Skocz do zawartości

FAQ misji fabuły X3, misji Bala Gi.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Hehe,dawno ktoś tu coś pisał ale muszę 🤔

Jako że akurat Bala Gi nigdy nie skończyłem,dochodząc najwyżej do 2 misji,postanowiłem się za nie wziąć. I mam problem-w 3 misji po znalezieniu jachtu.Wybrałem holowanie go przez niebezpieczne (szczególnie z X-Tended) sektory. Zrobiłem to nie resztkami Nemesisa-nie chciało mi się szukać mu sprzętu i przede wszystkim naprawiać, ale moim Centaurem. Doleciałem do Grand Exchange,zadokowałem do stacji (jacht oczywiście bez pilota został w niedalekiej odległości od stoczni),ale nie dostałem żadnego komunikatu, czy coś w tym stylu. To bug? czy po prostu konieczna jest metoda ze skryptem SCS? Myślałem,że skoro są podane 2 możliwości, to ta najtrudniejsza czyli holowanie z zabójczą prędkością wśród Marauderów i Carracków też działa. Czy ktoś przeszedł tę misję w ten sposób? Co zrobić,by Bala Gi wzięło ode mnie jacht? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2011 o 17:46, Balrog55 napisał:

Promieniem holowniczym na centaurze,Jacht Pontifexa Paranidii 🤔

Nie bardzo rozumiem. Każdy kto robił misję Bala Gi dostał Hyperiona. Wielu robiło to przy pomocy Promienia Holowniczego. Ten sposób masz opisany również w FAQ. A że Centaurem. Też nic nadzwyczajnego.

Ale gratuluję. Miłej zabawy z Hypciem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hey

Zadam może dziwne pytanie, ale nigdzie nie znalazłem info czy tę misję mogę wykonać na X3TC pudełkowej? Jest ona dostępna? Mam spełnione wszystkie warunki, nawet wczoraj grałem ponad 10h cały czas aby zobaczyć czy zadziała warunek 10h, mam fabrykę M1, mam kasę na koncie i nic :-) u baronów mam reputacje i u splitów i paranidian też. Może po po prostu nie mogę w mojej wersji tej misji wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja bym chciał tylko dodać, że w instrukcji pierwsze 7 misji jest bardzo pobieżnie opisanych. Misja trzecie. W skróce w instrukcji jest napisane by udać siędo Farnham's Legend po drodze zabijając piratów. W rzeczywistości są duże problemy by w sektorze The Hole znaleźć bramę wschodnią. U mnie nie zawsze jest 😁 W necie znalazłem mapkę każdego sektora i dzieki niej nią znalazłem ale. Wczytuję grę w misji 3 gdy jestem na stacji. Załadowałem statek ogniwami i lecę szukać bramy wschodniej. Po drodze mijam pełno stateczków handlowych. Dzięki pomocy internetu dolatuję do niej i skaczę do kolejnego sektora. Tam rozwalają mnie piraci. Wczytuję grę ponownie i lecę do bramy. Tym razem w sektorze totalna pustka oprócz 2 boi. Tym razem nie ma bramy... nie ma jej i południowej która była obok. Chyba że jakoś mam polecieć w górę lub w dół bo jak wiadomo w kosmosie można latać wszędzie. Czy może na tym etapie gry można już kupić jakiś skaner sektora? Wczytałem ponownie. Tym razem też bramy nie znalazłem ale znaleźli mnie piraci już w tym sektorze. A mieli być w kolejnym 😀 ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w tej grze. To nie prosty FPS gdzie wszystko, zawsze jest takie samo. Tu wiele rzeczy jest losowo tworzonych, tak jak ta brama (za każdym razem pojawia się na innych współrzędnych).

Czy możesz kupić skaner? Oczywiście. Zostaw fabułę, zarób na odpowiedni statek, kup mu wyposażenie itp.

W tej grze fabuła służy tylko do nauki gry.

Możesz też użyć mapy Scorpa do jej lokalizacji po każdym wczytaniu sav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2014 o 16:51, Yacek napisał:

Nie szkoda, a bardzo dobrze. Bo nie jest nudno.

A dzieje się tak, dlatego, że masz sav zapisanego przed generacją bramy przez skrypt fabuły.

Ale czy nie mało realnie? Tzn wiadomo nie latamy jeszcze w kosmos tak jak w grze ale wyobrazmy sobie, że tak jest i lecimy z ładunkiem do jakiegoś sektora a potem uciekamy z niego przed piratami, lecimy do bramy a jej... nie ma 😁

ALe spoko będę szukał póki nie dorobię się skanera 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2014 o 17:30, marcin0218 napisał:

Ale czy nie mało realnie? Tzn wiadomo nie latamy jeszcze w kosmos tak jak w grze ale wyobrazmy sobie, że tak jest i lecimy z ładunkiem do jakiegoś sektora a potem uciekamy z niego przed piratami, lecimy do bramy a jej... nie ma 😁

ALe spoko będę szukał póki nie dorobię się skanera 😁

Jak pisał Yacek 'problem' jest tylko z bramami/bramą (nie wiem czy jest ich więcej niż ta jedna) generowanymi przez skrypt w czasie misji. Pozostałe nie zmieniają swojego położenia, więc nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2014 o 18:00, marcin0218 napisał:

Chciałem zrobić pirntscreena ale coś nie wyszedł bo jest czarny

Naciskasz F9 albo Prtscreen i zapisują się w Moje Dokumenty\Egosoft\X3\screenshots 😀 W Reunion zapisywały się chyba jako TGA, możesz je przekonwertować do JPG albo lepiej PNG (mniejszy spadek jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...