Skocz do zawartości

Sohnen Basilisk - wyłączenie ,,Zemsty" Sohnenów


e0s888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem sobie niedawno ponownie X3R + najnowszego XTM 0.7.5 (wcześniej grałem w 0.7.3) i standardowo wybrałem się na polowanie na bazylego. Znowu po cięższych bojach jakoś udało mi się go zdobyć. Ustawiłem sobie go w Argon Prime z resztą mojej floty i poleciałem dalej robić misje. Nagle patrze, że dostałem wiadomość od Społećzności Sohneńskiej o tym, że zabraniają mi używać ich technologii. Kilka minut później spora część mojej floty przepadła (bazyl na szczęście się ostał 😀 ). Poszukałem na forum i znalazłem temat właśnie o tym dlaczego tak jest. Moim zdaniem głupotą było wprowdzenie tej innowacji bo pewno większość graczy chciała by żeby taki stateczek stał majestatycznie w jakimś z głownych sektorów z resztą floty. Do tego ta satysfakcja ze zdobycia go dodawała przyjemności grze, a teraz jego zdobycie nie ma jakiegoś większego sensu. A zamysł, że to są zbyt potężne statki jak dla gracza jest dla mnie kiepskim argumentem, żeby je blokować...

Dlatego nasuwa mi się główne pytanie,

Jak to wyłączyć, czy już ktoś ma na to sposób? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dotarłeś już do tematu zemsta sonenów, to po co zakładasz nowy temat dotyczące tego samego problemu?

Co do statków soneńskich, to nie ma rozwiązania. I dobrze, jak pisałem te statki były zbyt potężne siłą ognia. Można je porównać do lwów i tygrysów. Ludzie polowali na nie dla samej satysfakcji ich pokonania, po to by móc się przed innymi pochwalić tym że pokonali dzikie zwierze, a nie po to by je łapać, udomowić i robić z nich potulne kociaki.

Oczywiście wyjątki od reguły zawsze się zdarzają 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś co może pomoże - jeszcze sam tego nie sprawdziłem...

W edytorze skryptów, tak mniej wiecej 4/5 listy jest skrypt ,, plug.XTM.Lib.ISohnen " a w nim wyróżnione tylko te statki na które reaguje społeczność Sohneńska, czyli Matnis, Bazyliszek, Scylla i Incubus. Szczerze mówiąc to nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić, ale mozliwe, że podmienienie tych statków, albo po prostu ich usuniecie nie uruchomi kolejnego skryptu ściągającego flote sohnenów.

Jakby komuś się udało niech napisze 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam wręcz przeciwnie, ta blokada ma sens. Te statki to maszyny do zabijania, ale nie tylko wrogów, ale i przyjemności z gry. Latałem Mantisem i wiem że nie ma na niego mocnych, przesiadłem się szybko z niego do Setha, ale nim też nie latałem bardzo długo, zdecydowanie wolałem latać Hyperionem i uważać kogo i jak atakuję, bo mogłem w każdej chwili zobaczyć GAME OVER. To dodawało potrzebnej adrenaliny przy grze. No chyba że ktoś woli jeździć walcem i równać wszystko 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te statki to maszyny do zabijania, ale nie tylko wrogów, ale i przyjemności z gry.

Masz w tym rację, ja też tak uważam, w wypadku ich uzytkowania. Ale teraz mówimy już o własnych rozważaniach, a nie o fakcie, że są ludzie za i zarówno przeciw temu pomysłowi. Dla chętnych ta informacja co podałem może się przydać, a przeciwni niech ją zignorują.

Pozatym skoro zablokowali te 4 to tak samo powinno się zablokować Oriaxa, Lilitha, Zefira i Setha które również są zamocne jak na swoją klasę.

Każdy kto jest rozsądny wie o tym, że latanie mantisem a co dopiero bazylem skraca frajdę, bo jednym statkiem czyścimy całe sektory.

Jednak ja pamiętam, nawet jest na tym forum mój temat sprzed roku, że mi ta mozliwość wydłużyła frajdę z gry. Żeby zdobyć bazyliszka musiałem nieźle nakombinować. Efekt był taki, że musiałem jeszcze po drodze większą flotę zdobyć co jeszcze bardziej wydłuzyło rozgrywkę.

A jak go już zdobyłem, to ustawiłem w centrum mojego sektora z innymi statkami i tak stał do końca. Było to jakieś wyzwanie, a nagrodą było to, że możemy go sobie gdzieś tam postawić nieczynnego. W tej chwili tego juz nie ma. Bo co mi da jego przejęcie... A samo jego rozwalenie nie jest takim wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przecież nie mówię zdecydowanie NIE. Wyraziłem tylko swoje zdanie.

A czy jeśli zamiast "zdobyłem" wstawisz "ubiłem" to nie będzie takiej samej frajdy? Też będziesz się musiał sporo napocić. Choć z drugiej strony, pisałem już o tym na forum, ja zdobyłem Mantisa przy pomocy rakiet w jakimś M3 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Ja nie wyłączyłem zemsty Sonenów. Traktuje ją po prostu jak dodatkową fabułę.

Przejąłem abordażem Mantisa, Bazyliszka i Scyllę (w XTM 0.75 można to zrobić - duże wyzwanie) i odparłem już kilkanaście fal zemsty Sonenów. W tym wykończyłem 2 Scylle i kilkanaście Bazyliszków, Mantisów kilkadziesiąt.

Warunek taki, że trzymam statki Sonenów zawsze przy sobie tzn. wszystkie 3 mam zadokowane do Asgarda i nim latam.

Zauważyłem też, że Soneni atakują gdy używa się ich statków. Jak są zadokowane i nieużywane to nie atakują.

Także polecam zabawę z zemstą Sonenów i wogóle szystkie fabuły X3 XTM są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...