Skocz do zawartości

Race Invasions - czyli moje zaskoczenie


pshemozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam - trochę granie w X3R zaczynało mnie już zdeka nudzić. Flota spora, kilku zenońskich sektorów zdobytych, fabuły porobione, nic nowego mnie już nie spotykało. Co jakiś czas tylko zwalczanie konwojów zenków (na extreme), RRF wogóle się nie sprawdził, sporadycznie pojawiały się jakieś inwazje, najmocniejsze sprzęty to M6 - w dodatku rzadko kiedy atakujący wogóle się ruszali. Jak się pojawiło 4 P w obstawie drobnicy to dopiero jak niszczyłem ostatniego to się zaczął ruszać. Inwazje ze skryptu Lictubes - nawet nie wiem czy jakieś były - nie zauważyłem, ale nikt nie próbował niczego przejąć, mimo że zainstalowany poprawnie. Ogólnie wiało nudą, TC już kupiłem, nawet zainstaloałem z myślą, że już wystartuje na nowo.

W akcie desperacji dzisiaj rano jeszcze przeglądałem skrypty na forum ego i znalazłem tam cuś takiego: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc

Poczytałem trochę postów ludzi, pojawiło się kilka narzekań, że skrypt taki trochę nudnawy - pojawiają się jednostki, atakują i potem znikają - typowa młócka. Do tego, że khaaki albo xenki przylatują i próbują coś wskórać to dawno przywykłem.

Pierwsza inwazja nie zapowiadała czegoś ciekawszego - w jednym z sektorów argońskich pojawiły się 2 pirackie Fenixy, jeden Kondor i zdeka drobniejszych, wszystko to porozrzucane po całym sektorze. Jedyną nowością dla mnie było to, że wreszcie miałem okazję powalczyć z innymi M1 i M2 niż zenkowe i krzaczkowe. Ale z tego co na razie zauważyłem to cosik za nic ich piloci nie chcieli wyskakiwać, trochę mnie to zawiodło - liczyłem, że jak się pojawią krzaki to wreszcie będę miał okazję zdobyć naraz parę ich M2.

Samo czyszczenie sektora banalne - rozwalić jednego, drugiego, potem wpuściłem do sektora moje dwa przeciwlotnicze pythony i lotniskowiec wypchany po brzegi wszelkim dobrem, żeby mi pomogły w czyszczeniu sektorka bo sektor dość rozległy i nie chciało mi się samemu dmuchac po 20km w jedną i drugą stronę, żeby rozwalić jednego sokoła.

I właśnie wtedy dostałem wiadomość, która mnie zaskoczyła - otóż Argoni planują atak na Xenków i proszą o wszelką możliwą pomoc.

Wtedy po raz pierwszy dostałem słowiczego dziubka. Bo że zenki i krzaki przylatują - to już widziałem, ale że któraś z innych ras się ruszy - to była dla mnie nowość.

Więc wykonałem skok do docelowego sektora xenków, zobaczyć jak tam się sprawy mają. Po przylocie cisza - kilka J i K gdzieś tam krążyły przy bramie - ale jak podleciałem bliżej xenońskiej stacji - pierwsze zdziwienie - 2 tytany, jeden kolos i trochę argońskich myśliwców - zaczęło się ciekawie. W dodatku xenki łatwo nie miały - pouszkadzały tarcze argonom - ci skakali w inne miejsce sektora i dalej młócili (wszystkie jednostki argońskie należały do sił szybkiego reagowania argonów, połączenie z RRFem wyszło całkiem dobrze).

Najpierw się zbytnio nie angażowałem, przejmowałem tylko porzucone K i J, jeśli któyś był podciachany ale nie opuszczony, podlatywałem, wykańczałem delikwenta, pakowałem mu szybko nadprzestrzenny i ogniwa i chodu z nim do stoczni. I tak latałem, latałem i obserwowałem, czy będzie z tego coś więcej. I w pewnej chwili dostałem kociej mordy. Bo oto nagle zrobiło mi się jasno przed oczami i tam gdzie było pusto nagle się pojawiło z 7 tytanów, 5 kolosów i kupa myśliwców z ich hangarów. No i wtedy się dopiero zaczęła rzeźnia. Jak się ta argońska i zenońska drobnica starła to zaczęło mi już ciutke żabić. Ale doszedłem do wniosku, że taką okazję trzeba wykorzystać, 3/4 większych jednostek zenków już była zniszczona albo podążała pod moją komendą do najbliższej stoczni. Kilka rozkazów i do sektora zaczęła wpadać moja ekipa - 9 tytanów, 4K, krzaczkowy niszczyciel, 2 pytonki (the best przeciwlotnicze - upchane PEW beta i artylerią beta - xenki tylko parowały jeden po drugim).

Jak jeszcze lotniskowiem wypuścił ekpię, to moja rola w całej imprezie się skończyła, musiałem wyskoczyć z sektora i sterować bitwą z boku bo lagmi miałem już nieziemskie, w sumie z 400 jednostek tam się tłukło. Trwało to chyba z 3 godziny w sumie. Czasem nowe Zenki się pojawiały ale w końcu po zniszczeniu ich stacji i oczyszczeniu okolic bramy pojawił się mamucik i postawił moją stację handlową - od tej pory już tylko trwało dobijanie K i J, które nadlatywały z dalszych okolic sektora.

Ogólny bilans - chyba straciłem ze 3 myśliwce, żadnej większej jednostki, 2 tytany lekko uszkodzone, jeden ciężko (zostało mu 16%). Sektor mój, zdobytych 6J i 7K - wypchanych po brzegi wszelkimi dobrodziejstwami - z czego ja zostawiam sobie tylko PEW bety bo ciężko o nie na rynku i WMP bety bo o nie też ciężko. Reszta łącznie z PDFAmi do sprzedaży razem ze statkami - mam ich już w magazynach chyba 300, na razie starczy. Plus oczywiście jeden osobny myśliwiec upycha właśnie mój drugi lotniskowiec całą zdobytą drobnicą.

Wniosek - ciekaw jestem, co jeszcze mnie spotka z tym skryptem. Jeśli komuś się nudzi, albo szuka wrażeń - polecam. Zanim skończyłem czyścić xenoński sektor już się piraci pojawili w kolejnym argońskim sektorze, dałem rade tam posłać tylko delegację trzech tytanów.

Tłumaczenia polskiego z tego co mi się wydaje to nie ma ale nie jest konieczne - jak się dostanie wiadomość, to się tylko patrzy jaki sektor, jaka ekipa i się leci lać.

Tyle, idę wreszcie spać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

czyli wgrywam 2 pliki do katalogu t w grze, odpalam i zmieniam imię na thereshallbewings i to to wszystko?

To jest skrypt, a nie spolszczenie. Skrypt instalujesz poprzez Plugin Managera. Nie ma spolszczenia do tego skryptu, musisz sam sobie przerobić pliki txt. Poczytaj FAQ na temat instalacji skryptów i radzenia sobie z readtextami.

Zmiana nazwy pilota na "Magiczne imię" nie jest konieczna, tylko nieliczne skrypty tego wymagają, reszta będzie działać poprawnie po instalacji bez tej zmiany. Tez o tym pisze w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

po przejściu na stronę ego i próbie sciągnięcia skryptu wyskakują mi krzaczki i dlatego prosiłem o inny link

Tamten jest dobry. Przecież pisałem...

Cytat
Cytat

może ktoś podać link do tego skryptu, bo mi pokazuje jakieś krzaczki

Prawy klik na linku w tamtym temacie i "zapisz element docelowy jako..."

Jak ściągniesz to poczytaj FAQ:

http://xudb.pl/topic/36-re-faq-x3-xtm-komentarze/page__pid__4448__st__10#entry4448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jesteś na stronie Ego z opisem skryptu, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na linku ze skryptem (napis Race Inwasion Version 1.0.10). Otworzy się wtedy menu kontekstowe i z niego wybierasz pozycję "zapisz element docelowy jako..". Otworzy ci się okno klikasz w nim na "Zapisz" i masz już plik ze skryptem zapisany na dysku.

Proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odczepcie się od mojego IE, bo dzwonie po mych filetowych kumpli ]😀 <_< . Wersja 8.0 już nie jest taka zła 😀

2 Pytanka odnośnie skryptu:

1. Czy "dobre rasy" atakują tylko "złe rasy", czy może się zdarzyć, że boroni wpadną na frytki do ziemniaków 😀 .

2. Czy jeśli np. Argoni zaatakują xenonów, to po wygranej będą chcieli przejąc sektor stawiając stację, czy jednak wpadają tylko żeby zrobić mielonkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Race Invasions tylko. Tylko jeszcze nie zdażyła mi się sytuacja żęby, któraś z dobrych ras zapragnęła podbojów, więc gdyby ktoś znał odpowiedzi na moje pytanka (bardziej zależy mi na drugim) byłbym wdzięczny 😀 . Spekulacje też mile widziane 😀 .

EDIT: eh, właśnie wpadłem na pmysł żeby zajrzeć do opisu na stronie ego 😀

Cytat

Overview Race Invasions

It's starts attacks between Argon -> Xenon or Kha'ak -> Teladi.

The invasions are extreme flexible, because the attack-strenge has a relation to the attacked sector.

The player is also calculated in this factor.

The player receives messages at the beginning and at the end of each invasion, so he is able to get into the invasion and help.

No invasions runs like an other.

You will get paid for your help.

Z tego wychodzi, zę walki są tylko popmiędzy Argonami, Kh'ak, xenonami i teladianami. Tylko ppytanie, czy argoni walczą też z tealdianami , czy nie. Z opisu wydaje mi się, że tak, ale to w sumie i tak bez znaczenia, niech tam sobie walczą, oby tylko nie ruszali moich sektorów (przynajmniej Argoni i teladianie). Ale z opisu wynika, że raczej tego ne zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zainstalowałem ten skrypt, odczekałem jakiś czas na pierwszy komunikat i się zaczęło... Pierwsze dwa najazdy urządzili sobie Piraci na rasę Teladi , więc jak najprędzej ruszyłem z pomocą tym "biednym" dorobkiewiczom. Piracka flota składała się z 2 lotniskowców , 2 M2 paru M6 i drobnicy. Po wycięciu w pień najeźdźców dostałem komunikat o tym iż za pomoc w obronie sektora otrzymuje , uwaga 0 (zero) kredytów. Mam więc pytanie do tych co używali tego skryptu czy mieli podobne sytuacje albo może to ja coś źle poprzestawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...