacji (6) no i każda taka operacja kosztuje trochę grosza. Przydatne jak np. przypadkowo ostrzelasz przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...