Skocz do zawartości

Gildia Piratów


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Że pomyliłeś tematy o skryptach, najnowsza wersja PG3 to 1.58, albo pomyliłeś numerki pisząc posta.

2. Nie masz w w katalogu T spolszczenia do PG3 - pliku 8513-L048.xml bo ID ten wygląda tak:

<t id="107">[author][b]Federacja Anarkis[/b][/author] [b]Gildia Piratów[/b] została uaktualniona do wersji v%s !</t>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, masz rację omyłkowo napisałem 1.68 a powinienem był napisać 1.58. Ale jeżeli chodzi o brak spolszczenia to mam je.

Ale chyba wiem w czym jest przyczyna. A mianowicie w folderze ze skryptem jest plik Uninstall, który mi nie działa jak powinien tak samo jest przy wersji 1.58 Gdy przekopiowałem go do katalogu z grą do folderu Sripts. Po uruchomieniu go dostaję informację że poniektórych plików program uninsta nie mógł odnaleźć. Lecz na samym dole pojawia się komunikat że PG 1.55 została odinstalowana poprawnie. Ale gdy chcę wkleić pliki skryptu PG 1.58 nadpisują mi pliki ze skryptu 1.55. Skąd się one wzięły ? przecież usunąłem PG 1.55 ?

Pliki tekstowe wrzuciłem do katalogu T. A to co opisałeś ReadText0-107 to jest wiesz tekstu informujący o aktualizacji hmmm czyli generalnie powinienem dostać komunikat w którym powinno być napisane iż moja wersja została aktualizowana do 1.58. Czy oznacza to ze gra widzi mi ciągle 1.55? Oczywiście skrypt PG 1.55 przed odinstalowaniem wyłączyłem odczekałem chwilkę zapisałem stan gry a dopiero w tedy odinstalowałem.

Więc gdzie jest błąd ? generalnie zastosowałem się do instrukcji jak odinstalować ten skrypt. Chyba że ten program uninstall jest kopnięty ? 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekombinowałeś. Jeśli chcesz tylko uaktualnić skrypt to w jego dokumentacji jest podane, że wystarczy tylko rozpakować pliki do folderu gry, nadpisując je na stare. Nie trzeba wyłączać skryptu ani usuwać starych plików. Po uruchomieniu gry sam się uaktualni. Ja tak zawsze robiłem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cały sęk w tym że ten program w ogóle nie odinstalował mi tego skryptu, a powinien. 🙁 W trakcie gdy wklejałem skrypt PG3 v 1.58 do foldery ze skryptami wszystkie pliki ciągle się w nim znajdowały z poprzedniej wersji 1.55 pomimo tego iz niby program odinstalował ten skryp. Dlatego zawsze wolałem SPK or RAR.

W każdym razie wszystko chyba działa jak powinno. Poza pojawieniem sie komunikatu że Gildia została aktywowana do 1.58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cały sęk w tym że ten program w ogóle nie odinstalował mi tego skryptu, a powinien. 🙁

A uruchamiałeś Uninstall Pirate Guild.bat? Bo to jest batch, który należy uruchomić jak exe-ka, i który usunie pliki tego skryptu z katalogów gry. Samo odinstalowanie skryptu w grze i przekopiowanie tego pliku do katalogu gry nic Ci nie da.

Wersje .rar wymagają trochę pomyślunku i minimalnej wiedzy o komputerach, a nie tylko klikania na ikonki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wersje .rar wymagają trochę pomyślunku i minimalnej wiedzy o komputerach, a nie tylko klikania na ikonki 😁

Styczność z komputerem miałem jak na chleb wołałeś beb, a na księdza Zorro. 🙁

Mój pierwszy komnputer jaki miałem to dobre 25 lat temu. Już w tedy uczyłem się programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Styczność z komputerem miałem jak na chleb wołałeś beb, a na księdza Zorro. 🙁

Tak? A jaki rocznik jesteś?

Cytat

Mój pierwszy komnputer jaki miałem to dobre 25 lat temu. Już w tedy uczyłem się programowania.

Ale pisać poprawnie po polsku do tej pory się nie nauczyłeś.

I ciekaw jestem jaki to komputer miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Mój pierwszy komnputer jaki miałem to dobre 25 lat temu. Już w tedy uczyłem się programowania.

I ciekaw jestem jaki to komputer miałeś.

Mój pierwszy komputer jaki miałem to był Commodore VC-20 posiadał pamięć zaledwie 3 kb. To było dobre 25 lat temu 😁

Spoiler

i na tym zakańczam swoją konwersację z panem Yacek.

Co do Skryptu to wszystko chodzi jak powinno 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy może ktoś mi powiedzieć jak uruchomić ten skrypt? http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=244949

Pobrałem go w formacie zip., przekopiowałem tam gdzie powinien być i podczas wgrywania gry mam obrazek z pirate guild 3.

Tylko, że nie wiem gdzie jest baza piratów, szukałem już w kilkunastu miejscach i nic. Czy muszę ten skrypt jeszcze jakoś uruchomić czy wystarczyło go tylko przegrać do odpowiednich katalogów. Proszę o wskazówki. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram po angielsku więc tłumaczyć będę nazwy menu z głowy 😀

Aby uruchomić ten skrypt musisz wejść w menu Opcji podczas gry, tam wybrać zakładkę Rozgrywka, dalej Ustawienia sztucznej inteligencji i wyszukujesz skrypt Pirate Guild, gdzie uruchamiasz go po prostu zmieniając jego status na 'Tak'. Potem pojawi się menu konfiguracji skryptu, ja osobiście polecam wybrać najwyższy poziom trudności, piratów i tak w zasadzie niewiele lata a z tym skryptem przynajmniej staną się realnym zagrożeniem 😀

Polecam do tego skryptu ściągnąć sobie dodatki 'Anarkis Defense System' oraz 'Yaki Armada', wszystkie są ze sobą całkowicie kompatybilne i urozmaicają rozgrywkę jeszcze bardziej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIRATE GUILD 3 v1.59 to nie wszystko dość obszernie zostało to opisane w opisie skryptu. Tylko, że temat został zablokowany przez administrację ze względu na nagminne "offtopikowanie". Zwierzu zapomniał też wspomnieć o dość ważnym skrypcie, za pomocą którego możemy komunikować się z piratami. Jest to Jedyna opcja dzięki której możemy przyłączyć się do Gildii piratów. Skrypt ten nazywa się ECS: Extended Communication System 2.5

Generalnie fajnie by było, gdyby administracja przywróciła dostęp do tematu PIRATE GUILD 3 v1.59

Co do baz Piratów to pomaga w tym mapa Scorpa lub gdy posiadasz Extended Communication System 2.5 możesz się zapytać piratów gdzie jest ich najbliższa baza lub stocznia. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych skryptów na X3TC.

Tak. Wymienione skrypty tak samo trzeba uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 1.01.2012 o 19:30, LeWaR napisał:

A spolszczenie dołożyłeś?

Dołożyłem.

I precyzując: pomimo, iż autor na forum Ego zaznacza, że skrypt posiada polską wersję a w folderze t są faktycznie 48-ki to i tak wgrywam do tego spolszczenie zamieszczone na mamucie. Bez tego zaraz po uruchomieniu dostaje się maila z readtextem. Reasumując : mam PG 3 + spolszczenie z mamuta, panel konfiguracji jest ślicznie w PL tylko komunikacja z statkami pirackimi daje tego typu kłopot jaki zamieściłem w swoim poście powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2012 o 13:58, Szynszyl napisał:

Jeśli spolszczenie z mamuta nie działa polecam stworzyć plik xml, Opisane jest to w FAQ, na chwile obecną jestem wstanie tylko tyle pomóc. O ile się nie mylę (a zapewne się mylę) spolszczenie na mamucie jest nie aktualne ale to niech się wypowie w tej sprawie ktoś bardziej kompetentny.

Powinno działać OK. Niedawno grałem w XRM z PG3 i nie widziałem readtextów.

Należałoby sprawdzić jak wygląda komunikacja z Bazą Piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za długą zwłokę ale musiałem przetestować wszystkie możliwości.

Komunikacja z Bazą Piratów wyglądała podobnie - readtexty.

Jedyne co udało mi się zrobić to kompletna reinstalacja - te same skrypty, z mała modyfikacją: Pirate guild instalowany zaraz po modzie XRM a nie na koniec jak poprzednim razem.

Tym razem nie dałem także spolszczenie z Mamuta

Na nowym profilu gra wygląda ok. EXT comm zarówno z bazami jak i statkami pirackimi jest normalnie PL, jednakże jeśli próbuję starego save'u bez spolszczenia z mamuta od razu dostaję Wiadomość od nieznany z treścią readtext, a po spolszczeniu a'la Mamut wraca problem z readtextami w EXT comm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...