Skocz do zawartości

Łatwa Kasa


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wpadłem na ciekawy sposób zarabiania pieniążków na boku.

Stawiasz fabrykę/kompleks produkującą Wódeczkę i czekasz aż ktoś kupi (1 zysk) następnie podlatujesz do delikwenta i posiadając odpowiednią licencję policyjna skanujesz go i co ?? na pokładzie znajduje sie kontrabanda 😛 (zostaje on uznany za wroga) czyli masz pełne prawo posłać gościa do piachu a jak masz BSE to jeszcze stateczek ci sie skapnie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko że jak przejmiesz ten stateczek z wódeczką, to teraz on może stać się celem policji

Tego nie byłbym pewien - mam wrażenie, że o ile sam nie siedzisz w statku, to policja nie skanuje. W Antigone Memorial policji i celników jest od groma, a nikt nie zaczepia pielgrzymek ciągnących w te i nazad od mojego Polmosu.

Paradoksalnie, jeśli się używa BSE, to opisany proceder staje się mało opłacalny - po wódę przylatuje głównie drobnica, więc marnuje się masę czasu, który można poświęcić na łapanie pirackich M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marnowania czasu jest to pojęcie względne co dla kogo jest marnowaniem

Poza tym te kilka m5 które napatoczyły się już latają jako sprzedawcy mojej wódki 😛

a transportowce mają ambitniejsze zadania

natomiast zauważyłem że niektórzy biora na miejscu 😛 po zadokowaniu M5 do stacji ubyło 5 jednostek wódki a jak od dokował to na pokładzie miał tylko 3.

ERGO leciał pod wpływem czyli moim obywatelskim obowiązkiem było jego powstrzymanie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejszą kasę zarobiłem w XTM kupując najpier OTAS Sinu..cośtam i kilku marines..potem sprzedałem statek wraz z ładunkiem za 300 000 000...to chyba jakiś bug bo po próbie ponownego zakupu marines w bazie OTASów byli oni znacznie drożsi...podobny myk można było spotkać w Elite 2 tyle że tam zarabiało się sprzedając statek wraz z pasażerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najłatwiejszą kasę zarobiłem w XTM kupując najpier OTAS Sinu..cośtam i kilku marines..potem sprzedałem statek wraz z ładunkiem za 300 000 000...to chyba jakiś bug bo po próbie ponownego zakupu marines w bazie OTASów byli oni znacznie drożsi...podobny myk można było spotkać w Elite 2 tyle że tam zarabiało się sprzedając statek wraz z pasażerami.

Jest to BUG dawno temu opisany a dokładnie chodzi o eksterminację smoków w pewnym momencie cena marines drastycznie wzrasta wraz z ilością zabitych smoków więc najlepiej na początku zakupić ilu się da marines i zająć się polowaniem na smoki. Cena podskoczy a ty sprzedaż tychże z ogromną przebitką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie łatwy sposób na zarobek na początku ? Nie ma sprawy 😛

Spoiler

trzeba poszukać sektora z grupką piratów takiego który posiada przynajmniej lotniskowiec sprzymierzonych - niszczyciel badź inne jednostki, które mają sporą siłę ognia i tarcze też mogą być, a teraz pora na trick: jeśli z nikim nie walczą to podlatujemy do tych piratów (uwaga na ich lasery !) i prowokujemy ich do pościgu za nami, następnie bierzemy za cel naszego sprzymierzeńca i gaz do echy 😛, i teraz najlepsze: jeśli nasz sojusznik trafi pirata to ten przestaje nas atakować i bierze na cel tego który go trafił 😀 teraz można w spokoju wyłączyć silniki, otworzyć piwo, poczekać kilka serii i zacząc zbierać fanty 😀)) w pierwszej misji na koniec patrolu trafiła mi sie taka grupka i argoński lotniskowiec, zgadnijcie co było dalej ?

w ładowni 2 niezidentyfikowane obiekty a w chwile później zmiana z 450 na 160k na koncie 😀))

no a dalej to już szał zakupów ..... 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tego nie byłbym pewien - mam wrażenie, że o ile sam nie siedzisz w statku, to policja nie skanuje. W Antigone Memorial policji i celników jest od groma, a nikt nie zaczepia pielgrzymek ciągnących w te i nazad od mojego Polmosu.

Ja z kolei mam inne wrazenia. Mam wielki kompleks w Herron's Nebula. Unknown M6 na poczatku gry zrobil tam porzadna czystke (zostala stacja handlowa i te dwie fabryki niedaleko poludniowej bramy), wiec dolaczylem do mojego kompleksu Destylarnie Gwiezdnej Wodki. Czasem menedzer stacji wysyla jeden statek z wodka do stacji handlowej i co... zauwazylem kilka razy jak dolatywal pusty do stacji handlowej lub w ogole zawracal. Sprawdzalem i brakowalo mu calego ladunku gwiezdnej wodki; nalezy zwrocic uwage na to, ze po drodze mijal wtedy celnikow.

Co do innych statkow. Wokol kompleksu mam ponad 6 wiez laserowych i 1 OPB (ok. 5km od wezla kompleksu, wiec w zasiegu). Czasem przylatuje do tego kompleksu po ogniwa i skanuje statki na pokladzie. Czasem trafi sie pirat (glownie M5, ale czasem tez TS) i wtedy zajmuja sie nim wieze i OPB. Trafilo mi sie dzieki temu kilka darmowych statkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie statki gracza, w których on nie siedzi podlegają skanowaniu. Służby Splitów załatwili mi tak transportowiec (byłem OOS). Wczytałem save, wywaliłem kontrabandę i doleciał spokojnie na miejsce przeznaczenia.

Zgadza się, przejąłem jakiś piracki statek i wysłałem do Lotniskowca (chyba Galeona), po jakimś czasie policja zaczęła z marnym skutkiem (dla siebie) dobijać się do Galeona. Zdziwiło mnie to, bo w Galeonie nic nielegalnego nie miałem. Ale jak zobaczyłem że w ładowni pirackiego statku jest zioło to zrozumiałem, o co chodziło panom policjantom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jesteśmy na etapie istnienia borońskich niewiast pozujących w negliżu to trzeba by je nazwać. Króliczki są już zajęte, w takim razie mogą byc Borozaury Playboya. Swoją drogą pan Heffner ma niezłe wpływy. Tylko patrzeć a wyda xenońską edycję Playboya gdzie na rozkładówce będzie nagi toster (tzn. bez obudowy).

//Edit:

A żeby nie było off topu: Ciekawe ile można by zarobić na dystrybucji wspomnianych czasopism? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...