Skocz do zawartości

Jaki kupić M2?


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obywatele i obywatelki, firma nasza znalazła się nad przepaścią - planujemy wykonać krok do przodu 😉

Z powodu coraz częstszego pojawiania się na zakontraktowanych patrolach Khaak'ckich M1 i M2 pojawiła się pilna potrzeba zakupu naszego własnego M2 który by sobie z tym problemem poradził.

Wymagania:

- musi być zdolny do walki z Krzakowym M2 1v1 w walce IS.

- nie może to być statek Terrański.

Mile widziane:

- jak najlepsze osłony

- możliwość montowania dział jonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapomnij o Feniksie, badziew jak prawie każdy statek Teladian. No chyba że faktycznie chcesz latać z obstawą, która będzie pilnowała co by mu się krzywda nie stała. Ja swoje Osaki i Valhallę wysyłam zawsze bez okrętów wsparcia i radzą sobie doskonale. Jednak Osaka roznosi w pył konwój złożony z K (lub J), Q, czterech P i 20 statków drobnicy. Pierwszy rozkaz to Atakuj ... i wskazuję K (lub J) potem rozkaz Zniszcz wszystkich wrogów i po pewnym czasie po konwoju, po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Osakę, to czekać na broń dla niej można przez tydzień gry non stop nawet, gdy sami zaopatrujemy terrańskie fabryki żeby było szybciej. Tutaj kłania się sztuczka z klonowaniem, ale to zwykły bug w grze więc pomyślałem, że nie będę się pierdzielił i zainstalowałem "Cheat Package". Prosta komenda 'dodaj towary do fabryki' i tak oto uczciwie stałem się posiadaczem kompletu uzbrojenia do Osaki.

A co do pytania w temacie; nie ma czegoś nawet w połowie tak dobrego jak Osaka w X3TC, dlatego nie polecam niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

Ja planowałem kupić Osake - ale z powodu deficytu dział PPO kupie chyba właśnie Boreasa

A jak się sprawuje Paranidiański Odyseusz? - podoba mi sie on z wyglądu...

Odyseusz, pierwszy statek zdobyty abordażem, uzbrojony głównie w GC i IBL. Niszczyciele Kha są roznoszone na strzępy, Xenon K zjadł mu prawie całą osłonę ale też padł. Głównie Odyseusz stoi u mnie na straży bramy Nieznany Sektor - Xenon Core, czasami dostaje komunikat o xenońskim ataku Q z całą masą drobinicy, jednak 6 wież laserowych + Odyseusz czyści to aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to jeszcze o Tyrze wspomnę - mój statek flagowy, zdobyty abordażem (polis troszkę użyłem). U mnie zawsze trzy latają - po przejęciu szybko następny się respawnuje . Podobne parametry do Osaki . Też miałem problem z uzbrojeniem - w fabrykach na jakieś 1/5 całego wyposażenia starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie panowie jaki M2?

W jednym z moich postów pytałam jaki zakupić M6? jak zwykle forumowicze pośpieszyli, mi z pomocą i dosłownie " wysypali " garść porad odnośnie M6, za co jestem im niewymownie wdzięczna. Mimo iż nie poszłam śladem ich porad, to i tak dziękuje. 😉

Po przejściu kampanii Terran zakupiłam ATF Aegir który nazwałam go Sovereignty. I muszę przyznać że panowie pomimo tego że chwalili sobie różne statki ja uważam że ATF Aegir jest dość silnym statkiem.

A teraz mam dość szatański plan ]😀 Mam zamiar kupić M2 Tyr którego ochrzciłabym nazwą Conflagration - co w wolnym tłumaczeniu oznacza Pożoga ( dla nie wtajemniczonych ). I muszę przyznać że ten Tyr to dosłowny " rzeźnik " że się tak wyrażę o nim 😀 . Ale przeglądając 3d model wiever natknęłam, się na coś co mnie bardzo zaciekawiło. 😀

A mianowicie Tyr jest 4 razy większy od ATF Aegir i pomimo że ma więcej dział które defatko wymagają więcej przestrzeni w ładowniach to nasz nieszczęsny TYR ma mniejszą ładownię od ATF Aegir ?

Ze statystyk wynika iż powinno się zainstalować na TYR-ze 32x projektor punktu osobowości i 24x działom fali udeżeniowej i 6 tarcz 2GJ. Co przy całkowitej pojemności Tyra która wynosi zaledwie 8000 Xl jest a wykonalne zamontowanie tych wyżej wymieniony prze mnie dział i tarcz nie wspominając o urządzeniach takich, jak system podtrzymywania życia itd, itp. a już o Marines i rakietach nie wspomnę 😀 A ten niebieski wlot na przodzie statku? to miały być Hangary czy jak ? czy ten Tyr z niewyjaśnionych przyczyn został tak bardzo nie dopracowany ? A mógł być nawet moim zdaniem silniejszy od Valhalii. Czy dla zachowania równowagi klasyfikacji statków producenci postanowili takim go zostawić?

Jakie jest wasze zdanie odnośnie tego statku ? czy jest możliwość zmienienia tych właściwości ?

znalazłam w necie programy ale nie mogę rozpakować pliku 02 w którym są statki 😀

Jest tyle pytań odnośnie tego statku a jest tak niewiele odpowiedzi. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka statków Tyr. Wszystkie mają wyposażenie full, osłony, uzbrojenie:

DFU x20

Elektromagnetyki x20

PPO x16

i starcza im jeszcze miejsca w ładowni na 2000 Ogniw.

Po testach przedstawionych przez Woytass-a w temacie Osaka kontra Boreas… zakupiłem jednego Boreaska i jestem z niego zadowolony, jako osobisty Niszczyciel sprawdza się. Tak więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Yacku wiem, że można mieszać uzbrojenie, ale mi generalnie rozchodziło się o to że nie da rady dać 32 dział Projektu punktu osobowości, komplet tarcz. Dlatego ja uważam, że z tym Tyr coś jest nie tak. Bo bądź co bądź ładownie ma za małą. No i ten wlot, z przodu Tyr, dziwnie wygląda, jak dla mnie, to wygląda, to jak wlot do hangaru 😉 A fajnie by było jak by posiała tak z 3 lub 4 myśliwce <_<

A swoją droga w grze jest coś takiego, jak generatory mocy, czy coś w tym stylu? no skoro można zamontować system podtrzymywania życia, i temu podobne gadżety, to skoro jakiś statek ma problemy, z ładowaniem laserów, to ten generator byłby idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z okrętów (Osaka, Boreas) ma swoje plusy i minusy. Osaka posiada mocniejsze osłony (6x2GJ) niż Boreas (5x2GJ), ma większe tempo regeneracji osłon (18 720 - B 15 840). W przypadku ilości energii laserów jak i ich ładowania znów górą jest Osaka (odpowiednio: 450 000 MJ/ład. 8995 wobec 300 000 MJ/ ład. 4500 Boreasa). Przyspieszenie i sterowność są takie same w przypadku obu niszczycieli (7 m/s, 0,9 rpm). Większą prędkość maksymalną osiąga Boreas (63 m/s - Osaka 54 m/s).

Silniejsze uzbrojenie, według mnie posiada Boreas. PPC, w które można go uzbroić, mają większą szybkostrzelność, zadają większe uszkodzenia osłonom (46,5k wobec 25,5k PSP) posiadają minimalnie większy zasięg niż PSP (PPC - 6,62 km, PSP 6,42 km). PPC mają większe zużycie energi niż PSP (odpowiednio 420/s i 250/s).

Reasumując, według mnie, w pojedynku jeden na jednego (Boreas vs Osaka), wygra Boreas. Wskazywało by na to silniejsze uzbrojenie. Stwierdzenie to wydają się popierać testy uzbrojenia przeprowadzone przez WoyTassa (opisane w temacie Osaka kontra Boreas). Przy dłuższych pojedynkach artyleryjskich każdego z niszczycieli z kilkoma innymi okrętami, większe szanse na wygranie bitwy ma Osaka z racji silniejszych osłon i większego zapasu energii do broni.

PS.

Jeśli się popełni podstawowe błędy w dowodzeniu to żaden niszczyciel nie przetrwa i pozostanie tylko 😉 😀 :ph34:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze Yacku wiem, że można mieszać uzbrojenie, ale mi generalnie rozchodziło się o to że nie da rady dać 32 dział Projektu punktu osobowości

Bo nie ma sensu. Statek powinien mieć różne uzbrojenie, na różne statki wroga.

Cytat

No i ten wlot, z przodu Tyr, dziwnie wygląda, jak dla mnie, to wygląda, to jak wlot do hangaru 😉

Tyr to model statku Valhalla z XTM-a. Valhalla mogła dokować statki stąd ten "hangar".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Statek powinien mieć różne uzbrojenie, na różne statki wroga.

Też tak myślałem dopóki nie zmieniłem zdania. Przy tym pomyślunku AI w grze to nie zdaje egzaminu tak jak rozróżnienie statków przeznaczonych do łomotania dużych i małych. To znaczy że część statków uzbrajam tylko i wyłącznie w ciężką broń na innych dużych a w ich obstawie puszczam jednostki uzbrojone we wszystko to, co dobre na drobnicę. I to dopiero zdaje wg mnie egzamin jak trza. Jednostki przeznaczone tylko i wyłącznie na drobnicę, utkane artylerią i innymi masakrują myśliwce w tempie niedorzecznym a za to się nie muszę obawiać, że moje niezbyt inteligentne M2 i inne będą przegrywały walkę bo akurat obróciły się do wroga częścią, w której nie mają nic silnego a same dostają po tyłku. No chyba że ma się MARSa ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...