Skocz do zawartości

Różne problemy


Lysix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. po pierwsze skad moge wziac kyony?? no bo mam mysliwiec kha'k nie wiem jakim cudem zdobyelem ale mam i niby na mapie scorpa kyony sa w bazie OTAS ale tylko na pokaz chyba bo caly czas zero jest 😀

2. po drugie co zrobic z ziemianami zeby mnie lubili?? co do nich wlece to na czerwono i chca mnie rozpierwiastkowywac nawet nie grozac

3. po trzecie jak zdobywac wieksze statki (korwety)?? mam oprogramowanie zbieraczy zlomu ale jak zrobic zeby sie poddal bo jakos mi sie nigdy nie udalo zdobyc tak zyby wyskoczyl

4. i ostatnie czy mozna przejmowac inne sektory dla siebie?? np. pirackie. bo o xenonskich zdobywaniu cos tam czytalem ale czy mozna pirackie i innych ras??

z gory dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Lysix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ze zdobycznych statków. Bez dodatkowych skryptów kyonów nie kupisz w grze.

3. Jedynie z pomocą odpowiedniego skryptu, Bailing System Extension http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/ ( pozycja 37 na liście).

4. j.w. Sector Takeover http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/ (poz. 44).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tematy zakładaj w odpowiednim dziale, dotyczącym odpowiedniej gry, aby było wiadomo w co grasz i jak ci odpowiadać. Sądząc po pytaniach to grasz w X3+XTM.

2. Poszukaj tematów w odpowiednim dziale, na wszystkie pytania, które zadałeś znajdziesz odpowiedź. Użyj opcji "szukaj" aby wyszukać odpowiednią informację.

Odpowiedzi:

1. HQ OTAS skupuje tylko Kyony. Można je zdobyć na zdobycznych statkach Kha'ak. Jeśli ci się spieszy to zainstaluj skrypt Stevio Weapons Dealer.

2. Poczytaj te tematy i zawarte w nich linki: Reputacja u Ziemian?; FAQ#45 Jak podnieść sobie reputacje u rasy?.

3. Aby pilot opuścił statek większy niż M3 i TS potrzebujesz skryptu Bail Signal Extension

4. Można przejmować wszystkie sektory, warunek to posiadanie skryptu Sector Takeover oraz zniszczenie stacji handlowych stoczni i DOK-ów w przypadku sektorów ras lub Habitatów pirackich w przypadku sektorów pirackich. To znaczy że jeśli chcesz przejąc jakiś sektor musisz go wyczyścić przed przejęciem tych stacji (jeśli oczywiście w nim są), a dopiero później stawiasz własną stację handlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym skryptem nie. Może innym, ale ja się z takim nie spotkałem.

Co do Sector Takeover to jeszcze jedna uwaga: po wyczyszczeniu sektora z SH, DOK-u i Stoczni, przed przejęciem go trzeba ustawić rasę, której był to sektor na wrogą w ustawieniach wszystkich naszych statków w tym sektorze. Po przejęciu można przywrócić ustawienie na "przyjaciel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki wielkie przydatna informacja:D a co do Ziemian to pomyslalem ze jak ich statki luzno latajace po galaktyce i handlujace sa do mnie nastawione na niebiesko (tylko w ukladzie slonecznym jest masa czerwonego) to moze by zalozyc jakas fabryke czegos np. ogniw w sektorze Heretics End i cos by to dalo. Na tym forum od linku co mi dales przeczytalem ze mozna u nich niszczyc piratow i w ten sposob poprawic sobie reputacje ale gdzie indziej z kolei czytalem ze jak raz cie zobacza i beda na czerono to tak zostanie;/ wiec nie chcialem zwiedzac ich sektorow zeby mi sie tak nie zrobilo;/ zwiedzilem juz wszystkie sektory w grze oprocz wlasnie ukladu slonecznego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Plik 3577-L048.xml to tłumaczenie dla TC mapy Scorpa.

Chcesz jej używać w X3R i nie mieć readtextów musisz mieć pliki 483577.xml i 483557.xml w katalogu t w katalogu gry.

Czytaj FAQ#1, tam jest dokładnie opisana instalacja mapy Scorpa.

Jeśli masz problem i wiesz z jakim skryptem masz problem, to pisz pytanie w temacie tego skryptu, a nie w temacie ogólnym, łatwiej będzie udzielić ci odpowiedzi.

I jeszcze jedno. Jeśli zainstalowałeś mapę Scorpa, nie wgrałeś plików tłumaczenia, lub wgrałeś złe, odpaliłeś grę, zobaczyłeś readtexty i grałeś dalej zapisując grę, to po wrzuceniu poprawnego pliku spolszczenia nadal będziesz miał readtexty.

Aby zmienić readtexty w Sterowaniu (czyli tam gdzie przypisuje się klawisze skrótów) będziesz musiał albo cofnąć się do save sprzed instalacji mapy Scorpa, albo uruchomić nową grę. Inaczej nie pozbędziesz się już tego readtexta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! 😛

Faktycznie miałem plik z mapy SCORPA do TC.

Przeczytałem tak jak mówiłeś FAQ i zrobiłem tak jak jest napisane (przed formatem dysku nie miałem mapy SCORPA)

Działa i jeszcze po loadzie...a problem był taki że sobie puściłem instalke i koniec.Zgrałem plik 483577 tylko że on był

przerobiony wcześniej z 3577-L048 (wszystkie mam poprzerabiane,tylko zostaje mi przetłumaczenie tych do których

nie mam tłumaczeń).

ps. Jeszcze raz dzięki i postaram się następne pytania zadawać tam gdzie ich miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...