Skocz do zawartości

HYPERION w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo patch 2.0.02 dodał do X3 misję Bala Gi, w trakcie której stawaliśmy się posiadaczem statku klasy M7 Hyperion.

O tym czym ten statek był w czystym X3 nie muszę chyba pisać? Chyba każdy nim latał. Po dodaniu moda XTM, statek ten tracił już na wartości w porównaniu do dodawanych przez ten mod statków klasy M7. Ja jednak w dwóch ostatnich grach z XTM-em po dłuższym lataniu Sethem powróciłem do Hyperiona. Dlaczego? Bo wystarczał mi w zupełności do tępienia piratów, na większe wypady, a te znów nie zdarzały się często, przesiadałem się chwile do czegoś silniejszego. Natomiast Hyperion miał jedną zdecydowaną przewagę nad "wypasionymi" statkami M7, mógł dokować do wszystkich stacji. Tamte, z racji tego że były to przerobione statki M1 lub M2, mogły dokować tylko do stoczni i DOK-ów zaopatrzeniowych. A to ze względu na dostęp do wiadomości BBS, nie bardzo mi odpowiadało.

Teraz, po dość długim wstępie, przechodzę do Hyperiona w TC. Od jakieś czasu zacząłem się za nim rozglądać, jednak jak się okazało nie jest on dostępny w żadnej stoczni Paranidian. Jeśli patrzyliście do statystyk statków TC to zauważyliście że prawie połowa statków nie ma podanej ceny zakupu. Te statki nie są dostępne w normalnej sprzedaży. Można je zdobyć w trakcie misji fabuły lub jako nagrodę za wykonanie misji. Podobnie jest z Hyperionem. W całym uniwersum TC latają zawsze dwa Hyperiony, zawsze w sektorach Paranidian, jeden w okolicy sektora Paranid Prime, drugi w okolicach sektora Cardinals Domain. Choć ja raz widziałem na raz trzy Hyperiony. Jeśli chcecie szybko zlokalizować Hyperiona użyjcie mapy Scorpa i dostępnej w niej wyszukiwarki statków. Jednak jest na zdobycie Hyperiona rada. Blantas opisał w tym temacie: Przejęcie statków przez abordaż Swój sposób.

Ja na Hyperiona wpadłem (i to dosłownie) w jednym z sektorów Paranidian w okolicach Cardinals Domain. Potem widziałem tam nawet równocześnie dwa Hyperiony. A po zdobyciu już Hyperiona wypatrzyłem jednego w sektorze w pobliżu Paranid Prime. Wszystkie Hyperiony należą do Paranidzkich sił zbrojnych. Jednak nie ma co się tym przejmować. Swojego zdobyłem dzięki skryptowi NPC Bailing Addon. Oczywiście przed zdobyciem ustawiłem konfigurację dla małych statków na 100% 🤔

Zarówno atak na Hyperiona, jak i jego ewentualne zniszczenie (za pierwszym razem przesadziłem z ogniem) nie skutkuje żadnymi spadkami reputacji u Paranidów ( uwaga, kolejny patch to poprawił i teraz skutkuje i to sporym spadkiem). Mimo że pilot informuje podczas ataku że poinformował dowództwo o naszym ataku i czeka nas zemsta, to żaden statek wojskowy w sektorze nawet nie kiwnie w jego obronie palcem, żadna stacja nie zmieni statusu na wrogi. Nie straciłem nawet ich Licencji Policyjnej. Hyperiona zdobyłem Splickim Heawy Dragon (Ciężki Smok). Zajęło mi to z pół godziny, biorąc pod uwagę pierwszą próbę gdy go zniszczyłem.

Co do samego Hyperiona, a raczej Hyperiona Zwiadowcy, to stracił trochę w stosunku do X3, nie jest już statkiem klasy M7, tylko M6. Nie można na nim instalować osłon 1GJ tylko 5x200MJ, choć jak na razie nie odczuwam różnicy. Jest za to jednym z najszybszych statków M6, posiada taką sama ładownię jak w X3, a zarazem największą w klasie M6, co jest wg. mnie dużym plusem, po zatankowaniu można na długo zapomnieć o konieczności dokowania po ogniwa. I jest jeszcze jeden plus: jako jedyny statek w klasie M6 może przewozić dwa mniejsze statki (M5-M3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hmmm... dziekuje ... ale to czytalem ... myslalem ze moze jest opcja kupienia albo zdobycia w misji.... ja ze skryptami to mam problem .. 😉 gram bez... no nic ... mimo to dziekuje..aha a moze w takim razie jakas rada ... jakim statkiem podobnej wielkosci i w miare przybliżonych parametrach polecacie latac ... ktory mozna kupic w stoczni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉

no tu jest problem... bo teoretycznie skonczylem misje Terran.. ale po 1 . Nie dostałem Vidara...nie wiem czemu... po 2. Zawiozłem dostojnikow na ziemie były piekne gratulacje w nagrode Claymore .ale jak wrocilem do Aldrin to okazuje sie ze nie moge kupic bo mam za mała reputacje... 😉 nie wiem co robic... zaczynac od poczatku nie chce 😀 doła łape przez to .. latam Zacmieniem ale dostaje łomot od wiekszych jednostek 😀 dlatego chciałem cos kupic lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Jesteś pierwszy, o którym słyszę, że nie dostał Vidara. Sprawdź jeszcze raz może przeoczyłeś go i gdzieś tam w sektorach ziemskich czeka na ciebie. Jeżeli chodzi o dochrapanie się czegoś większego to proponuję brać misje obronno/militarne. Reputacja rośnie a i kasiorka coraz lepsza. Ja zarobiłem na mojego pierwszego Tygrysa bujając się zaawansowanym Perseuszem. Miałem problem dopiero kiedy pojawiały się jednostki większe niż M6. Z Tygrysem odpowiednio uzbojonym można już nie jednemu M2 tyłek przetrzepać. Alternatywą jest "podlizanie się" korporacji, która jeżeli odpowiednio długo będziesz "wazelinował" obdaruje cię prototypem ciężkego Centaura. Też maszynka niczego sobie chociaż do Tygrysa jej daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie dostałem ... mialem Pochwe z marines... stoi nadal w Aldrin.. ale Viadera nie dostałem szukałem w sektorze mars ale nic tam nie stoi 😉

No i wygladało to podobnie jak u Ciebie... nie zdarzyłem przejac Viadera .. potem skok i walka ... a Viadera nie mam przeciez jest rozpiska statkow jako moja własnosc .. i tam go nie pokazuje...😉 jak bede mial zaczynac od nowa to sie zabije wlatujac moim zacmieniem w sektor xenonski

EDIT// Kit w oko... 😀 podnioslem sobie range u Terran i kupilem Spitfajera i Springe..cos tam .. jeszcze sie nazwy nie nauczylem .. zabaczymy co warta maszynka 😀

Dzieki za pomoc ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Ja was nie rozumiem jak wy to myslicie ??? hipcio ?? Vidar ??? kombinejszyn ??? po co to komu ??? bieze sie misje ochrony stacjo i zacnieniem spokojnie lapie to co sie pokaze czy to bedzie centaur czy P - PX a tym to mozna juz spokojnie nawywijac takie koziolki ze nawet M7 drzec beda na moj widok , cala kwestja pozostaje w o0dpowiednim dobraniu broni na pokladzie PX to przejmowalam M1 ale czeba bylo troche powalczyc i ponaprawiac sie .

a to w wirze walki nie jest latwe 😉 ale PX zdobylam kilka ladnych statkow no i Tytana .

ale to wszystko na zlom bo0 porzebuje kase na stacje i HQ jak dobrze pojdzie to za kilka dni zaczne odbijac sektory od IL a to jest mocny przeciwnik i dobrze uzbrojony .

a jak sie nie uda to ponowna pruba hihihi kiedyc zaczne wreszcie budowac ( WYDRA.C.o. )

z pozdrowieniami Joanna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ponieważ już kilka razy padało to pytanie i odpowiadałem na nie w innych tematach (a nawet forach), podaję moje uzbrojenie Hyperiona:

Kokpit: 8xDział Akceleratorowe lub zamiennie dzięki skryptowi Weapons Quick Swap 8xMiotacz Wysokoenergetycznej Plazmy. Od jakiegoś czasu również 8xGenerator Plazmy. Ten ostatki świetny na większe ilości małych statków np. ro Kha'ak.

Wieżyczki: wszędzie Działa Akceleratorowe. Polecenia dla nich: przednie - atakuj mój cel, reszta zniszcz wszystkich wrogów.

Dlaczego tak?

1. Działa w kokpicie spokojnie wystarczają na mniejsze jednostki, przy czym są na tyle szybkie że potrafią zniszczyć szybkie statki M5. Do tego ich zużyci energii jest w miarę niskie, co pozwala na długi czas używania.

2. Miotacze natomiast przy rozsądnym (czyt. oszczędnym) użyciu spokojnie pozwalają na zniszczenie dużego statku. W przypadku np. Q przy kilku nalotach i używaniu Miotaczy tylko w trakcie bliskiego kontaktu obywam się bez rakiet. Atakując większe statki (K, J itp) w pierwszej kolejności zdejmuję osłony rakietami typu Tajfun, kadłub należy już do Miotaczy.

3. Hyperion może mieć w kokpicie Jonowe Działa Szynowe, ale ich zużycie energii jest zbyt duże by używać na raz 8 sztuk, jeśli ktoś gra bez skryptów, to może użyć tej broni w kokpicie, ale w rozsądnej ilości 2, max 4 sztuk.

4. Wieżyczki, na początku używałem Wyrzutni Min Odłamkowych, ale broń ta nie sprawdza się przy niszczeniu wrogów lub rakiet w pobliżu stacji, zbyt często przypadkowo obrywała stacja, co przy misjach ich obrony kończyło się fiaskiem misji i często zmianą nastawienia stacji na wrogą. Natomiast Działa w połączeniu z Obroną Antyrakietową Moskito sprawdzają się świetnie, już nie pamiętam kiedy ostatni raz oberwałem rakietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich na forum , mam pytanie odnośnie statku Hyperion , przeszukalem i przewertowalem juz mase stron ale oprócz wiadomości ze to bardzo dobry statek chciałbym jeszcze dowiedziec sie jak mozna go zdobyc czy ktoś zechciał bym mi pomoc ?🙁

Mam jeszcze problem z mapa Scorp, pamietam jeszcze moja przygode z x3 reunion i tam instalacja poszła zgrabnie i przyjemnie a w x3 tc męcze sie juz 3 dzień i dalej nic z tego nie wychodzi oczywiscie przejzalem faq oraz instrukcje tam zawartą, pobralem odpowiednia wersje mapy do Tc oraz wpis do rejestru nawet przekowiowalem skrypty do folderu z gra ale dalej mapa nie dziala poprawnie ;/ . Jakies pomysły ?😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 dzieki wielkie 🙁

2 u mnie wymagala, instalacja była przerywana ponieważ nie można było odnaleźć ścieżki z grą ale z tym juz sobie poradzilem .

problem polega na tym ze , moge przypisac klawisz do przeszukiwania wrzechświata , wciskam procenty leca , nastepnie przełaczam sie na mape odświeżam f5

i okazuje sie ze kiedy szukam np free shipow to nie ma ich w podanych miejscach sprawdzalem okolo 1o razy , sprawdzalem to nawet funkcja w skrypcie NPC bailing addon

"szukaj wolnych statkow w sektorze" wlatujac do sektora ktory pokazywala mi mapa Scorpa i uzywajac tej funkcji . Mam wrazenie ze mapa mnie oszukuje bezczelna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2 u mnie wymagala, instalacja była przerywana ponieważ nie można było odnaleźć ścieżki z grą ale z tym juz sobie poradzilem .

problem polega na tym ze , moge przypisac klawisz do przeszukiwania wrzechświata , wciskam procenty leca , nastepnie przełaczam sie na mape odświeżam f5

i okazuje sie ze kiedy szukam np free shipow to nie ma ich w podanych miejscach sprawdzalem okolo 1o razy , sprawdzalem to nawet funkcja w skrypcie NPC bailing addon

"szukaj wolnych statkow w sektorze" wlatujac do sektora ktory pokazywala mi mapa Scorpa i uzywajac tej funkcji . Mam wrazenie ze mapa mnie oszukuje bezczelna:(

Skonfigurowałeś odpowiednio mapę ? Uruchom ją i wciśnij F2. Sprawdź jaką ścieżkę do pliku log masz podaną, powinna być (...)\Moje dokumenty\Egosoft\X3TC\log00001.txt

Bez tego będzie za każdym razem ładowana domyślna mapa, która nie odzwierciedla zupełnie Twojej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem 🙁

Przydatne klawisze na mapie:
F2 - konfiguracja - przy pierwszym uruchomieniu mapy sprawdzamy czy na dole małego okna mamy poprawną ścieżkę do pliku Log00001.txt - plik znajduje się w katalogu głównym gry. Jeśli jest inna ścieżka dostępu poprawiamy.

W linku prowadzącym z FAQ do tematu o wersji mapy pod TC jest zaś:

Należy teraz nacisnąć klawisz F2 i w opcji Your log file podać ścieżkę dostępu do pliku log00001.txt utworzonego w grze TC. Domyślnie plik ten jest tworzony w C:\Dokuments and Settings\USER_NAME\Moje Dokumenty\Egosoft\X3TC

Należy czytać wszystko dokładnie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...