Skocz do zawartości

Galactic News System (BBS na stacjach)


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś brak informacji BBS na stacjach w TC?

Jeśli tak to pojawiła się wersja beta skryptu, który przywraca wiadomości BBS z całej galaktyki w wiadomościach stacji. The Galactic News System (BBS 2.0) (Public Beta 2)

Skrypt dostępny w formacie .zip (7z), tak więc po ściągnięciu należy go wypakować i wszystkie pliki z katalogu script przekopiować do takiego katalogu w katalogu gry, a wszystkie pliki z katalogu T analogicznie do katalogu T w katalogu gry.

Skrypt zawiera już polską wersję językową (plik 9500-L048.xml) jednak widać że tłumacz nie używał polskiej klawiatury, brak ogonków 😀

W grze w pierwszej kolejności należy w Sterowanie/zakładka Interfejs przypisać jakiś klawisz do opcji Connect to Galactic News Service lub w polskiej wersji Połącz z Galactic News Service.

Następnie będąc w przestrzeni naciskamy ten przycisk i otwiera nam się okno z dostępnymi wiadomościami BBS.

Tak przy okazji, można by to poprawić, a nawet urozmaicić o własne wiadomości (coś takiego zrobiliśmy tłumacząc XTM-a). Co wy na to?

Spolszczenie skryptu dostępne na Mamucie, link jak zwykle w temacie: X3TC - spolszczenia do skryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że jeszcze nie instaluję i nie mam jak sprawdzić:

<t id="1">9</t>
 <t id="100">Argon</t>
 <t id="101">Interstellar Broadcasting Corporation</t>
 <t id="102">This is the cover page for the galactic news paper</t>
 <t id="109">9</t>
 <t id="110">sports</t>
 <t id="111">social</t>
 <t id="112">trade</t>
 <t id="113">science</t>
 <t id="114">military</t>
 <t id="115">crime</t>
 <t id="116">galnet</t>
 <t id="117">politics</t>
 <t id="118">argon</t>

Można do tego dodać swój czy tu są zdefiniowane tylko te, które się mają pojawiać u danej rasy? Bo jeśli można to chętnie dodam swój serwis informacyjny, opije się browarem i stworzę zdeka tych njusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

W ID 10-29 są rasy -źródła wiadomości.

W ID 30-98 rodzaje wiadomości.

W ID 100-xxx same wiadomości.

Tylko że same wiadomości składają się z:

xxx0 - rodzaju wiadomości, źródła.

xxx1 - tytułu wiadomości.

xxx2 - treści wiadomości.

Teraz tylko pytanie jak to wygląda w grze, to znaczy jak skrypt działa.

Skrypt wybiera z listy wiadomości losowo kilka, po każdym rodzaju wiadomości.

To co wpiszemy w xxx0 jako rodzaj wiadomości przypisze ją do odpowiedniego rodzaju, można przypisać wiadomość do kilku rodzajów, wtedy szansa wylosowania wzrasta. Po dwukropku podaje się rasę, od której pochodzi ta wiadomość. Jeśli przed nazwą rasy wstawimy wykrzyknik, wiadomość ta będzie dotyczyła rasy o wpisanej nazwie, ale będzie od niej pochodziła.

Skrypt dobiera również wiadomość pod względem pochodzenia. W sektorach pirackich będą przede wszystkim (albo tylko) wiadomości pochodzące od piratów.

To ile wiadomości i jakiego rodzaju będzie się pojawiało w sektorach danej rasy określa strona kodowa 9501. Jej wpisy wyglądają tak:

x00 - rasa

x01 - nazwa dostarczyciela wiadomości

x02 - opis nazwy

x09 - ilość wiadomości

x10-x19 nazwy rodzajów wiadomości jakie mogą być wybierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już instalował ten skrypt?

Bo własnie wrzuciłem i w Sterowaniu mam readtext 9500-3, a po przypisaniu mu klawisza i uruchomieniu poprzez ten klawisz mm okno z kolejnymi readtextami 9500-1 i 9500-4.

Żeby było śmieszniej to w katalogu T mam wszystkie pliki tekstowe tego skryptu, dla każdej wersji językowej. 😀

\\EDIT: zmieniłem język gry na angielski i jest OK. Czyli skrypt skopany pod względem innych języków. Widać że beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości BBS-ów to nie tylko sentyment do X3R, ale tez niezła szkoła biznesu. czytając te wiadomości można np. dowiedzieć się gdzie i jakie fabryki są opłacalne.

Ci co grali w X3R pamiętają np. takie wiadomości jak: Zapotrzebowanie Paranidian na bogaz rośnie i Boroński boom w handlu Argońską pszenicą. Co można się z nich dowiedzieć? ze Paranidianie potrzebują borońskiego bogazu, a Boroni argońskiej pszenicy. Teraz wystarczy tylko transportować odpowiedni ładunek lub jeszcze lepiej postawić odpowiednie fabryki w odpowiednich sektorach i kasa leci. Ja zawsze w sektorach Boronów stawiałem farmy pszenicy i dochód był jak się patrzy.

A ile opisanych w BBS-ach urządzeń można było potem spotkać w różnych skryptach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...