Skocz do zawartości

- - - - -

Blokada polskiego forum

223 odpowiedzi w tym temacie

#31 S11

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 01:07

Zarejestrowałem się i ja. Na nic więcej się jednak nie zdecyduję, bo czas spać, a dzień cięzki był :P .

#32 Mani

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 01:10

Witamy Cię Sauronie

Miło Cię widzieć.

#33 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 227 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 14 czerwiec 2008 - 11:43

Mani napisał:

Hehe, mam nadzieję, że Rafio nie uznaje się za właściciela forum :P, to my gracze jesteśmy nieoficjalnymi właścicielami forum. Forum dyskusyjne jest z założenia dla ludzi i istnieje dzięki nim.

Nie podchodzę tak do for, bo to niczego nie daje, pozatym że na forum po jakimś czasie zostają tylko ludzie którzy nie myślą, tylko przyklaskują adminom.

#34 S11

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 12:38

Wrzuciłem na forum Ego Off-topic nowy wątek, który pewnie zaraz zostanie zamkniety albo usunięty :P , więc poniżej podaję treść:

Cytat

It's an official question to forum moderators/admins, one of whom have closed this topic pointing that it's due to the use of Polish language on English speaking forum.

The question is where in forum rules is a rule which tells that this forum is only for English speaking users and that only English language is permissible to use here. If there is no such rule, the action taken by pjknibbs isn't justified, especially when Polish speaking users actually have no their own forum, because it is permanently closed by Egosoft.

Using that kind of an attitude by forum keepers, who close this way not only the forums, but also restrain the regular users from posting, will not bring friends to Egosoft, in fact I would expect to turn friends into enemies with some possible vicious actions as a result of this harmful attitude.

W sumie bardziej chodziło mi o wyrażenie własnego zdania niż osiągnięcie jakiegoś celu, bo w to już nie wierzę. Wczoraj napisałem również długiego maila do Bernda Lehahna, który w kilku zdaniach podsumował współpracę trwającą blisko 6 lat, opierająca się na ogromnej pomocy, którą dostał, by ponownie wejść ze swoimi iksami do Polski i jak się teraz za ta pomoc odpłaca. Może uderzę do jego sumienia, choć szczerze wątpię czy jakikolwiek skutek to odniesie.

Widziałem, że RAFIO tez zapodał pytanie na angielskojęzycznym forum off-topic, które zostało od razu zamknięte, zachęcam jednak do takiej aktywności - otwierać wątki (choć lepiej na offtopic niż ogólnym - żeby nie zamykali ze względu na offtopiczność na forum X-Universe) i domagać się wyjaśnienia <_< .

Oki, zgodnie z oczekiwaniami wątek został zamkniety.
Wrzuciłem więc kolejnego, choć pewnie ryzykuję bana :P

A tu treść (na okoliczność gdyby został zdjęty):

Cytat

It's a reply to this post as I was not given the right to answer there because topic was immediately closed. Why do you not allow users to communicate about it and every post is immediately closed?
I would probably try to explain this issue on M&A forum, if I were not released from duty so fast and without earlier notice :wink: .

Esd, you refer to logical explanation, that posts on English forum should be in English to allow them to be moderated. Why then CBJ allow himself of posting in English on Polish forum? Announcing that it's closed was made in English. Where is now this logical thinking?

I do not remember any action taken against English speaking users on Polish forum, when they posted in English. No topic was closed and no such explanation given to them. It's sad you do that here only because you do not understand that language.

That's all I wanted to say to you and your fellow moderators, who, not so long ago, were also my fellows :| .

#35 SoBeK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 13:06

Niestety Sau, twoj temat zostal szybciej zamkniety na ego (specjalnie z malej litery) niz o nim wspomniales tutaj. Zastanawiam sie czy nie powinnismy ich zaczac bombardowac pytaniami na PM. Ciekawe co te fredzle odpowiedza na moje pytanie (i czy w ogole odpowiedza) jako zwyklego uzytkownika forum.

Cytat

I reccomend you use the PM button before you get yourself banned for refusing to follow the rules.

Sau, ta odpowiedz dostales po 6 min. Uwijaja sie skurwiele (sorry za slownictwo, ale juz mi nerwy siadaja), zeby tylko nas wku...ic.

#36 S11

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 13:16

Stało się zgodnie z oczekiwaniami, przecież wiem jak działają :P .
Ale wątek będzie sobie tam tkwił i raczej go nie zdejmą, chyba że CBJ go przeczyta i wszechwładnie powie :P .

#37 SoBeK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 13:20

Myslisz, ze odpowie na moje pytanie o powod zamkniecia naszego forum, czy mnie totalnie oleje?
Trzeba tez tumanom wytlumaczyc, ze jesli tak nas traktuja, to kolejna edycja X3 ominie nasz rynek i moga nas pocalowac gleboko w d...e. Straca kilkanascie -dziesiat tys klientow jesli beda nas tak traktowac (bo pewnie zamkniecie polskiego forum rowna sie z koncem wpolpracy z importerem). Z reszta ci, ktorzy beda chcieli i tak sciagna ta gre z sieci z nielegalnych zrodel.

#38 S11

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 13:55

Myślę, że nie odpowie, bo pewnie sam tego nie wie. Powód zamknięcia forum podał CBJ w poście i podejrzewam, że nikt z moderatorów innojęzycznych nie jest zainteresowany rozwijaniem tego tematu ani podpadaniem CBJ ze zbytnią ciekawością. Tak po prawdzie gdy kiedyś wynikła sprawa czeskiego moderatora, który wystapił przeciw bezduszności egosoftu i został ukarany, chyba jako jedyny zabrałem głos w dyskusji z poparciem dla niego, potem też korenspondowalismy troche przez PM. Ale nikt inny z tych zachodnich modów nie miał ochoty się włączać do dyskusji.
W tym przypadku nie jest tak źle, jeśli chodzi o polską wersję Terran Conflict. Nie ominie nas ta gra i wcale nie musi byc gorsza niż wersje innojęzyczne.
Ta sprawa wygląda tak, że Egosoft nie jest nawet ciekawe kto będzie ich polskim dystrybutorem, ani jaka będzie wersja ich lokalnej gry, tzn. czy się graczom spodoba czy nie, czy się dobrze sprzeda czy nie. Egosoft skumał się przed laty z KOCH MEDIA, która dba o jej interesy i to KM zarządza kontaktami z lokalnymi dystrybutorami. Dlatego ego nie było zainteresowane polską nieoficjalną lokalizacją, dlatego nie udzieliło wsparcia naszym chłopcom, po tym jak przekazało wysokie level, bo tak naprawdę miało w ... "głębokim poważaniu" ich ewentualną pracę. Niezrozumiałe jest dla mnie do dziś, dlaczego Bernd Lehahn, głównodowodzący Egosoftu w ogóle udzielił tych wysokich leveli, w ogóle nie kontaktując się wcześniej ze mną, na co się wcześniej umawialismy. Że będzie takie decyzje ze mną konsultował, bo znam lepiej nasza społeczność, a on nie ma o nas zielonego pojęcia, poza tym, że istniejemy.
Zostawmy te sprawy na później. Zamknięcie forum staje sie dla mnie akcją świadomą i celowym działaniem, tak jakby ego czekało tylko na pretekst. Oni są nastawieni na produkcję gier, a nie na rozwiązywanie pojedynczych problemow, nawet jesli sami je wywołali. Lepiej dla nich spisać na straty całe forum niż bawić się w wyjaśnianie kto dlaczego i kiedy dopuścił do wycieku jakichś informacji. I nieważne, że w naszej interpretacji skala wycieku jest niewspółmierna do skutków i podjętych działań. W tej chwili najważniejszą osobą na forum, mającą największe wpływy w egosofcie, jest właśnie CBJ. To na jego wniosek forum zostało zamknięte. To on przekazał informacje o "przecieku" do Berdna Lehahna, to on wreszcie pociąga za sznurki przy okazji wszystkich waznych decyzji. Jest arogancki, butny i przemądrzały, choć w sumie jakoś nie jest źródłem autorytetu dla słuchaczy. Raczej swoim zachowaniem wywołuje odruch wymiotny :P. Mógłbym chyba napisać biografię każdego z egosoftu :P .

Jeśli chodzi o szczegóły odnośnie polskiej wersji Terran Conflict. Pytałem kilka razy polskiego wydawcę o to, czy moge ujawnić jego nazwę w sytuacji, gdy informacji o tej grze nie umieścił nawet na swojej stronie w planach wydawniczych, ani nigdzie w necie nie można jej znaleźć. Niestety, pomimo że obecnie wywiązała się pomiędzy nami ciekawa korespondencja na temat możliwej współpracy przy lokalizacji, nie otrzymałem odpowiedzi w przedmiotowej sprawie. Zatem przypuszczam, że nie jest to tajemnica.

Edit: jednak jest to tajemnica :) . Właśnie przed chwilą (15.06.2008 1:43) dostałem spóźnionego maila, żeby nie podawać tej informacji publicznie. Kurczę, więc jesteście jedynymi którzy wiedzą - i niech tak pozostanie, że jesteśmy jedynymi, ok? :P

#39 SoBeK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:16

Ciekawe czy ktos w tym parszywym ego ponosi jakies konsekwencje za takie decyzje i czy ci ludzie wiedza co to sumienie. Ta swolocz w takim razie jest nastawiona na typowy zysk i ma gleboko gdzies ludzi, ktorzy od kilkunastu lat graja w ich gry i zawsze cenili i szanowali ich firme.

#40 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:47

A najśmieszniejsze w całej tej komedii jest to że temat, w którym jakoby doszło do "przecieku" nadal jest widoczny na forum. Może by tak ktoś napisał na forum angielskim: przyczyny zamknięcia forum polskiego znajdują się w tym temacie: link. To tu prawdopodobnie doszło do przecieku informacji o TC. :-)
Ciekawe jaka byłaby reakcja :-) Zamknęliby forum angielskie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych