Skocz do zawartości

Prowler - Zyssski ponad wszystko - komentarze


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma nie być zbyt łatwo. Nie chcę się skupiać na tylko jednym aspekcie gry, np. walce. Ma być wszystkiego po trochu: walka, misje, handel, budowa stacji, akcje większą ilością jednostek, itd, więc ustaliłem kilka wytycznych których będę się trzymał.

Zasady:

1. Profil startowy - Tormented Teladi

2. Żadnych save/reload. Jak coś sknocę to... po ptakach.

3. Mogę kupować nowe statki i plany statków tylko u Teladich i piratów. Inne muszę kupić z drugiej ręki albo przejąć lub też ukraść. Po przeanalizowaniu w HQ mogę je później sam produkować.

4. Darmowe statki umieszczone w grze przez twórców- mogą być przejęte ale użyte dopiero po przeanalizowaniu w HQ i wyprodukowaniu "seryjnych" 😀

5. Brak możliwości użycia UT/ST.

6. Fabuły: możliwe ale wszystko zależy od tego jak się będzie układała współpraca z różnymi rasami.

7. Ustawienia NPC Bailing Addon- małe statki: 20%, duże 10%.

8. MBRR: wyłączone; IR: aktywna opcja Hot War i przejmowanie sektorów przez gracza; RI: aktywne; Hard Mode + Pirate Patrols

9. Śmierć = koniec gry.

Dodatkowe cele gry:

1. Zgromadzenie planów wszystkich unikatowych statków (prototypy, zaawansowane i wszystkie inne których nie można kupić)

Jeśli ktoś ma pomysł na dodatkowe zasady/ograniczenia albo cele gry to chętnie skorzystam i je dodam lub zmodyfikuję swoje, o ile będą w miarę rozsądne 😀

Lista skryptów:

- SCS

- SCS Software

- Ships Killed Notifications

- CMod3

- Crystal Free SPP

- Improved Boarding

- Mobile Repairs (pełny)

- NPC Bailing Addon (20% małe, 10% duże statki)

- Signal Boost

- CAG

- CLS

- EST

- Marine Training

- Trade Overview

- Player's Workshop

- Display Ranks

- MARS

- Auto Rename Player Property

- Race Invasions

- Pirate Patrols + Hard Mod

- The Marauder Shipyard

- Marine Repairs

- SST Performance Upgrade

- Low Poly Roids

- Invasion Warnings

- Tubeless Complex Mod

- No Fog

- Improved Races

- Satelite Early Warning

- Ecliptic Projector

- Shipyards Combined

- Explorer Command Extension

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zmieniłem ten początkowy post, przynajmniej wszystko będzie na miejscu. Profil bardzo fajny, a przy tych ustawieniach skryptów dosyć rzadko trafiają się opuszczone statki, więc czasem trzeba trochę bardziej pokombinować 😀

P.S.

Dalej czekam na sugestie co do zasad i celów, mogę w każdej chwili dodać nowe 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o MBRR ale najpierw przetestuję jeszcze na innej grze, ze zmniejszonymi ustawieniami regeneracji tokenów i krótszymi patrolami. Może by się udało ograniczyć ilość tych dużych statków w ten sposób. Nie chcę sobie tej gry spaprać, bo jak pisałem żadnych save/reload, a jakiś czas temu miałem sytuację, że pomimo prawidłowego odinstalowania MBRR sporo statków utworzonych przez ten skrypt zostało w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja zmniejszyłem ilość tokenów i czas patrolu o połowę, ale raczej nie zauważyłem zmian, chyba że działa to na nowe statki, więc trzeba czasu by zmiany weszły w życie. Natomiast włączenie extra stacji na pewno zmniejszyło ilość statków inwazyjnych, wytłukli się z Xenkami.

Raczej na nowe. Tokeny wykorzystywane są przy tworzeniu nowych jednostek, każda kosztuje odpowiednią ich ilość. Baza wojskowa ma określoną pulę tokenów i za nie "wykupuje" sobie statki według uznania. Myślę czy nie ustawić 1/4 domyślnej wartości, na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...