Skocz do zawartości

Skrypt MARS (inteligencja wiezyczek)


SoBeK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem już o co chodzi z tymi satelitami.

Czego potrzeba i co daje ta opcja w tym modzie

Spoiler

Potrzebne jest:

-urządzenie MARS - Motion Analysis Relay System

-Robot bojowy MKII ( proponuje posiadać parę sztuk,zwane Goblinami )

Dalej pozostaje konfiguracja moda,przypisać trzeba klawisze skrótu i określić co gobliny mają zrobić z satelitami.Do wyboru mamy:

- 1 satelita

- Gates only

- Gates + 2 satelity

- Gates + 4 satelity

- Gates + 6 satelitów

- Gates + 8 satelitów

- Gates + 8 satelitów + trade lanes

- Gates + 64 satelity + trade lines

Nie trzeba już ganiać po sektorze i pozycjonować satelitów ręcznie.

Po niedługim czasie zmieniłem statek i zaczął się pojawiać denerwujący komunikat -niezainstalowany- ,nie wiem dlaczego.Skasowałem wszystkie pliki tego moda,przekopiowałem kopie katalogów t i scripts,wczytałem save z przed całej operacji i mam spokój.Nigdy więcej tego moda.Dodam że to moja osobista opinia i na innych zestawach modów i scryptów taka sytuacja może nie mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie też wszystko ładnie śmiga od paru miesięcy. Listę skryptów i modów, których używam można znaleźć na forum.

A używasz Goblina, czy tylko samego MARS-a?

Co do komunikatu -niezainstalowany- to takie coś pojawia się gdy mamy Obronę antyrakietową Moskito, a w ładowni nie mamy Moskitów. Gdy ją włączamy to pojawia się taki komunikat.

Może to działa podobnie? Zmieniłeś statek, nie miałeś w jego ładowni Robotów bojowych, no to skrypt Cie informował że nie będzie działa poprawnie.

Tak gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głównie z powodu dodatkowych rozkazów dla droidów korzystam z MARSa, zresztą pisałem już o tym w tym temacie. Opcji ustawiania satelitów używałem wcześniej dosyć często i wszystko było (i jest) ok. Z tym, że u mnie większość automatycznych funkcji droidów jest wyłączona, może to ma coś do rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat

Powiedzcie mi czy ten skrypt dziala rowniez dla wrogiego AI? Byloby znacznym ulatwieniem na korzysc gracza gdyby tylko nasz statek uzywal marsa, podczas gdy ai wciaz odprawialoby te swoja glupawke.

Można włączyś możliwość używania przez AI MARSa i wtedy zaczyna się jazda 🤪 Wreszcie M2 nie "wali" do drobnicy PDFami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Powiedzcie mi czy ten skrypt dziala rowniez dla wrogiego AI? Byloby znacznym ulatwieniem na korzysc gracza gdyby tylko nasz statek uzywal marsa, podczas gdy ai wciaz odprawialoby te swoja glupawke.

Można włączyś możliwość używania przez AI MARSa i wtedy zaczyna się jazda 🤪 Wreszcie M2 nie "wali" do drobnicy PDFami.

Heh, brzmi to jak strzelanie do much z kul armatnich.

Z checia sprawdze jak ten skrypt spisuje sie w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy ktoś mógłby sie z tym tłumaczeniem pofatygować, gdyż niektórzy nie umieją tych skryptów tłumaczyć. 🙁

P.S: Niektórzy czyli wszyscy moi znajomi od pokera, wnuczęta oraz dzieci- z nimi to załamka

W trakcie gry wyświetla mi się coś co w przybliżeniu znaczy. iż brakuje plików 7046, 7047... . Może ktoś pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat

I kolejny problem, wrzuciłem pliki MARS do T i script niestety gra go nie wykrywa nie ma wręcz po nim śladu. Magiczne imię odpalone...

A zmieniłeś sobie pliki *-L044 na polskie (L04B) zgodnie z FAQ? Nie ma aktualnej wersji tłumaczenia tego skryptu i nie będzie.

Magiczne imię nie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze zapomniałem mój błąd:

Cheat Collection package

chem string function library

JSON Parser Library

Marine Repairs

NPC Bailing addon

Reduce enemy missiles

RRF

set home base

The Traveling Mechanic

Wing Hotkey

EMP

Comuniti Plugin Configuration

Ware manager

To są skrypty instalowane przez PM

A reszta to:

Xtendet Galactic system

Befehlsbibliothek_X3TC_V3507

CMOD4.4.1

Pirate Guild 3

RSM_SecMag_1.5 (nie pamiętam co to, nazwa skopiowana z paczki zip)

dock TS

Bulk Beam upgrade

Anarkis Defence system

Więcej grzechów nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czemu ale nie mogę edytować ani usuwać postów wiec pisze jeden pod drugim. Co do marsa zauważyłem że urządzenie MARS mogę zainstalować na statku (towar jest dostępny) ale nie ma skrótów klawiszowych skryptu a po zainstalowaniu ulepszenia nie mogę wydać rozkazów dla wieżyczek. Może to pomoże w identyfikacji problemu...

O a ten post mogę edytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czemu ale nie mogę edytować ani usuwać postów wiec pisze jeden pod drugim. Co do marsa zauważyłem że urządzenie MARS mogę zainstalować na statku (towar jest dostępny) ale nie ma skrótów klawiszowych skryptu a po zainstalowaniu ulepszenia nie mogę wydać rozkazów dla wieżyczek. Może to pomoże w identyfikacji problemu...

O a ten post mogę edytować

To przez ograniczenie czasowe. Nie wiem ile trwa, lecz w ciągu 1-3 godz jeszcze można edytować posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyżby brak pomysłów na pomoc?? Może jednak ktoś coś wymyśli??

Skrypt do poprawnego działania potrzebuje biblioteki lib.chem.string, jest ona zawarta w skrypcie Mars, ale aby działać poprawnie musi mieć poprawione/zmienione spolszczenie. Zmiana pliku 44 na 48 to nie wszystko. Poprawione spolszczenie biblioteki lib.chem.string znajduje się na Mamucie, link znajdziesz w temacie o spolszczeniach skryptów (pozycja 27). Być może to jest powód dla którego Mars Ci nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem, że to nie działało, ale rozwiązanie okazało się proste....

1. Tak było na początku - wybieranie tych pozycji, zdejmowanie dział do ładowni itp. - bez rezultatu.

2. Zadokowałem do jakiegoś Equipment Dock. Tutaj znalazłem i zakupiłem:

3. Teraz już ta pozucja dała się wybrać:

4. A po chwili jej kolor zmienił się na to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...