Skocz do zawartości

- - - - -

Jaki kupić/zdobyć M7

75 odpowiedzi w tym temacie

#11 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 08:36

To ja się przyznam bez bicia. W TC M7 to mój docelowy statek. A wybieram zwykle jednego z dwóch konkurentów. Dla gry bez skryptów jest to Tygrys. Najszybszy z kandydatów, uzbrojony w IBL-e – z powodzeniem może stawić czoła nawet Niszczycielowi Kha’ak. W przypadku „poskrypcenia” a zwłaszcza zawarcia bliższej znajomości z Don Maronim niekwestionowanym królem jest dla mnie Shrike. Przy wszystkich zaletach Tygrysa ma jeszcze możliwość zadokowania 8 myśliwców. A to z kolei przekłada się na możliwość stworzenia latającego warsztatu naprawczego (jeśli potrafimy „zmusić” zaokrętowanych marinsów do takiej pracy) albo do 8-miu polowych zestawów ewakuacyjnych (skokowy/nawigacyjne) dla statków które natychmiast powinny zmienić miejsce pobytu. Przymierzałem się jeszcze do Treshesera (3 salwy z 6-ciu PPC potrafią roznieść w strzępy Qumoszkę) ale przy większej imprezie trochę mi brakuje tego dodatkowego giga osłon. Q jakoś mi nie leży, zaś pozostałe 7-ki nie mają jak dla mnie wystarczająco dobrego uzbrojenia do zamontowania w głównym.

#12 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 07 wrzesień 2009 - 08:59

Shrike to Teladiańska Dzierzba, do czego Ci więc Marani? Teladianie mają również Rybitwę Strażnika, wszystko to samo co Dzierzba tylko zamiast hangaru ma większą ładownię.
Ja do zadań typu zbierz i napraw używam trzech statków: Pantera na myśliwce; Valhalla na myśliwce, M6 i TS/TP/TM; Aran na duże statki.
Tygrys nie jest najszybszy, Aegir osiąga 132, OTAS-owski Astraeus Tragarz 132,30. Ba nawet Q jest ciut szybsza od Tygrysa.
Poluję na statki M7 Yaki, ale brak ich w całym wszechświecie. Stoczni Yaki nie stawiam.

#13 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 07 wrzesień 2009 - 10:31

Probowalem roznych M7. Mimo to najbardziej lubie boroski Thresher. Wspanialy statek, w pewnych momentach przydalaby sie jeszcze jedna oslona. Grunt zeby ten statek pilotowac wlasnorecznie i robic uzytek z 10xPPC na przedzie. Celne salwy szybko sobie skutecznie nokautuja flagowce przeciwnika. Na akcje biore zawsze obstawe w postaci kilku M6 i M3 bo drobnica czesto daje sie we znaki, a wiadomo jak komp prowadzi ogien z wiezyczek;) Ostatnio tez doecenilem M7M oraz M8. Jeden pocisk - zmienia wszystko. Warto miec cos takiego w swej formacji gdy lata sie M7.
Godny uwagi zdaje sie byc paranidianski Deimos, solidne oslony. Narazie nie moglem go kupic na stoczni, bo paranidzi niezbyt mnie lubia po tym jak wylaczylem z interesu kilka ich stacji , ktore podbieraly mi klientow ;)

#14 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:34

Yacek napisał:

Shrike to Teladiańska Dzierzba, do czego Ci więc Marani?

Nie tyle Don Marani (chyba mu trochę przekręciłem nazwisko ;) ) ile pewien Boron, którego rzeczony Don przetrzymuje na swojej stacji. Po dwóch wizytach mój Shrike (czy jak kto woli Dzierzba) nie tylko szybciej pomyka po X-świecie ale i z większą ochotą kręci różne piruety.
A Tygrys jest najszybszy :) . Z moich kandydatów oczywiście o czym pisałem wyżej :) .
Panterę dopadłem przy okazji jakiejś rozróby w sektorze splickim ale póki co wisi gdzieś u Otasów i czeka na swoją kolejkę. A do transportu myśliwców (i ich naprawy) używam Mobile Pirate Station. Ma 15 miejsc „parkingowych” i ładownię tak wielką, że spokojnie mieści „zbędne drobiazgi” z wysyłanych do sprzedaży statków.

#15 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:38

Na "zbędne drobiazgi" mam HQ, to pierwsze jakie postawiłem. Jest już ich tam tyle że po zakupie każdego dowolnego statku, mogę go dowolnie uzbroić bez zbędnego latania od sklepu do sklepu. Taki Hipermarket na skalę kosmiczną.

#16 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:46

Taki zarobiony to ja jeszcze nie jestem. Niedawno zacząłem od początku...

#17 Blantas

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKraina deszczowców - Irlandia

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:50

Yacek napisał:

Stoczni Yaki nie stawiam.

A czy stocznia nie została dodana w patchu 2.1 Pamiętam, że dodałem stocznie Yaki przy użyciu skryptu, a po dodaniu patcha 2.1 powstała jeszcze jedna w sektorze obok.

A M7 to najbardziej wszechstronnym jest dla mnie OTAS-owski Astraeus Tragarz, niestety tylko z laserami od Don'a. (skrypty)

Bez skryptów zaś, najbardziej podoba mi się Tygrys, choć najrozsądniejszym wyborem jest jednak Deimos albo jeszcze lepiej Agamemnon, te same współczynniki plus hangar na myśliwce. (nie jestem tylko pewny czy jakiś się kręcą po wszechświecie.)

#18 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:56

Ale IBL-i czy PPC do głównego im nie wsadzisz. A więc polowanie na Niszczyciela raczej odpada...

#19 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 wrzesień 2009 - 15:58

Blantas napisał:

Yacek napisał:

Stoczni Yaki nie stawiam.

A czy stocznia nie została dodana w patchu 2.1 Pamiętam, że dodałem stocznie Yaki przy użyciu skryptu, a po dodaniu patcha 2.1 powstała jeszcze jedna w sektorze obok.

Dodana, ale nie ma w niej wszystkich statków, właśnie tych M7 przede wszystkim.

#20 Blantas

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaKraina deszczowców - Irlandia

Napisano 07 wrzesień 2009 - 16:05

To fakt, jednak laserami można ciągnąć z daleka nie wchodząc w zacięg Dział Jonowych czy innego ciężkiego kalibru ;)
Po za tym osłony M7 i tak są za słabe na M1 czy M2. Ja używałem M7 do wszystkiego prócz M1, M2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych