Skocz do zawartości

Po co nam ten HUB?


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz wykorzystanie. Przykładowe.

Podłączamy jednym zestawem bram HUB-a do sektorów Argońskich z famami pszenicy.

Drugi zestaw bram podłączamy do sektorów Borońskich z mieszalniami stottu.

U Argonów skupujemy do HUB-a pszenicę - poniżej średniej ceny.

U Boronów sprzedajemy ją z HUB-a powyżej średniej ceny (mieszalnie korzystają z pszenicy jako surowca drugorzędnego).

Kasa leci jak śnieg w grudniu 😉

I to jest cheat na kasę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja HUB traktuję jako "Centrum Dobra Wszelakiego". Gram na profilu Drobny Handlarz (bodajże), skupiam się obecnie na rozwijaniu imperium handlowego oraz militarnym zabezpieczeniu tego co już posiadam.... Niemal wszystkie swoje kopalnie/fabryki/centra handlowe pobudowałem w sektorach z oznaczeniem "nieznany", w tym również Avarice i tym otrzymanym z fabuły. Wpadłem na szatański pomysł stworzenia "przecięcia szlaków" dla całego Universum, i oczywiście podpięcia się pod te skrzyżowanie.... a zatem:

*HUB ma własną flotę przedstawicieli handlowych, zasięg działania 6 skoków.

*połączenie pomiędzy nieznanym ziemskim 1 i 2 pozostawiłem bez zmian - dostęp do sektorów ziemskich....

*drugi zestaw to połączenie Cloudbase South West / Emperor Mine - dostęp do kluczowych sektorów argońskich i paranidzkich....

*trzeci zestaw to połączenie Teladi Gain / Family Whi - dostęp do kluczowych sektorów borońskich, teladiańskich i splickich......

Dodatkowo z wykorzystaniem skryptu wybudowałem bramy

*Avarice - północna do sektora Neptun 😮

*Avarice - południowa do sektora nieznany (drugi za Unholy Descent gdzie mam kopalnie itd)....

*Nieznany ziemski 2 - wschodnia do nieznany obok Ziarth's Dominion (ten poniżej sektora otrzymanego w fabule) gdzie też mam kopalnie itd, a we własnym elektrownie słoneczne.......

Taki zestaw pokrywa ponad 80% znanego universum przy ustawieniu stacji max 5-6 skoków, zatem mój HUB stał się faktycznie CENTRUM wszechświata, przez który wszyscy przelatują 😁

na razie kombinuję gdzie tu jeszcze pobudować bramy, aby trzymać się zasady "max 6 skoków ze stacji" i podłączyć brakującą mi resztę wszechświata.... wyłączając sektory xenoNskie, khaaackie i pirackie ofc 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

uff, 5-miesięczny gravedig.

Z tego co wyczytałem na anglosaskich stronach, popularnym mykiem jest łączenie sektorów ksenonów z sektorami innych ras, albo samych z sobą, dla łatwiejszego farmienia npc dużej rangi, i sam mam zamiar to sprawdzić... za sto lat jak zrobię ten absurdalny quest. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu graj i nie nastawiaj się na to że szybko zrobisz tą misję. Ustaw fabryki, automatycznych handlarzy i niech pracują w tle, a ani się obejrzysz 😉 gdy będzie już po.

Niektórzy budują fabryki i zbierają materiały (głównie mikroczipy) z wyprzedzeniem, ale ja robiłem to w locie i nie było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

HUB jest bardzo potrzebny przynajmniej dla mnie 😀 Skraca drogę do mojego sektoru i łączy inne ważne dla mnie szlaki.

Bardzo ciekawiło mnie co tak na prawdę znajduje się poza HUBem prócz gwiazdy, jeśli też jesteście ciekawi wrzuciłem dwa screeny 😀

Jak widać HUB jest dość skomplikowaną budowlą stworzoną przez bardzo rozwiniętą rasę, do działania pobiera energię z samej gwiazdy. Wygląd chyba sami przyznacie, zapiera dech w piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...