Skocz do zawartości

Dodatkowe statki/okręty/latadła do X3:TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio zaczynają pojawiać się pytania na temat dodatkowych statków do X3:TC postanowiłem zebrać w tym temacie linki do tego co już postało, lub jest w planach. W pierwszej kolejności pojedyncze statki, w drugiej mody dodające kilka, kilkanaście statków.

Natomiast co do prób instalacji dodatkowych statków przygotowanych dla X3R, to odradzam. Cytat z forum Mamuta:

Cytat

Okazuje się, że po zainstalowaniu statku wszystko działa bez zarzutu nie licząc tego, że wgranego statku w ogóle nie ma na liście dostępnych, ale jak go się odinstaluje to wtedy po loadowaniu gry własny statek wybucha po kilku sekundach. Więc faktycznie NIE można mieszać...

Pojedyncze statki:

Ship - Boron Lusca M7

Ship - Paranid Thanatos M6

Ship - Terran Normandy M6

[SHIP] Izverg M1/2

[MOD] X3TC B5 White Star - 1.29: Works with Advanced Hyperdrive

[SHIP] Angelwing (From Nexus: The Jupiter Incident)

[SVC] Conversion of X3 Ships to X3:TC

[MOD] [0.1a] M2W Split Mantis Prototype (090727)

4 w 1 paczka zawierająca statki: Normandy, Lusca, Thanatos, Raven.

Mole + Artellia

Complete List Of XSP Ships - bardzo ciekawy temat, zostały w nim zebrane wszystkie statki jakie można dodać do gry X3 i TC.

Mody dodające/zmieniające statki:

Ships - Battlestar Galactica

Homeworld2 mod

X1: Past and future mod

[MOD] X2 Ship Callback Mod V2 Beta release

A few Star Trek Ships

A new mod is coming - DDTC for Terran Conflict!

[Mod]/[Ressource] Shipexpansion V1.6

[MOD] Stargate X (SGX)

[Mod-WIP] Firstwar The first War of Earth

Transcend II for Terran Conflict

Star Wars mod

[MOD][IP] Freespace X3 Total Conversion

[MOD] Babylon 5 Total Conversion B5X3TC

[WIP] JaySuS Space Ships (5 + (2 x 1/2) ships) (1st version released!)

[Mod]/[Ressource] Shipexpansion V1.7c [final]

[SHIP] Cadius Ship Pack - Falchion/Hakata/Hiroshima [V1.5 Available 2/2/2010]

Jeśli znajdę jeszcze coś dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Na wstępie zaznaczę, ze jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o dodawanie/podmienianie statków.

Gram na modzie DDTC. Moim ulubionym statkiem jest Hyperion Zwiadowca.

W linkach, w tym temacie znalazłem statek klasy M6 - Normandy. Czy da się zrobić zamianę wyglądu Hyperiona na Normandy ale bez zmiany parametrów Hyperiona ?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie. W folderze 'mods' juz uzywam modu zmieniajacego wyglad tla przy czym sciagnalem sobie paczke statkow, ktore sugeruje sie by zainstalowac do folderu 'mods'. Rzecz w tym, ze tylko jeden mod mozna uruchomic wskazujac paczke przy starcie gry.

Czy mozna bezpiecznie uzyc te paczke statkow jako pake patch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy mozna bezpiecznie uzyc te paczke statkow jako pake patch ?

A jaką paczkę? Linki prowadzą do różnych modów. Z moich testów wynika że jedne można spokojnie instalować jako fake patch, inne nie, bo nawet jeśli są jedynym modem jaki używamy to zadziałają tylko jako base mod.

Do tego, ważne jest też jaki mod masz jako base mod. Jeśli on zmienia plik Tships, to innego moda ze statkami (też opartego na Tships) nie dasz rady zainstalować. Gra może obsłużyć tylko jeden plik Tships. W takim przypadku pozostaje jedynie zrobić połączenie dwóch modów w jednym. Ja tak od jakiegoś czasu robię z modem Casius Ship Pack i DDTC, dzieki czemu gram w DDTc i mam statki Casiusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku nie ma to znaczenia. Zresztą oba mody (tła i statki) mogą być jako fake patch, ja tak mam (a raczej miałem).

Pliki moda nie nadpisują plików z gry, tylko gra je wykorzystuje. Ważne jest to aby pamiętać w jakiej kolejności gra czyta pliki:

Vanilla

fake patch

base mod

tak więc jeśli w każdym z modów będzie plik TShips (wiadomo w Vanilli jest) to ostatnim zaczytanym będzie plik z base mod i on będzie używany w grze.

Jeśli jako fake patch wrzucimy dwa mody z plikiem TShips to ostatni zostanie odczytany plik z najwyższym numerem i z niego będziemy mieć statki w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A uzywal ktos Shipexpansion V1.7c, chcial;bym sobie to zainstalowac. Ktos moze polecic ta paczke ?

Ja kiedyś używałem 1.6 najbardziej pobadał mi się M7+ Split 🤪 Kingtiger. Można też sobie polatać stocznią borońską (M1(M0) Boron Giantsquid) chyba ma 20G osłon i możliwość dokowania 😉 wszystkiego.

Pograłbym z tą paczką gdybym umiał połączyć TShips 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się pożre. Już było pisane niedawno, dokładnie tłumaczone. Gra może używać tylko jednego pliku TSips. Jeśli są dwa w dwóch modach dodanych jako fake to działać będzie tylko jeden ten z najwyższym numerem. Zobacz do poprzednich postów tym temacie, bo chyba tu to było opisywane.

Cytat

Aha i czy mozna sie natknac na ktorys z tych statkow sterowany przez ai ?

Po raz kolejny pytam: o jaki konkretnie mod Ci chodzi. W pierwszym poście są linki do kilku nastu modów ze statkami. Każdy mod inaczej działa. W jednym dodane statki używają NPC, w innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK. A co bedzie jesli jedna paczke wrzuce jako fake a druga do katalogu 'mods' ? Zadziala ?

Nie. Chyba jasno napisałem, jeden plik TShips? Chcesz dwa mody na raz? Tylko ręczne połączenie tych plików. Przeczytaj uważnie post: http://xudb.pl/topic/602-re-dodatkowe-statki-okr-ty-latad-a-do-x3-tc/page__pid__17656__st__10#entry17656

Cytat

Jesli chodzi o AI to chodzilo mnie wlasnie o ta paczke - ship expansion 1.7

Jeśli dobrze pamiętam, to nie. Statki tylko dla gracza, do kupienia w stoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...