Skocz do zawartości

- - - - -

FAQ misji fabuły X3, misji Bala Gi.

51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 26 czerwiec 2008 - 19:29

Jakiś czas temu padła na forum Ego propozycja stworzenia FAQ do misji fabuły X3.
Ponieważ nadarzyła się okazja, FAQ takie powstaje.

Pierwsze 7 misji jest opisanych w instrukcji, dlatego ich nazwy będą widoczne przy numerach misji. Opisów tych misji nie będę przepisywał, każdy może sobie przeczytać w instrukcji. A jeśli ktoś nie ma instrukcji, to już jego problem.
Pozostałe misje zarówno nazwy jak i opisy będą miały w spoilerach, tak aby nie psuć zabawy tym graczom, którzy dopiero robią fabułę.
Do każdej misji, o ile się znajdzie, będzie podany link do tematu na forum Ego, w którym ktoś miał problem z tą misją. Większość problemów powinna zostać w ten sposób rozwiązana. Jeśli jednak nie znajdę żadnego tematu na forum Ego do jakiejś misji lub ktoś będzie miał inny problem niż opisany w linku, proszę o założenie nowego tematu na tym forum w dziale X3: Reunion. W temacie proszę podać numer misji. Od tej pory wszystkie problemy z tą misją będą rozwiązywane w tym nowym temacie, a link do niego pojawi się w tym FAQ.

###############################################################

Misje fabuły:

Misja 1 - Patrol Kha'ak

Niby prosta misja, a jednak czasem są z nią problemy: temat na forum Ego

Misja 2 - Przysługa dla Noaha

Misja 3 - Biały kryształ

Misja 4 - Wyścig

Problem po wyścigu
Też problem po wyścigu, ale nie czytać, nic sensownego. Tylko w celach archiwizacyjnych podane.

Misja 5 - Konwój

Misja 6 - Ocracoke's Storm

Ta misja sprawia dużo problemów. Tu linki do kilku odpowiedzi:
Kosi, kosi łapci :P
Proszę o pomoc z misją 6
Ocracoke's storm-misja

Misja 7 - Dom Rozkoszy

Mały problem: Gdzie szukać?
problem z misja
I troszkę później

Uwaga: to co poniżej czytacie na własną odpowiedzialność. Tym co nie robili fabuły zalecam przed przeczytaniem wyłączyć komputer.

Misja 8
Misja 8 - Nazwa
Spoiler

Misja 8 - Cel
Spoiler

Misja 8 - Opis
Spoiler

Też kilka razy było pytanie o tę misję:
Spotkanie
Gdzie jest Armanckessiomen
Prośba o pomoc z misją 8
Ruda siksa
Pomoc z fabułą

Misja 9
Misja 9 - Nazwa
Spoiler

Misja 9 - Cel
Spoiler

Misja 9 - Opis
Spoiler

Misja 10
Misja 10 - Nazwa
Spoiler

Misja 10 - Cel
Spoiler

Misja 10 - Opis
Spoiler

Misja 11
Misja 11 - Nazwa
Spoiler

Misja 11 - Cel
Spoiler

Misja 11 - Opis
Spoiler

Ta misja też sprawia kilka problemów, szczególnie przelot przez wielką "kiszkę", poczytaj o tym na forum Ego w tych tematach:
Tatuś
Wielka kiszka

Misja 12
Misja 12 - Nazwa
Spoiler

Misja 12 - Cel
Spoiler

Misja 12 - Opis
Spoiler

Misja 13
Misja 13 - Nazwa
Spoiler

Misja 13 - Cel
Spoiler

Misja 13 - Opis
Spoiler

Misja 14
Misja 14 - Nazwa
Spoiler

Misja 14 - Cel
Spoiler

Misja 14 - Opis
Spoiler

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu FAQ dla: Azakal i DerryFH

Misja Bala Gi:

Misję Bala Gi dodaje już patch 2.0.01, jest więc też dostępna w patch-u 2.5
Aby móc wykonać te misję należy spełnić kilka warunków:
1. 10 godzin gry.
2. Dobra reputacja u Boronów i nie można być wrogiem Paranidian i Splitów.
3. Należy posiadać jedną stację, fabrykę lub kopalnię.
4. Mieć na koncie 5 mln kr.

W momencie spełnienia warunków 1, 3 i 4 otrzymujemy komunikat że będziemy mogli wykonać misję Bala Gi jeśli podniesiemy reputację u Splitów i Paranidian. Z moich obserwacji (a robiłem tę misję już trzy razy) wynika że nie ma określonego poziomu reputacji u tych ras, po osiągnięciu, którego możemy wykonać misję. Ważne raczej jest podniesienie reputacji o kilka punktów procentowych więcej niż mieliśmy w momencie otrzymania tego komunikatu. Reputacja u Boronów nie ma takiego wielkiego znaczenia, ważne tylko abyśmy mogli dokować do ich stacji.

Po podniesieniu reputacji na kolejny wyższy poziom u Splitów i Paranidian, otrzymamy nastepną wiadomość z informacją że możemy już wykonać misję Bala Gi i jeśli chcemy otrzymać dalsze instrukcje powinniśmy zadokować do Stoczni w sektorze Kingdom End.

Misję Bala Gi możemy robić w trakcie wykonywania misji z fabuły (pod warunkiem że nie jesteśmy w momencie, w którym mamy zablokowaną reputację u Paranidian), po skończeniu fabuły jak i w grze bez fabuły uruchomionej z opcji startowych dostępnych w czystym X3.
O problemach z misją Bala Gi przy grze z opcji startowej XTM przeczytaj w punkcie #34 tego FAQ.
Ponieważ mimo tego, że temat misji Bala Gi był wielokrotnie omawiany na forum Ego, a wszystkie linki do tych tematów znajdują się w #24 FAQ., to nadal zdarzają się pytania odnośnie wykonania poszczególnych etapów tej misji.
Dlatego w tym FAQ opisane zostaną wszystkie misje Bala Gi, wraz z możliwymi podpowiedziami jej wykonania i problemami przy ich realizacji.

Wiadomość po podniesieniu reputacji
Spoiler

Jeśli mamy zainstalowany patch 2.5 to dopiero po otrzymaniu tej wiadomości w stoczni Argonów w Argon Prime pojawia się Eclipse. W patchu 2.0.02 Eclipse był w stoczni od początku gry.

Misja 1
Misja 1 - Nazwa
Spoiler

Misja 1 - Cel
Spoiler

Misja 1 - Opis
Spoiler

Misja 2
Misja 2 - Nazwa
Spoiler

Misja 2 - Cel
Spoiler

Misja 2 - Opis
Spoiler

Misja 3
Misja 3 - Nazwa
Spoiler

Misja 3 - Cel
Spoiler

Misja 3 - Opis
Spoiler

Misja 3.1 - Nazwa
Spoiler

Misja 3.1 - Cel
Spoiler

Misja 3.1 - Opis
Spoiler

Misja 3.2 - Nazwa
Spoiler

Misja 3.2 - Cel
Spoiler

Misja 3.2 - Opis
Spoiler

Misja 3.3 - Nazwa
Spoiler

Misja 3.3 - Cel]
Spoiler

Misja 3.3 - Opis
Spoiler

Misja 4
Misja 4 - Nazwa
Spoiler

Misja 4 - Cel
Spoiler

Misja 4 - Opis
Spoiler

#2 utras

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 20:42

Mam pytanie dotyczące 14 misji fabuły x3 reunion . W ostatniej misji wlatuje do Heretic end. Zgodnie z opisem powyżej latam wokół stacji elementóe i niiic. Próbowalem wszystkiego a misja jakby się zacieła. Lądowalem na stacji, zniszczylem góry dzieki za podpowiedź bo napewno przeoczyłem cos prostego :).

#3 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 czerwiec 2009 - 21:44

Jak blisko latasz? Musisz chyba zbliżyć się na około 500m. Spróbuj też wgrać wcześniejszego save i podlecieć jeszcze raz. Powinien się chyba włączyć film po odpowiednim zbliżeniu do stacji, może nie masz tego filmu, a może masz inny błąd z instalką.

#4 Eradorius

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 22:41

Ja kiedyś też miałem z tym problemy, poszukaj małej szarej części (coś jak wywietrznik), do tego musisz podlecieć (chyba nawet jest zaznaczone jako osobna część).

#5 utras

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 22:42

Dzki za podpowiedź, niestety niewiele dała. Nawet zaparkowalem w poblizu stacji (poniżej 100 metrów) ale nic. Jak długo trzeba czekać na filmik. Ja czekalem aż "moi" piraci zdarli całą osłone". Może to jednak błąd instalki ?. Spróbóję jeszcze raz od wczęsniejszych zapisów, a jak nie pomoże to wgram grę z innej płytki i na starym zapisie. A nie trzeba przypadkiem gdzieś wylądować z Ionem?, bo on na początku misji mówił, żeby go zawież do jakiejś sterowni??

#6 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 czerwiec 2009 - 09:39

Fabułę X3 robiłem dwa lata temu i nie bardzo pamiętam. Wiem że też miałem w tym momencie problem, zdaje się że są 3-4 charakterystyczne elementy stacji. Ciężko je wypatrzyć. Jak zbliżysz się do jednego z nich to będzie właśnie ta "sterówka" i Ion się odezwie.

#7 utras

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:50

Dzięki Wam za podpowiedzi, rzeczywiscie o to chodziło, nie trzeba było latać wokół stacji. Podleciałem do jakiegoś jej elementu oznaczonego jako "niezidentyfikowany obiekt" na odległośc poniżej 100 m. i od razu wlączył sie filmik. Ja też w sumie po latach gry wzialem sie za misje a tu taka niespodzianka, na szczęscie od jest forum.

#8 psorek

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 135 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:18

robię (a przynajmniej próbuję) misję 8. czekam obok marudera, babsko znika, po jakimś czasie pojawia się z powrotem. Jak do niej próbuję zagadać to pierniczy że jeszcze nie skończyła. Ma prędkość 0 i stoi w miejscu. Czekam dalej i... nic! co mam zrobić?!

#9 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:33

Zastosować się do jej rad, poczekać. Jak dziewczyna nabierze ochoty to sama zadzwoni. To jest taki przerywnik w misji, masz teraz okazję na zajęcie się Swoimi sprawami (handel, walka budowa itp.)
Pamiętaj X3 to nie jakiś marny FPS, w którym latasz od misji do misji na czas. Tu fabułę robi się raczej od niechcenia, w wolnych chwilach. To co robisz pomiędzy kolejnymi misjami fabuły to już zależy od Ciebie, Twojej wyobraźni, pomysłowości, przedsiębiorczości itp.

#10 Mani

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 14:54

Yacek napisał:

(...)
Pamiętaj X3 to NIE jakiś marny FPS, w którym latasz od misji do misji na czas (...)

;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych