Skocz do zawartości

Salvage Extension Commands


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na, nie bezpodstawną, prośbę szanownego kolegi założyłem ten post, ma on tyczyć się skryptu Salvage Extension Commands.

Skrypt ten niedawno wszedł do użytku i na pewno budzi wiele kontrowersji i pytań.

tyle słowem wstępu.

A tu mały opis:

Skrypt służy do uzupełniania funkcji jakże lubianych skryptów SCS i BSE

Generalnie po instalacji tego skryptu masz dostępne kilka dodatkowych funkcji wśród których jest autamatyczne przejmowanie porzuconych statków. Funkcja ta ułatwia bardzo sprzątanie po wielkich bitwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj. I powiem jedno, tego mi brakowało. Zamiast latać samemu i zbierać porzucone statki, wydaje się rozkaz innemu (musi mieć SCS) i po sprawie. A my w tym czasie możemy zająć się kolejnymi zadaniami. Przejęte statki podążają za statkiem, który je przejął, więc można całą tę gromadę skierować jednym poleceniem do Lotniskowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast Strzał użyję Mantisów, znów mam nadmiar, to się przydadzą. Będzie wolniej, a bezpieczniej 😛

Cytat

jest lepszy bajer jak statek który zbiera ma jako bazę ustawiony lotniskowiec to statki zebrane automatycznie leca do lotniskowca same a jak lotniskowiec jest pelny to latają za lotniskowcem czekając na zwolnienie się miejsca na nim.

Patent dobry, ale nie do końca. Gdy zbieracz pozbiera wszystkie statki, sam też wraca do bazy. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej, jeśli znów pojawią się jakieś statki do przejęcia to trzeba ponownie wydać mu polecenie zbierania. Ponieważ, aktualnie bawię w sektorze Kaos Mistake, a tam co jakiś czas jest coś do zagarnięcia, to wolę aby zbieracz latał cały czas w poszukiwaniu statków, jak uzbiera się za nim mały klucz to wydaję tym statkom polecenie dokowania do Arana. W innym przypadku, gdy chcemy tylko posprzątać po sobie, to ustawienie zbieraczowi Lotniskowca jako bazy ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę sie z tobą lecz twa metoda tez nie jest bez wad

musisz pamiętać że klucz zawsze leci z prędkością najwolniejszego z uczestników kluczu wiec, jeżeli dorwiesz jekiegoś ledwo co zipiącego to nie dość że sprzątanie będzie powolne to jeszcze będą bardzo podatne na ataki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego jak tylko mam przerwę w czyszczeniu sektora i tworzeniu statków do przejęcia, to wysyłam wlokące się za zbieraczem statki do Lotniskowca.

I jeszcze dwie sprawy: aby zbieracz działał trzeba być osobiście w tym samym sektorze, zbieractwo zdalne nie działa. Do działania skryptu potrzebne oprócz SCS jest jeszcze coś, na razie nie wiem konkretnie jakie rozszerzenie bo mnie własny DOK ładuje wszystkie jak leci na statki. Ale statek z samym SCS-em nie ma w poleceniach pirackich polecenia zbierania statków, ma tylko Zgarnij statek, czyli to co daje SCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu: mam problem z SCS - niby się zainstalowało, ale w teladiańskich dokach nie ma nawet śladu po tym rozszerzeniu. Przeinstalowanie skryptu nic nie pomogło. Co ciekawe, ten sam problem dotyczy Ship Jamming Device, tego samego autora. Powinien być w dokach splickich, a nie ma... O co u licha chodzi? Pliki są na miejscu, a skrypty jak nie działały, tak nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...